• Kaimo dvasios sergėtojai

  0 2015-02-05

  Kartais geriau nerti nuogam į dilgėles nei voliotis ant šilto smėliuko. Taip padarė kauniečių šeima, didmiestį iškeitusi į kaimą. Dabar jie tvirtina dėl šio žingsnio nėkart nepasigailėję. Geldaudiškio dvaro turizmo administratorę Dianą Šležienę kalbino VL žurnalistė Aušrinė Šėmienė.

  Skaityti >
 • Gamtinių žemdirbių susitikimas vasario 16 d.

  0 2015-02-05

  Vasario 16 d., pirmadienį, Vilniuje organizuojamas tradicinis gamtinių žemdirbių susitikimas.

  Skaityti >
 • Praktiškas gerumas. Interviu su verslininku Almontu Kybartu

  0 2015-02-02

  Ar galima suderinti gamtos apsaugą su pelno siekimu? Ar galima tai daryti Lietuvoje? EMP Recycling įkūrėjas ir vadovas Almontas Kybartas yra gyvas to pavyzdys. Prieš 15 metų pradėjęs elektroninių atliekų perdirbimo verslą, šiandien jis vis dar mato labai daug iššūkių ir tiki, kad Lietuva gali būti ta šalis, kurioje atliekos į sąvartynus nepakliūna.

  Skaityti >
 • 2015-ieji skelbiami saugios avies metais

  0 2015-02-02

  Pagal kinų kalendorių vasario 19 dieną prasideda naujieji – ožkos arba avies – metai. Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ šiuos metus skelbia „Saugios avies“ metais. „Saugios avies“ iniciatyva skirta padėti ūkininkams apsaugoti gyvulius nuo vilkų. Pagrindinis tikslas – pasiekti, kad žalos prevencijos priemonės būtų plačiai naudojamos Lietuvoje.

  Skaityti >
 • Pėdsekystės kursai 2015 (Kaunas)

  0 2015-02-02

  Malonūs atsitiktinumai, kurie nutinka neatsitiktinai… Kad ir šis nutikimas. Naktį prieš šį rašymą nakvojau miške. Vėjas iš lėto sklandė medžių viršūnėmis, aplinkui sniego kepurėmis pasidabinusios eglės ir pušys. Šviesus mėnulis su žvaigždžių gausybe privertė sniegą švytėti, tuo sukurdamas galimybę mišku grožėtis nakties metu.

  Skaityti >
 • Daugiau nei pusė lietuvių nežino, ar vartoja GMO

  0 2015-02-02

  Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų domisi su maisto sauga susijusiomis problemomis ir tik labai nedidelė dalis nėra girdėjusi apie genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) ir iš jų gaminamus produktus. Beveik du trečdaliai neigiamai vertina tokius produktus, bet tik 9 proc. turi apie juos pakankamai informacijos.

  Skaityti >
 • Bus suskaičiuoti Lietuvos miškuose gyvenantys vilkai ir lūšys

  0 2015-02-01

  Vasario 3 d. ir 6 d. bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose.
  Vilkų apskaitą visuose šalies miškuose vykdys valstybinių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Apskaitoje gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir Lietuvoje gyvenančių plėšriųjų žvėrių gausos ir apsaugos klausimams neabejingi gyventojai.

  Skaityti >
 • Pramonės įmonių „vilko ašaros“ ir nauji aplinkosauginiai reikalavimai

  0 2015-01-20

  Verslo ir prekybos organizacijos politikams skundžiasi, kad griežtesni aplinkosauginiai įstatymai stabdo ekonomikos augimą, tačiau dažniausiai šie skundai nepasitvirtina. Tai įrodo tarptautinės organizacijos „ChemSec“ prieš savaitę paskelbta ataskaita „Vilko ašaros“.
  Ataskaitoje išsamiais pavyzdžiais pagrindžiamas faktas, jog pramonės apskaičiuoti finansiniai nuostoliai, patiriami dėl griežtesnių aplinkosauginių teisinių reikalavimų įgyvendinimo, stipriai skir...

  Skaityti >
 • Žali.LT metinis forumas „Žmogaus ir aplinkos laisvių iniciatyvos 2015“

  0 2015-01-20

  Šių metų sausio 31 d. Vilniuje organizuojamas Susivienijimo ŽALI.LT metinis ataskaitinis aplinkosauginis forumas „Žmogaus ir aplinkos laisvių iniciatyvos 2015“, į kurį kviečiami atvykti visi norintys susipažinti su gamtosauginėmis idėjomis, veiklia žaliųjų visuomenininkų komanda, pasiklausyti įdomių pranešimų ir pabendrauti su žaliaisiais aktyvistais. Renginys vyks nuo 11 val. Lietuvos Kooperatyvų sąjungos pastato 4-to aukšto salėje, Gedimino pr. 28/2, Vilnius.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Versdamas dienoraščio puslapius pasijusk lyg vaikas savoje smėlio dėžėje

  0 2015-01-20

  Sausio 2-oji
  Per didžiąsias žiemos šventes oras buvo labai permainingas. Kūčių dieną termometras rodė net 7 laipsnius šilumos. Pirmąją Kalėdų dieną švietė saulė ir taip pat buvo šilta. Bet naktį staiga atšalo, ir iki pat Naujųjų metų laikėsi dešimties laipsnių šaltis. Štai kodėl ir dabar, lietui vėl sugraužus sniegą, dideli akmenys vis dar išlaiko baltą šerkšną.

  Skaityti >
 • Laura Stančė. Kodėl gardūs kvapai gali baigtis vėžiu

  0 2015-01-16

  31 Europos nevyriausybinė organizacija susivienijo tam, kad paskatintų Europos Komisiją susirūpinti endokrininę sistemą ardančiomis medžiagomis mūsų vartojamuose buities produktuose. Kvepalai, kosmetika, plastikinės talpos, skalbimo milteliai, kepimo popierius, mobilieji telefonai, asmens higienos priemonės, tekstilės gaminiai – visa tai, ką nesusimąstydami naudojame kasdien, gali būti nevaisingumo, apsigimimų, vėžio, diabeto ir nutukimo priežastis. Dažniausiai šių me...

  Skaityti >
 • Atsisiųskite vadovą atsakingam žuvies vartotojui

  0 2015-01-16

  Kviečiame atsisiųsti ir naudotis atnaujintu VADOVU ATSAKINGAM ŽUVIES IR JŪROS GĖRYBIŲ VARTOTOJUI „KĄ ŽINOTE APIE ŽUVĮ ANT JŪSŲ STALO?”
  Skatinti atsakingą žuvies ir jūros gėrybių vartojimą Lietuvos gamtos fondas ėmėsi dar 2010 m., kai išleido pirmąjį vadovą atsakingam vartotojui. Išteklių būklė nuolat kinta, atsižvelgiant į tai būtina atnaujinti ir rekomendacijas vartotojams.

  Skaityti >
 • Gamtinė žemdirbystė praktikoje

  0 2015-01-14

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės mokymus vasario 14 d. Kaune ir vasario 15 d. Vilniuje. Paskaitas ves Laimis Žmuida. Paskaitų trukmė: nuo 10:00 iki 16:00. Tai įvadinė paskaita pradedantiems domėtis gamtine žemdirbyste. Sužinosite kaip įsirengti lysves ir kaip į jas pasėti visas daržoves, kad užaugtų gamtinės kokybės produktai.

  Skaityti >
 • Aplinkosaugininkų dispečerinė: pasitvirtina beveik visi gyventojų pranešimai

  0 2015-01-14

  Jau ketvirtą mėnesį gyventojai visą parą aktyviai praneša apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Į Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojus gruodį kreiptasi daugiau nei 600 kartų.

  Skaityti >
 • Už milijoną litų medžioti šernai vėl veisiami

  0 2015-01-09

  Neseniai Lietuvoje praskambėjo šernų naikinimo vajus ir aidėjo afrikinio kiaulių maro pavojaus varpai. Gyventojai skerdė kiaules, medžiotojams, ko gero, išmokėta virš milijono litų už pastangas mažinti šernų bandas, keli šimtai tūkstančių investuota į trumputėlį tvoros fragmentą, esą, stabdysiantį šernų migraciją, nežinia kokius pinigus kainavo visų nugaišusių ir sumedžiotų šernų tyrimai. Afrikinis kiaulių maras niekur nedingo – po vieną kitą juo užsi...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  466-467 >>