• DIENA PIEVOJE. III dalis „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“

  0 2014-10-06

  Spalio 18 d. rengiamas III-asis dienos seminaras „Rudens turtai – naudingosios šaknelės“. Seminaras vyks sodyboje netoli Vilniaus, prie Mickūnų, Naujakiemyje.
  Keliausime į rudenėjančius laukus išmokti atrasti ir pasikasti įvairių sveikųjų šaknelių.
  Pasiruošime jas vėlesniam naudojimui.
  Ragaudami arbatą kalbėsimės apie šaknų naudą mūsų sveikatai.

  Skaityti >
 • Pynimas iš spalvotų gumyčių – gali sukelti vėžį!

  0 2014-10-04

  Rankdarbiai iš spalvotų gumyčių (dar vadinamų „Loom band“) šiuo metu vaikų ir jaunimo tarpe yra tikra manija. Spalvų gausa, nesudėtingas pynimo būdas, gaunamų raštų įvairovė bei pritaikomumas (nuo apyrankių iki suknelių) įtraukia vis daugiau entuziastų. Tėveliai džiaugiasi, kad vaikai rado hobį, bet ar tikrai jie gali būti ramūs?

  Skaityti >
 • Kas bendro tarp kasos čekio ir nevaisingumo?

  0 2014-10-02

  Ar kada pagalvojote, kodėl parduotuvėje gautas čekis toks „malonus rankoms”, šiek tiek tarsi kažkuo padengtas? Taip yra dėl to, kad čekiai yra spausdinami ant terminio popieriaus, kuris keičia savo spalvą pašildytas. Plonas miltelių sluoksnis padeda išryškėti dažams. Paaiškėjo, kad būtent tuose milteliuose, kuriais yra dengiamas popierius, yra endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų – bisfenolių, kurie absorbuojasi mūsų organizme per pirštų odą.

  Skaityti >
 • ES užsimojo atbaidyti nuo gerų produktų

  0 2014-10-02

  Labiau nei genetiškai modifikuotais organizmais ar sintetiniais maisto priedais Europos Sąjungos valdininkai yra susirūpinę riebalais, druska ir cukrumi – esą pagrindiniais nutukimo ir visokių ligų kaltininkais. Šių metų pabaigoje visoje ES įsigalioja viena atnaujinta maisto ženklinimo sistema. Tvirtinama, kad ji turėtų suteikti daugiau skaidrumo vartotojams renkantis ir gamintojams tiekiant maisto produktus į rinką. Kai kurios naujovės džiugina, o kai kurios verčia nuog...

  Skaityti >
 • A. Veryga: alkoholio vartojimas nemažės, kol politikai parsidavinės siauroms interesų grupėms

  0 2014-10-02

  Žiniasklaidoje vis mirga pranešimai, kad pagal suvartojamo alkoholio kiekį pirmaujame ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, jo pasekmes taip pat visi akivaizdžiai patiriame artimoje aplinkoje, sužinome iš žiniasklaidos. Su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto vadovu, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentu bei Vysk. M. Valančiaus blaivybės sąjūdžio pirmininku, gydytoju psichiatru, dr. doc. Aurelijumi Veryga kalbasi Juozas Dap...

  Skaityti >
 • Eligijus Valskis: Nepagydomą kepenų ligą įveikti padėjo badavimas ir sveikas gyvenimo būdas

  0 2014-10-01

  Eligijus Valskis – sveikos gyvensenos, gyvenimo (kvėpavimo) meno kursų mokytojas, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas. Jogą praktikuojantis sveikuolis sutiko pasidalinti savo istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

  Skaityti >
 • KTU mokslininkė: naujai atrastos grybų rūšys gali padėti apsisaugoti nuo ligų

  0 2014-09-20

  Lietuviai panašūs į italus ne tik savo temperamentu ir pamaldumu, tačiau ir tuo, jog esame iš tų Europos tautų, kurios grybauja. „Lietuviams tinka apibūdinimas grybų mėgėjai (lot. mycophile) – grybus renkame laisvalaikiu, mėgstame juos valgyti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto doktorantė Lina Smolskaitė.

  Skaityti >
 • Rudens gėrybių krepšelyje – ir norma nuodų?

  0 2014-09-11

  Ar sveiki produktai – vaisiai ir daržovės, nuo kurių gausos, atėjus derliaus metui, lūžta prekybos centrų lentynos ir turgaus prekystaliai, iš tiesų yra sveiki? Vieno atsakymo nėra – tiktai klausimų daugėja.

  Skaityti >
 • Iš rinkos surenkamos nesaugios kiniškos porcelianinės lėkštės

  0 2014-09-09

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis.

  Skaityti >
 • Mokslininkai: nemiga mažina smegenų tūrį

  0 2014-09-06

  Nemiga arba miego sutrikdymas mažina smegenų tūrį. Tyrimai rodo, kad miegas skirtas nedideliam, kasdieniam smegenų „remontui", atstatančiam jose normalią tvarką, rašo žurnalas Neurology.

  Skaityti >
 • Regėjimo atstatymo ir sveikatingumo stovykla moksleivių rudens atostogų metu!

  0 2014-09-04

  Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia į pirmąją regėjimo atstatymo stovyklą Lietuvoje, kuri vyks moksleivių rudens atostogų metu, 2014 m. spalio 24–30 d., Alytaus raj., Dvarčėnų dvaro sodyboje.
  Dabar sunku surasti žmogų, kuriam nebūtų sutrikęs regėjimas. Dažniausiai pasiūlomas būdas šiai problemai spręsti – akiniai, kurie akių negydo ir regėjimo neatstato. Akiniai visam likusiam gyvenimui – ne išeitis… Yra kur kas geresnis būdas – regėjimą atstatyti ir s...

  Skaityti >
 • Tradicinės Tibeto Medicinos Akademija Lietuvoje kviečia į trečiąją tibetietiško masažo Ku Nje kursų grupę

  0 2014-09-02

  Tradicinės Tibeto Medicinos Akademija Lietuvoje kviečia jau į trečiąją tibetietiško masažo Ku Nje kursų grupę! Kursuose bus dėstomas pradinis Ku Nje kursas (1 lygis 1 dalis). (2 dalis bus truputį vėliau). Kursus ves gyd. Anu Rootalu (Estija) (www.tibetanmedicine.lt/teachers.php). Kursai vyks 2014 m. spalio 1–5 d. Vilniuje.

  Skaityti >
 • Susipažinkime – naudingos žolelės. Bernardinų sode rugpjūčio 21 d., 18 val.

  0 2014-08-13

  Visus, norinčius susipažinti ir susidraugauti su naudingaisiais laukiniais augalais, kviečiame rugpjūčio 21 dieną, 18 valandą į Bernardinų sodą.
  Mes sugalvojome žmones supažindinti su naudingomis žolelėmis miesto parkuose. Gal tai ir nėra pati geriausia ir švariausia vieta rinkti vaistažolėms ir maistiniams augalams, bet tai puiki vieta pasivaikščioti ir susipažinti su laukiniais augalais. O žinodami ką, kaip, kada ir kam rinkti, galėsite juos susirasti išvykę į ga...

  Skaityti >
 • Į stalą - pievų turtai

  0 2014-07-28

  Šiltą vasaros pavakarę dvi žoliautojos Rasa Subačienė ir Ieva Šidlaitė pakvietė miestelėnus pasivaikščioti po Bernardinų sodą ir Vilnelės pakrantėmis. Bet ne šiaip pažioplinėti, o po kojomis įžvelgti daug naudingų laukinių augalų, kurie juos išmanantį gali ir pamaitinti, ir pagydyti.

  Skaityti >
 • Laimės jausmas gali būti paveldimas genetiškai?

  0 2014-07-28

  Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kad mūsų genai gali turėti žymiai didesnę įtaką laimės jausmui, nei manyta iki šiol. Ir, kaip ir būdinga visam mūsų genomui, su laimės jausmu susijusi genetinė informacija greičiausiai gali būti paveldima iš mūsų pirmtakų.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  121-135 >>