Festivalis „Vidur girių“

0 2015-04-02


Baltijos aplinkos forumas

Baltijos aplinkos forumo iniciatyvinė grupė Gamtoje.org kartu su Dzūkijos nacionalinio parko direkcija balandžio 10–12 d. Čepkelių pelkės apylinkėse organizuoja tradiciniu tampantį gervių apskaitos renginį – festivalį „Vidur girių“.
Festivalio formatas ne iš piršto laužtas, atitinka visus rimčiausių vasaros festivalių standartus: nakvynė palapinių miestelyje, įspūdinga koncertinė sudėtis (line-up’as) – ūbaujančios pelėdos, trimituojančios gervės, ošiantis miškas ir tekantis vanduo.

Festivalio metu Jūsų lauks daug veiklų ir patyrimų gamtoje: tradicinių vietos ūkininkų amatų dirbtuves, pėdsekystės žygis, kiškio pyrago paieškos vaikams, savęs pažinimo seminarai, ekskursijos į legendomis apipinto Čepkelių raisto apylinkes ir, žinoma, ilgai laukta, naktinė gervių apskaita. Festivalio metu šurmuliuos vietinių ūkių gėrybių ir grožybių turgelis.

Šiais metais organizatoriai siūlo ir ilgąją programą „Pažintis su šilinių dzūkų gyvenimu“ norintiems greičiau sprukti iš miesto triukšmo ir atvykti į Dzūkiją festivalio išvakarėse. Nuo penktadienio, balandžio 10 d., vakaro kartu su vietos ūkininkais įtrauksime Jus į dar nepatirtus dzūkiškus nuotykius – grikinės babkos kepimą, naktinį pasivaikščiojimą Skroblaus vingiais, dūminės pirties kūrimą ir dar daug kitų pramogų ir patyrimų. Festivalis taip pat bus simbolinė šventė, skelbianti turizmo sezono atidarymą Dzūkijos nacionaliniame parke. Išsamių veiklų aprašymų jau netrukus ieškokite www.gamtoje.org.

Festivalio pagrindinę dieną (šeštadienį) Gamtoje.org komanda kviečia pradėti mokantis pastebėti ir pažinti žvėrių pėdsakus. Tai – veikla visai šeimai. Žingsniuodami mišku, būsimieji pėdsekiai neskubėdami tyrinės aplinką, ieškos gyvūnų veiklos ženklų, bandys įskaityti smėlyje, samanose bei ant medžių užfiksuotas žvėrių istorijas, pastebėti kintančią gamtą, suprasti joje vykstančius procesus. Maršrutas ir pateikiama informacija – tinkamas ir mažiesiems pėdsekiams. Jėgų jį įveikti suteiks stiprybės eleksyras bei atokvėpis miškų apsuptyje.

Festivalio bilietas į pagrindinius renginius – 10 EUR. Registracija būtina, vietų skaičius ribotas. „Šis festivalis turi atnešti bent šiek tiek naudos ir vietos bendruomenei. Būtų piktavališka tiesiog pasinaudoti vietos vertybėmis ir išvykti palikus daugių daugiausiai tik šiukšles. Todėl vietos produkcijos vartojimas tampa esminiu festivalio bruožu, o simbolinis mokestis – padėka už skirtą laiką ir entuziazmą organizuojant šventę“, – teigia Baltijos aplinkos forumo specialistai. Dalyvių skaičius ribojamas dėl neigiamo poveikio aplinkai kontrolės.

Festivalio organizatoriai į šventę ragina keliauti atsakingai – traukiniu arba dviračiu. Renginio draugai AB „Lietuvos geležinkeliai“ su renginio skrajute vyksiančius kryptimi Vilnius – Marcinkonys ir atgal, balandžio 10–12 dienomis veš taikydami 20 proc. nuolaidą. Traukinys – patogi aplinkosauginė keliavimo priemonė, padedanti mažinti mūsų klimatui pavojingo CO2 išmetimų kiekį. Taip pat rinksime ekstremalų grupę balandžio 11 d. į festivalį minsiančių dviračiais. Jų laukia dzūkiškas Kiškio pyragas.

„Tiek festivaliu, tiek kitomis Gamtoje.org iniciatyvomis siekiame padėti žmonėms patirti gamtą, joje įsibūti, suvokti jos svarbą ir savo vietą joje. Sakydami patirti ir įsibūti, mes kalbame apie gamtos pažinimą neskubant, lėtai ją atrandant, pažįstant, prisijaukinant. Ar atsimenate, kaip Mažasis princas lapę bandė prisijaukinti? Čia viskas labai panašiai – norint suprasti gamtos ciklus, reikia parymoti miško aikštelėje, paliesti samanas ar grublėtą medžio kamieną, paragauti žemuogių, šaltalankių, šermukšnių ir būtinai pauostyti gamtą įvairiais metų laikais“, – teigia Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė.

Festivalis „Vidur girių“ organizuojamas antrus metus. Praėjusiais metais jis susilaukė ne mažo dėmesio – gerves skaičiavo virš 100 šventės dalyvių.

Kviečiame Jus aktyviai dalyvauti festivalio patyrimuose ir užmegzti ryšį su mus supančia gamta.

Renginio programa

Specialiosios programos „Pažintis su šilinių dzūkų gyvenimu“ detalus pristatymas (PDF formatu); skrajutė

Registracija į festivalį „Vidur girių“

Registracija į festivalio „Vidur girių“ specialią programą „Pažintis su šilinių dzūkų gyvenimu“

Iki susitikimo gamtoje!


©Plakato autorė Greta Janulytė

Informacijos apie renginį teiraukitės tel. (8 5) 255 9147, el.p. festivalis[at]gamtoje[dot]org

 
 

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje pristato paskaitas „Psichikos ligos ir požiūris į jas Tibeto medicinoje“

  0 2015-05-16

  Paskaitos skirtos šeimos gydytojams, neurologams, reabilitologams ir kitų sričių gydytojams ir visiems, kas domisi Tibeto medicina.
  Lektorius daktaras Nida Čenagtsang, remdamasis Tibeto medicina, mano, kad psichologiniai sutrikimai gali atsirasti dėl rLung (Vėjas) energijos arba tiksliau dėl sRog Zin rLung (gyvybę palaikančio Vėjo) sutrikimo. Priemonės, kurios naudojamos palengvinti šiai būsenai, gali būti siejamos su dieta, vaistais, išorine terapija, suteikiančiais kūnui ...

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje kviečia į atjaunėjimo kursą su gydytoju Nida Čenagtsangu

  0 2015-04-23

  VIII amžiuje Tibete gyveno žmogus, kuris sulaukė 125 metų amžiaus ir po mirties kartu su žmona ir savo šunimi pavirto vaivorykšte. Šis žmogus buvo Yuthok, tradicinės Tibeto medicinos tėvas, nuostabus sveikatos mokytojas, ėjęs dvasinio tobulėjimo keliu per kūną, energijas ir protą.
  Kyla klausimas – kaip jam pavyko gyventi taip ilgai ir įgyti ypatingų pasiekimų? Visi jo mokymai vis dar yra prieinami mums. Milžiniškos jo užuojautos dėka, mes galime rasti atsakymus į ...