• Laukiatės? Keli patarimai, kodėl būtina vengti pavojingų cheminių medžiagų ir kaip tai padaryti

  0 2014-04-16

  1. Manote, kad pavojingos cheminės medžiagos naudojamos tik gamyklose ir yra griežtai kontroliuojamos? 2011 m. Baltijos aplinkos forumo ir partnerių atliktas buitinių atliekų tyrimas parodė, kad dideli kiekiai endokrininę sistemą ardančių, toksiškų, linkusių kauptis organizmuose ir ilgą laiką neskylančių aplinkoje medžiagų gausu Lietuvos namų ūkiuose.

  Skaityti >
 • Kas laukia elektroninių cigarečių Lietuvoje

  0 2014-04-14

  Neabejojama, jog elektroninių cigarečių vartojimas kenkia ir sukelia rūkymo priklausomybę, tačiau jų šalininkai įsitikinę, kad jos kenkia mažiau nei tradicinės cigaretės ir net esą padeda atsikratyti šio žalingo įpročio. Priešininkų neatremiamas argumentas: elektroninės cigaretės įteisina ir daro madingą rūkymą, o tai turi labai didelį poveikį jaunajai kartai.

  Skaityti >
 • Neišnaudoti pievų lobiai

  0 2014-04-10

  „Mažiau laiko skiriame kurti santykiams nei technikai“, – sakė žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Kiek patylėjo ir pridūrė: „Pirmiausia turėtume suvokti, kas esame, kur esame, ką turime atlikti ir sukurti gyvenime ir ką po savęs palikti, o tik tada galvoti apie technologijas.“

  Skaityti >
 • Griežtinamas bisfenolio A ženklinimas – jis kenkia vaisingumui

  0 2014-04-07

  2014 m. kovo mėnesį Europos cheminių medžiagų agentūros Rizikos vertinimo komitetas nutarė, kad cheminės medžiagos – bisfenolio A (BPA) – klasifikavimas turi būti griežtesnis, nei šiuo metu naudojamas. Pagal Prancūzijos atsakingos institucijos surinktus mokslinių tyrimų duomenis, siūloma BPA klasifikuoti kaip medžiagą, kuri „laikoma toksiškai veikiančia žmogaus reprodukciją, turi neigiamą poveikį lytinei funkcijai ir vaisingumui“. Iki šiol ši pavojinga medži...

  Skaityti >
 • Tėvai ir medikai nori žinoti tiesą apie skiepus

  1 2014-04-07

  Ne tik Lie­tu­vo­je, bet ir ki­to­se Eu­ro­pos ša­ly­se ėmė dau­gė­ti tė­vų, ku­rie nu­spren­dė ne­skie­py­ti vai­kų, iš­gir­dę in­for­ma­ci­jos apie pra­gaiš­tin­gą skie­pų ža­lą. Da­lis me­di­kų to­kius tė­vus va­di­na pa­ra­zi­tais, mat pa­sta­rų­jų vai­kai sun­kio­mis li­go­mis ne­su­ser­ga dėl su­si­da­riu­sio pa­skie­py­tų­jų fo­no. Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja gra­si­na ne­skie­py­t...

  Skaityti >
 • Mylite savo vaikus? Tuomet pirkite jiems mažiau žaislų

  0 2014-04-02

  Ne, tai ne psichologiniai ar auklėjimo patarimai, kaip neišlepinti savo vaikų. Tai viena iš rekomendacijų, kurią siūlo ekspertai, tiriantys cheminę vaikų žaislų sudėtį. „Mažiau yra geriau“ – sako jie.

  Skaityti >
 • Kinija žada pašalinti smogą iš miestų

  0 2014-03-25

  Laikas išvalyti orą. Kinijos valdžia pažadėjo, kad 60% miestų iki 2020 metų atitiks oro jos taršos standartus. Šiuo metu atitinka vos keletas.

  Skaityti >
 • Nors Lietuvoje oro kokybė geresnė nei daugumoje ES šalių, ji irgi kelia susirūpinimą

  0 2014-03-20

  Oro kokybė Lietuvoje yra geresnė nei daugumoje ES šalių – tokią išvadą leidžia daryti valstybinio aplinkos monitoringo, kurį atlieka Aplinkos apsaugos agentūra, duomenys, taip pat kasmečių oro kokybės tyrimų Vilniaus ir Kauno aglomeracijose ir likusioje Lietuvos teritorijoje (zonoje) apžvalgos. Tačiau didėjanti tarša jau kelia susirūpinimą.

  Skaityti >
 • Sąmoningos tėvystės idėja keliauja po Lietuvą

  0 2014-03-14

  2014-ieji metai paskelbti Sveikos šeimos ir vaikų sveikatingumo metais, todėl Lietuvos sveikuolių sąjunga kartu su visuomenės sveikatos biurais rengia seminarus „Sąmoninga tėvystė“ jaunoms šeimoms ir žmonėms, kuriantiems šeimas. Seminarus veda „Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos“ vadovas, Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.

  Skaityti >
 • Paskaita „Skiepai: sąmoningas pasirinkimas“

  0 2014-03-10

  Kovo 13 d. 10.30 val. Prieraišiosios tėvystės centras kviečia į paskaitą „Skiepai: sąmoningas pasirinkimas“.
  Skiepyti ar ne? Nuo gimimo ar luktelti? Jei neskiepysime, ar atpažinsime ir mokėsime gydyti ligą? Šiuos ir panašius klausimus kelia ne reta vaikelio laukianti ar jį auginanti šeima. Kad būtų lengviau į juos atsakyti, kviečiame į paskaitą apie skiepus.

  Skaityti >
 • Sveikai gyventi turi būti įdomu ir lengva

  0 2014-03-10

  Sveikatingumo metų paskelbimo iniciatorius žemaitis Juozas Dapšauskas nėra sveikuolis, kuris atsivertė į tiesos kelią netekęs sveikatos. „Mano kelias į sveikatą nuoseklus“, – teigė jis. Dabar vyras gyvenimo prasmę mato kitus skatindamas atrasti sveiko gyvenimo džiaugsmą.

  Skaityti >
 • „Pavasaris pagal Eugeniją Šimkūnaitę”

  0 2014-03-07

  2014 m. kovo 13 d. 18 val. Vilniaus Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39) rengiamas vakaras, skirtas unikalios asmenybės - Lietuvos žiniuonės, žolininkės, farmacininkės, habilituotos daktarės gimtadieniui (1920 03 11) paminėti - „Pavasaris pagal Eugeniją Šimkūnaitę”.

  Skaityti >
 • Maisto papildų, skirtų lieknėjimui, nauda neįrodyta moksliniais tyrimais

  0 2014-03-04

  Reklamuojant maisto papildus lieknėjimui dažniausiai skelbiama, kad juos vartojant vos per mėnesį svoris sumažės 5 ar net 10 kg, nes pagerės virškinimas, taps greitesnė medžiagų apykaita, sumažės apetitas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad tokie ir panašūs teiginiai nėra moksliškai pagrįsti, todėl juos draudžiama naudoti.

  Skaityti >
 • Dėl skandalingo Sveikatos ministro įsakymo vienijasi iniciatyvinės grupės

  0 2014-02-27

  Šių metų vasario 27 d., iniciatyvinių grupių, susibūrusių soc. tinkle „Facebook“, („Skiepai, vaistai ir ligos“, „Skiepų žala“, „Neskiepytų ikimokyklinukų tėvų grupė“, „Už sveiką Lietuvą“, kuri vienija 10 000 narių, pilietinis judėjimas „Neleiskime valdžiai grobti mūsų vaikų!“, kuris vienija beveik 12 000 narių) nariai, Lietuvos sveikuolių sąjunga bei susirūpinę tėvai, atvirai kreipėsi į Sveikatos ministrą Vytenį Andriukaitį dėl skanda...

  Skaityti >
 • Europos Parlamentas sugriežtino tabako gamybą ir pardavimą

  0 2014-02-26

  Trečiadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino atnaujintas tabako produktų gamybos ir pardavimo taisykles, kuriomis siekiama sumažinti šių gaminių patrauklumą tarp jaunimo (514 balsai už, 66 prieš ir 58 susilaikė). Su ES Taryba pasiektas susitarimas numato, kad 65 proc. cigarečių pakuotės ploto turės būti skirta vaizdiniams įspėjimams apie žalą sveikatai, aromatizuotos cigaretės palaipsniui bus uždraustos, o elektroninės cigaretės – griežčiau regu...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 >>