• Kokį kremą nuo saulės pasirinkti?

  0 2014-07-21

  Kremas nuo saulės skirtas apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių (UV), kurie gali sukelti odos nudegimus, senėjimą, imuninės sistemos sutrikimų, vėžį.
  Kremas nuo saulės gali būti dvejopas: kremas su cheminiu UV spindulių filtru, kai tam tikros medžiagos prasiskverbia į odą ir apsaugo ją chemiškai, arba kremas su fiziniu filtru, kuris odą iš išorės padengia specialiu sluoksniu, apsaugančiu nuo nudegimų. Pasitaiko kremų su abiem filtrais.

  Skaityti >
 • GMO žolė vaikų žaidimų aikštelėse ir kitos glifosato „užimtos“ teritorijos

  0 2014-07-07

  Kompanijos „Monsanto“ ir „Scotts“ pradėjo bandymus su pirmąja genetiškai modifikuota (GM) žole, skirta ir privatiems asmenims, ir komerciniam naudojimui. „Scotts“ paruošė pievinės miglės rūšį, kuri genetiškai pritaikyta atlaikyti didelį kiekį „Monsanto“ herbicido „Roundup“ (roundapas). Šios žolės sėklos nėra reglamentuojamos ir nebus žymimos kaip GMO (genetiškai modifikuoti organizmai). Dėl greito sužėlimo ir plitimo, per trumpą laiką šis GM au...

  Skaityti >
 • Daugėja įrodymų, kad pesticidai sukelia autizmą

  0 2014-07-04

  Uždekite virvelę ir atsitraukite. Tuojau vėl įsiliepsnos diskusijos apie autizmą. Unikalūs Kalifornijos duomenys pesticidus sieja su autizmu.
  Vaikai, kurių mamos nėštumo metu kontaktavo su organinio fosforo pesticidais, buvo 54 proc. labiau linkę į autizmo sutrikimus nei tie, kurių mamos su pesticidais nekontaktavo, rodo Kalifornijos universiteto Davis MIND instituto tyrimas.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Vasara II)

  0 2014-07-04

  Tradiciškai Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia į praktinį lauko seminarą – liepos 12 d. praleiskite prie Kauno marių ir susipažinkite su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Susipažinkime – naudingos žolelės. Pasivaikščiokim po Bernardinų sodą

  1 2014-06-27

  Visus, norinčius susipažinti ir susidraugauti su naudingaisiais laukiniais augalais, kviečiame liepos 9 dieną į Bernardinų sodą. Renginys nemokamas!
  Mes sugalvojome žmones supažindinti su naudingomis žolelėmis miesto parkuose. Gal tai ir nėra pati geriausia ir švariausia vieta rinkti vaistažolėms ir maistiniams augalams, bet tai puiki vieta pasivaikščioti ir susipažinti su laukiniais augalais. O žinodami ką, kaip, kada ir kam rinkti, galėsite juos susirasti išvykę į g...

  Skaityti >
 • Sveikos mitybos įpročiams – 5 milijonai litų

  0 2014-06-26

  Lietuvos mokyklose ir toliau bus įgyvendinama vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa, Europos Komisija skyrė tam 5,4 mln. Lt paramos.
  Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose programa Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Pagrindinis šios programos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius valgyti vaisius ir daržoves, nuolat skiriant šių produktų tuo metu, kai formuojasi vaikų mitybos įpročiai. 20...

  Skaityti >
 • Pažymų apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito reikės nuo 2016 m.

  1 2014-06-17

  Atsižvelgdama į valstybės institucijų, visuomenės organizacijų, tėvų pastabas Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. į lopšelius ir darželius būtų priimami vaikai, turintys pažymas apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito.

  Skaityti >
 • Praktinis lauko seminaras apie naudingus augalus (Vasara) birželio 24 d.

  0 2014-06-16

  Vasaros saulėgrįža... Augalija kupa. Manoma, kad šiuo metu augalų galia tampa stipriausia. Ta proga Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia birželio 24 d. praleisti prie Kauno marių ir susipažinti su čia augančiais augalais, kurie gali būti naudingi mūsų kasdienybėje.

  Skaityti >
 • Išsivaduoti iš ligų be vaistų – ne utopija

  0 2014-06-13

  Gargždiškė Genovaitė Rauktienė, gulėdama mirties patale, prisiekė: jei pasveiks, visiems pasakos apie tai, kaip reikia saugoti sveikatą. Pasveikusi moteris įkūrė sveikų maisto produktų parduotuvėlę ir jau aštuonerius metus kantriai ir atkakliai vykdo duotą pažadą.

  Skaityti >
 • Seimas svarstys siūlymą drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose

  0 2014-06-13

  Seimo narys Antanas Matulas parlamentui pristatė Tabako kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1784), kuriomis siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir lauke, šalia gyvenamųjų namų langų bei vaikų žaidimo aikštelių.

  Skaityti >
 • Šventės be alkoholio? Kas iš to?

  0 2014-06-11

  Blaivūs masiniai renginiai, žalingų įpročių bent jau viešumoje atsikratę pareigūnai, specializuotos alkoholio parduotuvės, alkoholio akcizo didinimas ir jokios alkoholio reklamos? Kokia iš to nauda? Kodėl turėtume atsisakyti muzikos festivalių, miesto švenčių ir kitų visai šeimai skirtų viešų renginių, kuriuos apvainikuoja besaikis girtavimas, triukšmas, agresyvi aplinka bei muštynės? Kodėl mums turi rūpėti, kad visa tai vyksta vaikų bei paauglių akivaizdoje?

  Skaityti >
 • Du Seimo komitetai siūlo svarstyti elektromagnetinio lauko spinduliuotės leidžiamos vertės padidinimą

  0 2014-06-11

  Šiandien Seimo Sveikatos reikalų ir Informacinės visuomenės plėtros komitetai svarstė klausimą dėl elektromagnetinės spinduliuotės reguliavimo ir jo įtakos elektroninių ryšių verslui Lietuvoje ir kitose ES šalyse narėse.
  Mobiliojo ryšio operatoriai siūlo keisti Lietuvos higienos normą HN 80:2011 ir šioje higienos normoje nustatytą didžiausią leidžiamą elektromagnetinio lauko energijos srauto tankio leidžiamą vertę 0,3 GHz-300 GHz radijo dažnių juostoje nuo 10 μ...

  Skaityti >
 • JAV ir Kanadoje – salmoneliozės protrūkis nuo šalavijo sėklų miltelių

  0 2014-06-11

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „Infosan” pranešimų sistema gavo informaciją, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kanadoje užregistruotas salmoneliozės protrūkis, susirgo 27 asmenys. Pradėjus tyrimą, paaiškėjo, jog visi užsikrėtę žmonės buvo vartoję ekologiškų daigintų chia (ispaniško šalavijo) sėklų miltelių arba maisto produktų, kurių sudėtyje buvo šio ingrediento.

  Skaityti >
 • Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

  0 2014-06-10

  Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai. Ar ES, uždrausdama kaitrines elektros lemputes, galėjo suklysti ir žmones versti gyventi nuolatiniame pavoj...

  Skaityti >
 • Edukacinė programa „Žolelių galia“

  0 2014-06-06

  Tęsdama Aukštaitijos nacionalinio parko jubiliejinių renginių ciklą, birželio 14 d. 11 val. parko direkcija kviečia dalyvauti edukacinėje programoje „Žolelių galia“. Užsiėmimą ves žolininkė Rasa Breidokienė.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-75] 76-90 91-105 106-120 ...  121-135 >>