JŪS ESATE ČIA: Pradžia > Naujienos > Verslas

Lietuvoje dolomito gavyba plečiasi

0 2014-05-21


Gausūs dolomito ištekliai Lietuvoje sudaro galimybes plėtoti jo gavybą. Praėjusiais metais šalyje buvo iškasta 1,2 mln. kubinių metrų dolomito – 0,2 mln. kubinių metrų daugiau negu 2012 metais.

Kaip sakė Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorius Jonas Satkūnas, ši naudingoji iškasena aptinkama daugelio geologinių sistemų nuogulose, tačiau praktinę reikšmę turi tik arčiausiai žemės paviršiaus šiaurinėje Lietuvos dalyje slūgsantys klodai.

Šalyje detaliai išžvalgyti ištekliai sudaro 115 mln. kubinių metrų, parengtiniai išžvalgyti ištekliai – 129 mln. kubinių metrų, prognoziniai ištekliai – 300 mln. kubinių metrų. Visi ištyrinėti dolomito telkiniai ir prognoziniai plotai yra Pakruojo, Joniškio, Akmenės, Biržų ir Rokiškio rajonuose. Daugiausia išteklių aptikta Pakruojo rajone.

Dolomitas kasamas Petrašiūnų antrajame ir Klovainių telkiniuose. Joniškio rajone eksploatuojamas Skaistgirio telkinys, o Rokiškio rajone baigiamas rengti gavybai Čedasų telkinys. Dolomito gavyba užsiima keturios bendrovės. Dar trys bendrovės turi leidimus, bet kol kas telkinių neeksploatuoja.

Dolomitas naudojamas skaldai, apdailos plokštėms, statybiniam akmeniui, kalkėms, mineralinei vatai gaminti, rūgščioms dirvoms kalkinti.

Aplinkos ministerijos informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Turguose pasirodė dilgėlių

  0 2016-06-02

  Panevėžio turguje populiarėja nauja prekė – dilgėlės. Jas perka žmonės, norintys laikytis sveikesnio gyvenimo būdo.

 • Norintiems natūralių produktų – mobilieji turgeliai tiesiai iš kaimo

  0 2015-05-15

  Šiandien didžiuosiuose miestuose jau nieko nestebina kiekvieną savaitę natūraliais kaimiškais maisto produktais prekiaujantys mobilieji turgeliai, nors dar prieš dešimtmetį sunku buvo ir įsivaizduoti, kad tai įmanoma. Tiesioginis ūkininko kontaktas su vartotoju buvo nepasiekiamas ir vykdavo nebent nelegaliai, kai kaimiečiai miestiečiams atveždavo pieno ar bulvių ir bemat pasišalindavo, kol niekas nepamatė.

 • Naujiena vilniečiams – Lėtas turgus

  0 2015-03-24

  Ūkininkų užaugintus ir paruoštus produktus iš pirmų rankų vilniečiai galės įsigyti ne tik ketvirtadieniais. Nuo šiol Tymo kvartale bus prekiaujama ir šeštadienio rytais, o greta kokybiško maisto bus siūloma artimiau pažinti kaimo gyventojus, jų gyvenimo būdą bei auginamus produktus. „Lėtame turguje“ miestiečiai galės užmiršti greitą darbo savaitės tempą ir skirti laiko bendravimui.

 • Ne tik Amerikoje dėkoja už ekologišką derlių

  0 2014-12-15

  Deltuvos seniūnijos Leonpolio kaime gyvenantys ūkininkai Laima ir Vincentas Stragiai gali lengviau atsikvėpti. Daugumą darbų ekologiškame daržininkystės ūkyje jau perėmė dukra Ieva. Aleksandro Stulginskio universitete ekonomikos studijas baigusi Stragių pagrandukė – versli mergina. Ji nesitenkina tuo, ką sukūrė tėvai, o investuoja ir plečia ūkį.

 • Raugdamas kopūstus dituviškis jų nemuša

  1 2014-11-10

  Dituviškis ūkininkas Vytautas Zapalskis, tęsdamas giminės tradiciją, 24 metus verčiasi raugintų kopūstų prekyba. Nuolatiniai pirkėjai jį randa Klaipėdos naujajame turguje. Per porą dešimtmečių įgijęs patirties, sugeba įtikti pirkėjų skoniui. Jis augina ir raugina ne tik kopūstus, bet ir agurkus, pomidorus, šiemet pateikė naujieną – raugintus patisonus. Pirkėjai labai mėgsta ir jo raugintus obuolius.

 • Laisva prekyba ar prekyba laisve?

  0 2014-11-04

  Rekordinis JAV – Europos prekybos sandoris padarys didelę įtaką sveikatai ir aplinkai. New Scientist paaiškina, kas tai yra – ir kaip tai paveiks jus.

 • „Biosalos“ įkūrėjas: sveikų produktų pirkėjai keičiasi, turime keistis ir mes

  0 2014-10-28

  Prieš keletą metų sveikų produktų pardavimai augo keliomis dešimtimis procentų kasmet, dabar pardavimų augimas – stabilūs 10–12 proc. per metus. Pasak sveiko maisto ir natūralios kosmetikos parduotuvių „Biosala“ įkūrėjo Andriaus Samaičio, šis skaičius atspindi, kiek šalies gyventojų kasmet atranda sveikos gyvensenos privalumus. Tuo metu kita visuomenės dalis sveikus maisto ir kūno priežiūros produktus linkusi vartoti tik išskirtinėmis progomis.

 • Avys švarino ne tik Svencelę

  0 2014-10-21

  Antanas Miežanskas avininkyste susidomėjo prieš dešimtmetį. Kelerius metus mėsinių avių auginimas buvo jaunos šeimos verslas. Tačiau dėl pokyčių asmeniniame gyvenime jis ėmėsi netradicinio projekto. Avys tapo landšafto „tvarkytojomis“, uždirbančiomis atlyginimą. Šią vasarą ūkininko banda švarino prieigas prie kopų Neringoje, taip pat Svencelėje. Jo manymu, avių augintojai galėtų šią paslaugą siūlyti ir kitose seniūnijose.

 • Aplinkos ministerija nekeičia pozicijos dėl verslinės žvejybos

  0 2014-10-18

  Spalio 15 d. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vyko posėdis dėl verslinės žūklės. Aplinkos ministerija toliau laikosi pozicijos, kad ūkinė veikla turi būti reguliuojama taip, kad duotų didžiausią ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę naudą.

 • Naudingųjų išteklių gavyba bus geriau kontroliuojama

  0 2014-06-30

  Didėjant naudingų iškasenų gavybai, atsiranda poreikis atidžiau kontroliuoti įmones, naudojančias naudingąsias iškasenas. Šiam tikslui įsteigtas naujas Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) prie Aplinkos ministerijos padalinys – Žemės gelmių naudojimo priežiūros poskyris. Jis pradeda veikti rytoj, liepos 1 dieną.