• Smaližiams – išskirtinė ūkininkų produkcija

  0 2014-04-24

  Diplomuoti agronomai Genovaitė ir Mindaugas Sakalauskai ekologinio ūkininkavimo keliu pasuko prieš vienuolika metų, kai įkūrė uogininkystės ūkį. Jie ne tik augina įvairias uogas, bet ir spaudžia sultis, gamina tyres, verda uogienę. Svarbiausi motyvai, paskatinę Sakalauskus ekologiškai ūkininkauti, – sveikas maistas savo šeimai, noras atrasti išskirtinį vartotoją, kuriam svarbu ekologija, produktai be cheminių priedų.

  Skaityti >
 • Pernai augo daugelio kietųjų naudingųjų iškasenų gavyba

  0 2014-04-15

  Įvertinusi ir apibendrinusi naudingųjų iškasenų gavybos įmonių pateiktus gavybos duomenis, Lietuvos geologijos tarnyba praneša, kad 2013 metais išaugo didžiosios dalies kietųjų naudingųjų iškasenų gavybos apimtys.
  Ypač padidėjo žvyro (34 proc.), durpių (33 proc.) ir dolomito (23 proc.) gavyba.

  Skaityti >
 • Naujas ekologiškų prekių/paslaugų katalogas - žemėlapis

  0 2014-04-11

  Paleistas naujas, visiškai nemokamas ekologiškų prekių katalogas - žemėlapis Žalenis.lt. Kviečiami registruotis nemokamai įmonių atstovai.
  Katalogu tiek vartotojai, tiek įmonės galės naudotis visiškai nemokamai ir be jokių apribojimų!

  Skaityti >
 • Biologė įminė didžiausią verslo paslaptį

  0 2014-03-27

  Mintis gali galvoje tūnoti dešimtis metų. Ten ji auga, keroja, o kai išauga pakankamai didelė, ateina laikas jai gimti. Bet tam, kad ji gimtų, kažkas turi labai stipriai įspirti. O kai idėja gimsta, laukia dar didesnis iššūkis – ją puoselėti ir išlaikyti.

  Skaityti >
 • Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Verta vartoti tik tiek, kiek išties reikia“

  0 2014-03-21

  Apie greitai augančius vaikus šį kartą KIDIBAM šnekučiuojasi su Aiste Jasaityte-Čeburiak, dviejų dailių damų, Elzės (4 m.) ir Sofijos (5 mėn.), mama. Nepaisant daug laiko reikalaujančių mamos pareigų, Aistė dar intensyviai užsiima edukologija ir psichologija, dirba su vaikais bei suaugusiais.

  Skaityti >
 • Karo pramone paremtas žemės ūkis – pražūtingas

  0 2014-03-07

  Mums sakė, kad išėjus iš planinės ekonomikos gyvensime geriau, laisvoji rinka ir privatizacija viską sustatys į vietas… Dabar mums sako, kad turime parduoti savo žemę užsieniečiams. Mūsų šalis neturi stiprios pramoninės gamybos, neturi gausių gamtinių resursų, nėra iš ko mokėti dotacijų žemės ūkiui.

  Skaityti >
 • Prie iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“ jungiasi Vilniaus kavinės

  0 2014-03-06

  Šiltėjant orams, vanduo tampa vis svarbesniu gyvybės šaltiniu mūsų kūnui ir sielai. Norėdama paskatinti žmones gerti daugiau vandens, Aplinkos ministerija tęsia socialinę iniciatyvą „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Prie šios iniciatyvos pirmosios prisijungė Druskininkų ir Palangos kavinės bei restoranai, kurie yra pažymėti specialiu akcijos ženklu – lipduku ant durų. Svečiai, išvydę šį ženklą, jau žino, kad čia galės nemokamai atsigaivinti vandeniu ...

  Skaityti >
 • Palikęs teatrą vilnietis pradėjo auginti kanapes

  1 2014-02-09

  Dirbęs su Oskaro Koršunvo teatru, dalyvavęs politinėje veikloje ir rašęs noveles, Vygaudas Juknelis viską metė, iš sostinės atvyko į Utenos kraštą, nusipirko žemės ir ėmė auginti pluoštines kanapes. „Asfalto vaikas“ tapęs ūkininku pasakoja planus – neseniai Seimui legalizavus pluoštinių kanapių auginimą, kitąmet planuoja plėsti savo nedidelį ūkį dešimteriopai, o nuo seno lietuvių auginamą kultūrą panaudoti įvairių produktų gamybai.

  Skaityti >
 • Aurelijus Veryga. Kuo smirda mokslui remti skirti pinigai?

  0 2014-02-04

  Visuomenės informavimo priemonės paskelbė apie 2014 m. sausio 27 d. prasidėjusį ilgalaikį verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektą „Mokslo pieva“ [1]. Projektas pristatomas kaip atvira kūrybingumui tyrimų ir mokymosi erdvė, eksperimentinė tyrimų laboratorija, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su patyrusiais mokslininkais atlieka mokslinius tyrimus, atnešiančius realią naudą visuomenei.[2] Iniciatyvą remia UAB „Philip Morris Baltic“ – įmonė, kuri...

  Skaityti >
 • Naftos gavyba Lietuvoje mažėja

  0 2014-01-20

  Pastaraisiais metais naftos gavyba Lietuvoje mažėja. Tai lemia senkantys išžvalgyti naftos telkiniai.

  Skaityti >
 • Seimo narys A. Strelčiūnas: „Neatsakingai atliekų deginimo veiklai privalome pasakyti „ne“

  0 2014-01-09

  Miestuose ir gyvenvietėse visada susikaupia daugybė įvairiausių atliekų. Jų kiekį, atsižvelgiant į gyvenimo lygį ir gyventojų skaičių, būtina utilizuoti.
  Aš, su Seimo narių grupe, norėdamas apsaugoti šalį nuo ekologinės katastrofos ir pažaboti neatsakingą atliekų deginimo veiklą, pateikiau Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Šio įstatymo pakeitimas yra būtinas, nes girdime daug skirtingų nuomonių: vieni teigia, kad atli...

  Skaityti >
 • V. Mazuronis kreipėsi į Prezidentę dėl Žuvininkystės įstatymo vetavimo

  0 2013-12-23

  Gruodžio 23 d. Lietuvos Seimas priėmė ir pateikė Respublikos Prezidentei pasirašyti Žuvininkystės įstatymo pataisas ir papildymus, kurie, Aplinkos ministerijos nuomone, pakenks Lietuvos aplinkosauginei, ekonominei ir socialinei politikai. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis iš karto kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas vetuoti minėtą įstatymą.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-27]