• Susitikimas su tautodailininke ir „žolynukų“ dirbtuvės

  0 2014-12-11

  Artėjant Adventui, o sykiu – ir jaukiosioms Kalėdoms kviečiame jus į šiltą ir ramų renginį, kuris tikisi padėsiąs jums įsisiausti į tylos ir šviesaus laukimo rimtį. ISC „Bendrakeleiviai“ vienai iš šeštadienio popiečių pakvietė tautodailininkę, žolynų matytoją ir girdėtoją Gintvilę Giedraitienę pasidalinti ne tik savo „žolynukų“, poetinio žodžio bei vaizdo menu, bet ir rišimo iš žolynų įgūdžiais.

  Skaityti >
 • Diskusija „Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystė – lūkesčiai ir perspektyvos“

  0 2014-12-11

  Europos Sąjunga didžiuojasi aukščiausiais aplinkos bei produkcijos saugos standartais, tačiau Laisvos prekybos tarp JAV ir ES sutartis (TTIP) numato ne tik palankesnes sąlygas prekybai, bet ir tai, kad pas mus ims galioti JAV produktų standartai. Sutartyje taip pat numatyta nauja teismų sistema, į kurią investuotojai galėtų kreiptis su ieškiniu valstybei, jeigu būtų pažeisti jų interesai. Ar ši sutartis nepažeis Europos Sąjungos piliečių interesų į saugią ir sveiką a...

  Skaityti >
 • Registracija į sveikatingumo stovyklas

  0 2014-12-11

  2015 m. Lietuvos sveikuolių sąjunga rengs mažiausiai keturias stovyklas. Kviečiame domėtis ir registruotis!

  Skaityti >
 • Lauko seminaras apie naudingus augalus

  0 2014-12-10

  Kas pasakė, kad žiemą gamtoje nėra ką veikti? Šaltuoju metų laiku joje viskas vyksta kitokiu ritmu. Kitaip kvepia miškas. Kitaip bendrauja paukščiai. Kitoks ir žygiavimo ritmas. Prieš Žiemos saulėgrįžą Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia pasivaikščioti, pažinti, pabūti gamtoje ir prisiliesti prie žiemiškų vertybių, naudingų augalų. Tuo pačiu aplankysime bebrą trobelėje, briedį jaunuolyne, jūrinį erelį savo medžioklės plotuose ir kitus paukštel...

  Skaityti >
 • Vokiečių mokslo žurnalistas Christianas Schwägerlis: šalys, atsakingos už klimato kaitą, turbūt mažiausiai nuo jos nukentės

  0 2014-12-10

  Kauno technologijos universitete (KTU) viešėjęs vokiečių žurnalistas, knygų autorius, biologas Christianas Schwägerlis teigia, jog atėjo laikas pripažinti žmones pagrindine planetos veidą keičiančia jėga. „Šiandien 97 proc. visų Žemės gyvūnų biomasės sudaro žmonės ir jų auginami gyvūnai. Esame dominuojanti rūšis“, – gruodį KTU vykstančiame „Zooetikos“ paskaitų cikle teigė C. Schwägerlis.

  Skaityti >
 • Berno konvencijos komitetas į Lietuvą siųs savo atstovus nagrinėti elektros linijos statybos aplinkybių

  0 2014-12-09

  Praėjusią savaitę Berno konvencijos nuolatinis komitetas savo susirinkime Strasbūre nutarė pratęsti Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenės pateikto skundo dėl Lietuvos–Lenkijos elektros energijos jungties LitPol Link keliamos grėsmės pietvakarių Lietuvos gamtai tyrimą. Nepaisant Lietuvos valdžios pastangų skundą atmesti, į Lietuvą bus siunčiamas komiteto tarpininkas, kuris aiškinsis, kaip mūsų šalyje atliekamas tokio masto projektų poveikio aplinkai vertinim...

  Skaityti >
 • Perdėtas žmonių jaudulys dėl gulbių iš gelbėtojų atima daug laiko ir lėšų

  0 2014-12-03

  Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba vien praėjusią savaitę užregistravo apie tris šimtus žmonių pranešimų telefonu, kad reikia gelbėti nepaskrendančius paukščius. Gelbėtojams nuvykus į nurodytą vietą paaiškėdavo, kad jokios pagalbos nereikia, – jos prireikė tik vienu vieninteliu atveju.

  Skaityti >
 • Kelių užtvarai Labanoro girioje

  0 2014-12-03

  Šios vasaros pabaigoje ne vienam Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko svečiui ar vietiniam gyventojui keliose girios vietose teko susidurti su pastatytais tvirtais, rakinamais kelio užtvarais (užkardais). Atsirado jie ne tam, kad trukdytų žmonėms laisvai judėti miško keliukais, o tam, kad įvairaus transporto eismas bei gausus pėsčiųjų lankytojų srautas netrikdytų tose vietose perinčių retųjų paukščių ramybės.

  Skaityti >
 • Aurelijus Veryga. Apie dramblį porceliano fabrike

  0 2014-12-01

  Ilgai galvojau ar rašyti šitą straipsnį. Yra daug už ir prieš, bet šiandien jaučiu, kad nerašyti tiesiog nebegaliu. Noriu tiesiog pasidalinti savo pastebėjimais ir įžvalgomis, kaip man atrodo naujosios Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vykdoma politika.

  Skaityti >
 • Arboristai rūpinasi medžių sveikata

  0 2014-11-27

  Nemažai žinome apie medžių teikiamą naudą žmogaus sveikatai: medžiai mūsų aplinkoje valo orą, absorbuoja CO2, gamina deguonį, mažina įtampą, gerina nuotaiką, atpalaiduoja. Netgi sakoma, kad medžiai gydo depresiją, slopina pyktį, agresiją, žodžiu – skatina žmogų jaustis laimingesniam. Visgi nedaug teišmanome apie medžių sveikatą.

  Skaityti >
 • V. Mazuronis: šalin rankas nuo referendumų

  0 2014-11-27

  Prisipažinsiu, nors mintinai Konstitucijos nemoku, bet pirmųjų straipsnių formuluotės giliai įsirėžusios į atmintį. Ir kai kalba pasisuka apie kertines Lietuvos, kaip demokratinės valstybės, vertybes nereikia nė Konstitucinio teismo, kad suprastum kas teisinga, o kas ne. Atimti iš tautos teisę inicijuoti referendumus – pasikėsinimas į valstybę iš esmės ir tai nėra teisinga.

  Skaityti >
 • Vaiko svajonė – elektrinis piemuo

  0 2014-11-27

  Apie ką svajoja vaikai? Mobiliuosius telefonus, kompiuterius, riedučius, lėles? Projekto „Vaikų svajonės“ puslapyje mūsų akis patraukė visai kitoks vaiko noras – trylikametė mergaitė prašė elektrinio piemens, kad juo galėtų saugoti ožkelę ir dvi karves nuo vilko užpuolimo. Keturi GAA „Baltijos vilkas“ atstovai nuvyko į svečius pas mergaitę, kad jai ir jos draugams papasakotų apie vilkus ir galimus gyvulių apsaugos būdus.

  Skaityti >
 • Lauryno Okockio interviu radiostočiai „Radiocentras“ keturračių žalos klausimu

  0 2014-11-25

  Žali.lt sueigos narys Laurynas Okockis davė interviu radiostočiai „Radiocentras“, laidai „Žaliasis patrulis“ keturračių žalos klausimu, išdėstė dalį priežasčių, kodėl reikia riboti jų naudojimą miškuose ir kitoje aplinkoje, ir kaip valstybė tai daro. Kviečiame susipažinti su interviu tekstu.

  Skaityti >
 • Ar ES nusileis verslui ir leis naudoti vaisingumui kenkiančias medžiagas?

  0 2014-11-24

  Iki 2015 metų sausio Europos Komisija turi nuspręsti, ar leisti verslui toliau naudoti Bis(2-etilheksil) ftalatą (DEHP), siejamą su nevaisingumu, vėžiniais susirgimais, neigiamu poveikiu smegenims. Europos Komisija suinteresuotų verslo grupių prašymą gavo kartu su Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) Rizikos vertinimo ir Socialinės bei ekonominės analizės komitetų išvadomis.
  Daugiau kaip 47 nevyriausybinės aplinkosaugos bei sveikatos organizacijos pasisako prieš DE...

  Skaityti >
 • Rimantas Braziulis: Žemaičių dar niekas niekada nenugalėjo

  0 2014-11-24

  Jau kuris laikas Lietuvoje nerimsta diskusijos apie skalūninių angliavandenilių žvalgybą ir gavybą. Visame pasaulyje žmonės gana griežtai nusistatę prieš šią veiklą, kurios metu naudojama uolienų hidraulinio ardymo technologija, galinti užteršti ne tik žemę ir paviršinius vandenis, bet ir giluminius vandenis. Skalūninių angliavandenilių paiešką pradėjusi „Chevron“ kompanija, netikėtai savo veiklą Lietuvoje nutraukė, suteikdama žemaičiams vilties, kad jie gal...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-120 121-135 ...  466-467 >>