Žali.LT: aplinkosauginės idėjos tapo priemone bauginti žmones

0 2014-04-10


Šiandien Susivienijimas Žali.LT kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, atkreipdamas dėmesį į vis intensyvėjančią propagandą, kurios tikslas sutapatinti aplinkosaugines idėjas ir veiklą prieš Lietuvą. Susivienijimas paprašė patvirtinti ar paneigti neva žaliųjų organizacijų vykdomą antivalstybinę veiklą, bet kokius ketinimus ar veiklą, kuri būtų susijusi su pasikėsinimais valstybei, jos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai.

„Niekada nesame gavę jokios finansinės paramos iš trečiųjų asmenų ar įstaigų. Mūsų veikla grindžiama nario mokesčiais, taip pat esame įgyvendinę mažą Europos Komisijos remiamą projektą. Tačiau dėka nacionalinio transliuotojo ir kai kurių partijų skleidžiamos propagandos visų žaliųjų veikla – tiek aktyvi agitacija prieš visas atomines elektrines mūsų regione, tiek kova prieš nesaugią skalūnų išgavimo technologijų plėtrą Lietuvoje, šiuo metu imta tapatinti su antivalstybine veikla. Tai nėra normalu“, – sako Susivienijimo Žali.LT koordinatorius Martynas Norbutas.

Pasak jo, Lietuvos energetinį saugumą sąmoningai bandoma susieti su Visagino atominės elektrinės statybomis ir skalūnų dujų išgavimu. Tačiau žalieji mano, kad yra kitų, daug saugesnių būdų, kuriais Lietuva galėtų tapti nepriklausoma.

„Mūsų nuomone, atominės elektrinės buvimas negarantuos nepriklausomybės, o tokio objekto buvimas tiek Lietuvoje, tiek Baltijos regione ar aplink jį, tik dar labiau gali padidinti grėsmes. Žmogiška klaida ar nedraugiškų grupių, valstybių sukelta katastrofa tokio tipo objekte galėtų padaryti neatitaisomą žalą Lietuvai bei jos kaimynėms. Tuo tarpu nesaugi skalūnų dujų gavyba kelia grėsmę didžiausiam Lietuvos turtui – geriamam vandeniui. Jos abejotiną saugumą įrodo ir su minėta kompanija susiję teisminiai procesai dėl padarytos žalos gamtai“, – rašoma Susivienijimo kreipimesi.

Pasak Susivienijimo koordinatoriaus pavaduotojos Virginijos Vingrienės, į protu nesuvokiamą propagandą nėra sureagavusi nei viena valstybinė institucija. Jei tokia informacija būtų pateikta per kitos ES priklausančios Vakarų valstybės nacionalinę televiziją, neabejotinai, tai būtų iššaukę griežtą atsaką. Mat aplinkosaugos tema tampa vis aktualesnė keičiantis klimatui.

„Sumaišties įneša ir VSD parengtas „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas“, kuriame užsimenama, kad užsienio šalių interesų įgyvendinimui Lietuvoje buvo pasitelkiami tiek valstybiniai, tiek nevyriausybiniai dariniai. Nepateikus konkrečių subjektų pavadinimų, suteikiama erdvė manipuliacijoms ir aplinkosauginėms idėjoms besipriešinančių grupių propagandos sklaidai“, – teigia Virginija Vingrienė.

Siekiant paneigti propagandą, Susivienijimas Žali.LT taip pat prašo viešai paskelbti, kokios aplinkosauginės organizacijos savo veikla kelia grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui, prisideda prie kitų valstybių interesų įgyvendinimo, kurios iš jų yra tiesiogiai remiamos Lietuvos saugumui grėsmes keliančių valstybių.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  1 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Žalinimo reikalavimai neleis išgręžti žemės kaip citrinos

  0 2015-05-16

  Žemės ūkio sektoriui yra skiriama apie 40 proc. visų ES biudžeto lėšų. Didžioji jų dalis atitenka tiesioginėms išmokoms. Įvairios apklausos rodo, kad ES visuomenė norėtų, jog parama žemės ūkiui būtų skiriama kaip kompensacija ūkininkams už jų vykdomą žemės ūkio veiklą, nukreiptą į aplinkos tausojimą, viešųjų gėrybių kūrimą ir pan. Ši priežastis lėmė, kad po ilgų diskusijų mokslininkai, žemdirbiai, aplinkosaugos ir klimato kaitos specialistai bei s...

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  2 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Seimo narys K. Daukšys: „Vartotojai turi būti aiškiai informuojami apie GMO buvimą maisto produktuose“

  0 2015-05-15

  Balandžio 9 dieną Seimas po pateikimo pritarė Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo papildymo projektui, kuriuo siekiama, kad maisto produktų vartotojai gautų aiškią ir išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) buvimą maisto produktuose bei gaminiuose.
  Įstatymo projektas numato, kad ženklinant maisto produktus, kurių sudėtyje yra GMO, ant kiekvienos maisto produkto pakuotės turi būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie neaiškų ir neišti...

 • Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.