• Per metus Lietuvoje – nei vieno pasiutligės atvejo

  0 2015-01-09

  2014 metais Lietuvoje neužfiksuota nė vieno pasiutligės atvejo. Atlikus daugiau kaip 400 galimai užsikrėtusių gyvūnų tyrimus, nei vienu atveju pasiutligės diagnozė nebuvo patvirtinta. Privatūs veterinarijos gydytojai pernai nuo šios mirtinai pavojingos ligos paskiepijo daugiau kaip 120 tūkst. šunų, 30 tūkst. kačių ir per 10 tūkst. kitų gyvūnų.

  Skaityti >
 • Europos Komisija paviešino TTIP dokumentus, bet skaidrumo dar nepakanka

  1 2015-01-09

  Sausio 7 d. Europos Komisija paskelbė Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutarties derybinius dokumentus. Tai – pirmas kartas, kai Komisija paskelbė taisykles ir siūlomus jų išdėstymo variantus, dėl kurių derasi. Derybas dėl TTIP nuolat lydėjo kaltinimai pernelyg dideliu paslaptingumu ir įtarimai dėl pernelyg didelės stambių verslo korporacijų įtakos.

  Skaityti >
 • Auganti eko karta

  0 2015-01-05

  Lietuvoje pirmą kartą šalies ugdymo įstaigose įgyvendinta vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyva tūkstančiams vaikų atvėrė galimybes patiems kurti bei įgyvendinti unikalius teminius sodelius. Netradiciškai pažvelgę į daržo lysves vaikai užaugino iki šiol nematytus sodelius, o įgyta patirtis atskleidė didžiulę augalų auginimo naudą.

  Skaityti >
 • Sėklos: kaip užsiauginti gerų sėklų pačiam?

  0 2015-01-05

  Artėja pavasaris, tad pats laikas pasirūpinti sėklomis. Vasario 7 d. (šeštadienį) Kaune ir vasario 8 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks paskaitos apie daržovių ir sodo kultūrų sėklas. Paskaitas skaitys Laimis Žmuida. Paskaitų trukmė: nuo 10:00 iki 15:00 val. su pietų pertrauka. Kaina 50 litų (14 eurų).

  Skaityti >
 • Iš rinkos surenkamas nesaugus aliejus

  0 2015-01-05

  Įmonės „Rudugys“ pagamintame nerafinuotame šalto spaudimo moliūgų aliejuje benzo(a)pireno (kancerogeninės medžiagos, sukeliančios onkologinius susirgimus) kiekis kelis kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją. Be to, nustatyta gerokai daugiau nei leistina vėžį sukeliančių dalelių – poliaromatinių angliavandenilių.

  Skaityti >
 • Apie Demokratinę mokyklą – iš tėvų lūpų

  0 2015-01-01

  2015 m. sausio 6 d. Demokratinė mokykla kviečia Jus jaukiam pokalbiui prie arbatos. Šįkart viešės ypatingi svečiai – Natalija ir Vladimiras Lekečinskai. Tai tėvai, dėl demokratinio ugdymo sutikę didmiestį iškeisti į nedidelį miestelį Anglijos pietinėje pakrantėje. Jų sūnui Arturui šiuo metu vienuolika, tai jo ketvirtieji metai vienoje seniausių ir žymiausių Demokratinių mokyklų pasaulyje – Summerhill School.

  Skaityti >
 • B. Ropė: derėdamiesi dėl JAV – ES sutarties, turime išvengti grėsmių europiečių sveikatai ir aplinkai

  0 2014-12-23

  Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras gruodžio 15 dieną surengė jau ketvirtąjį forumą – šį kartą apie numatomą pasirašyti laisvosios prekybos sutartį tarp JAV ir Europos Sąjungos. Tai kartu buvo pirmoji vieša diskusija, surengta Kaune ir, galima sakyti, – pirmas viešas minėtos sutarties pristatymas Lietuvos visuomenei, kuri dar labai pasyviai reaguoja į šią temą. Apie galimą sutarties naudą bei pavojus kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos atstovai, Europo...

  Skaityti >
 • „Science“: Europa įrodė, kad sugyvenimas su plėšrūnais įmanomas

  0 2014-12-22

  Stambiųjų plėšrūnų sugrįžimas Europoje yra išskirtinė gamtos apsaugos sėkmės istorija. Taip teigiama straipsnyje, kuris publikuotas naujausiame mokslo žurnalo „Science“ numeryje. Prie šio darbo prisidėjo 76 tyrėjai iš 26 šalių, taip pat ir iš Lietuvos. Autorių surinktais ir apibendrintais duomenimis, trečdalyje kontinentinės Europos teritorijos (be Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos) gyvena bent viena stambiųjų plėšrūnų rūšis. Ir tai yra puikus įrodymas bei ...

  Skaityti >
 • Ženklinimas ,,šviesoforo spalvomis“ kelia grėsmę net medui

  0 2014-12-22

  Jungtinės Karalystės (JK) pasirinkta „mišri“ maistingumo ženklinimo sistema, paremta „šviesoforo spalvų“ principu, Lietuvai ir daugeliui kitų ES šalių kelia susirūpinimą – raudona spalva užsidegė daugeliui tradicinių gaminių, kyla kliūtys laisvam prekių judėjimui. Mūsų šalies Žemės ūkio ir Ūkio ministerijos palaiko Europos Komisiją, pradėjusią teisines procedūras prieš JK dėl galimos „mišrios“ maistingumo ženklinimo sistemos neatitikties ES teise...

  Skaityti >
 • Varlės ir rupūžės tradicinėje lietuvių kultūroje

  0 2014-12-22

  Nuo seno žmones supęs pasaulis, jo reiškiniai, augalai ir gyvūnai formavo žmonių pasaulėvaizdį. Gyvūnai, artimiausi žmogui iš visos jo aplinkos, turėjo ypatingą reikšmę ir dažnai būdavo mitologizuojami. Ryškiausią mitinį krūvį įgydavo tie gyvūnai, kurie būdavo arba labai arti žmogaus (naminiai paukščiai, gyvuliai), arba iš laukinio pasaulio, tačiau keliantys grėsmę (gyvatės, vilkai), arba šalia žmonių gyvenantys, bet savo „kenkėjiška“ veikla sukuriant...

  Skaityti >
 • Lietuviai labiausiai Europoje nerimauja dėl pavojingų medžiagų gaminiuose

  1 2014-12-18

  Remiantis neseniai atlikto Eurobarometro tyrimo „Europiečių požiūris į aplinką” duomenimis, daugiau nei 60 % lietuvių (aukščiausias rodiklis Europoje) ir beveik pusė Latvijos ir Estijos gyventojų yra susirūpinę dėl gaminiuose naudojamų cheminių medžiagų poveikio jų sveikatai. Palyginus su trimis Baltijos valstybėmis, Europos vidurkis yra žemesnis – tik apie 40 %.

  Skaityti >
 • ES šalys pačios spręs dėl GMO auginimo draudimo savo teritorijoje

  0 2014-12-18

  ES valstybėms narėms bus siūloma pačioms spręsti dėl ES įteisintų genetiškai modifikuotų augalų auginimo ribojimo ar draudimo savo teritorijoje.
  Šis siūlymas Europos Komisijos buvo pateiktas jau prieš ketverius metus, bet jo svarstymas pristabdytas dėl kelių šalių nepasitenkinimo. Kai kurioms jų pakeitus požiūrį, svarstymas buvo atnaujintas 2014 m., vyko trišalės derybos tarp Europos Tarybos, Europos Parlamento ir Europos Komisijos. Praėjusią savaitę pasiektas komp...

  Skaityti >
 • Jaunųjų žurnalistų konkurse pagerbti vaikai, rašę aplinkosaugos temomis

  0 2014-12-18

  „Technika genda – juk nieko nėra amžino, pasensta modeliai, juos keičiame modernesniais. Įsivaizduokime, kad klasės mokiniai suneša visus savo nenaudojamus telefonus ir sudeda į vieną vietą. O jeigu suneštų visos Lietuvos žmonės? (...) Ko gero, nemažas kalnas susidarytų. Gal ir ne Everestas, bet Šatrijos kalnas tai tikrai…“, – tokiomis išradingomis priemonėmis į aplinkosaugos problemas atkreipti dėmesį bandė Elektronikos Platintojų Asociacijos (EPA) organizuoj...

  Skaityti >
 • Kaip kinams sekasi statyti Didžiąją Žaliąją/Gyvąją sieną?

  1 2014-12-16

  „Statyti“, šiuo atveju – ne pats tinkamiausias žodis.
  Nes Didžioji Žalioji kinų siena ne statoma, o sodinama. Nuo ko ja mėgina atsitverti kinai? Ne, ne nuo Rusijos, o nuo Gobio, tiksliau – nuo šioje dykumoje kylančių ir į Kiniją atklystančių dulkių audrų.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Atsisveikinimo giesmė – lyg liaudies daina

  0 2014-12-15

  Lapkričio 11-oji
  Etnologas Libertas Klimka pasakoja, kad kadaise sūduviai savo žąsis vėlų rudenį pėsčias varydavo į artimiausio miestelio turgų. (Lapkričio 11-ąją, per šventą Martyną, miestelėnai valgydavo keptą žąsį). Žinia įdomi, bet ji nėra nei labai keista, nei egzotiška. Aš dar labai ryškiai prisimenu jaunystėje matytą vaizdą, kaip Kalnų Altajuje varomi jakai į Barnaulą.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 61-75 76-90 91-105 [106-120] 121-135 136-150 151-165 ...  736-742 >>