Kiškio pėdsakai
©Jogilės Rutkauskaitės nuotr.

Pėdsekystės kursai 2015 (Kaunas)

0 2015-02-02


GAA „Baltijos vilkas“

Malonūs atsitiktinumai, kurie nutinka neatsitiktinai… Kad ir šis nutikimas. Naktį prieš šį rašymą nakvojau miške. Vėjas iš lėto sklandė medžių viršūnėmis, aplinkui sniego kepurėmis pasidabinusios eglės ir pušys. Šviesus mėnulis su žvaigždžių gausybe privertė sniegą švytėti, tuo sukurdamas galimybę mišku grožėtis nakties metu.

Jausmas, kad skubėjimas, kuris pripildo žmogų mieste, kažkur pradingo… Nuostabus rytas. Mėnulį paslėpė debesys, o pabudusios akys išvydo ne kambario lubas, bet ištisą gyvasties kupiną pasaulį. Žiūrėk jau mintys, mąstymas kitoks. Grįžęs į namus prisėdu prie kompiuterio. Mąstau, kaip pradėti rašyti pakvietimą į pėdsekystės kursus. Iš lėto mintyse suskamba seniai, mokyklos suole girdėtas žodžių junginys „sustok akimirka žavinga“. Visa tai suvedu į naršyklę, ir ką jūs pagalvosit!? Pavyksta atrasti kuo puikiausią Lauros Rimkutės straipsnį apie nuostabos būtinumą mūsų gyvenime. Trumpa ištrauka iš straipsnio: „Kai praėjusią vasarą įkopiau į Dibonos viršūnę Prancūzijos Alpėse, iš ten atsivėręs vaizdas man užėmė kvapą. Aplink driekėsi kalnai, buvo matyti tik dangus ir kitos didingos viršūnės. Nerūpėjo, nei kaip ten užlipau, nei kaip reikės nusileisti. Nerūpėjo namie palikti darbai ir rūpesčiai. Tuo metu tiesiog buvau „čia ir dabar“ – ši būsena taip retai aplanko mus kasdieniame gyvenime. Tada užtikrintai jaučiau, kad man niekur nereikia skubėti, kad aš tiesiog turiu laiko.“ Taigi, kad praturtintume ir pagyvintume savo gyvenimą, mums tereikia visai nedaug: kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, bendrauti su įvairiais žmonėmis, pakelti akis į dangų, išbandyti bei sužinoti kažką naujo. Štai jums ir motyvacija sudalyvauti pėdsekystės kursuose!

Pėdsekystės kursai, kaip ir ankstesniais metais, bus sudaryti iš dviejų dalių: teorinės paskaitos (10 paskaitų) bei praktiniai užsiėmimai (išvykos į gamtą).

Teorinių paskaitų temos:

1. Pėdsekystės pagrindai

2. Stambieji plėšrūnai (vilkas, lūšis, lapė, mangutas)

3. Stambieji kanopiniai (briedis, taurusis elnias, šernas, stirna)

4. Orientavimasis gamtoje, gamtosauga Lietuvoje.

Teorinės paskaitos bus pradedamos skaityti nuo kovo 5 d. (ketvirtadieniais nuo 20:00). Paskaitų trukmė apie 1 val. Praktinių užsiėmimų (išvykų į gamtą) laikai bus derinami teorinių užsiėmimų metu. Teorinės ir praktinės paskaitos skaitomos nemokamai. Registracija į kursus pasiekiama šiuo adresu: http://manoapklausa.lt/apklausa/647142907/1/. Dalyvių skaičius ribotas, tad nedelskit registruotis. Registracija bus aktyvi iki vasario 28 d.

Esame dėkingi VDU Kauno botanikos sodui, nusprendusiam prisijungti prie šios iniciatyvos ir skyrusiam patalpas paskaitų skaitymui.


Kontaktinis asmuo:

Tomas Selickas
Tel. 8 623 76945

 
 

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Turguose pasirodė dilgėlių

  0 2016-06-02

  Panevėžio turguje populiarėja nauja prekė – dilgėlės. Jas perka žmonės, norintys laikytis sveikesnio gyvenimo būdo.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje pristato paskaitas „Psichikos ligos ir požiūris į jas Tibeto medicinoje“

  0 2015-05-16

  Paskaitos skirtos šeimos gydytojams, neurologams, reabilitologams ir kitų sričių gydytojams ir visiems, kas domisi Tibeto medicina.
  Lektorius daktaras Nida Čenagtsang, remdamasis Tibeto medicina, mano, kad psichologiniai sutrikimai gali atsirasti dėl rLung (Vėjas) energijos arba tiksliau dėl sRog Zin rLung (gyvybę palaikančio Vėjo) sutrikimo. Priemonės, kurios naudojamos palengvinti šiai būsenai, gali būti siejamos su dieta, vaistais, išorine terapija, suteikiančiais kūnui ...

 • Ekologinė grėsmė: JAV bitininkai per metus neteko beveik pusės bičių

  0 2015-05-16

  JAV bitininkai per praėjusius metus prarado 42,1 proc. turėtų bičių.
  Tai pirmas atvejis, kai vasarą bičių žuvo daugiau, nei žiemą – 27,4 proc. Pernai vasarą bitininkai prarado 19,8 proc. bičių.

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...