• Tarptautinė nerūkymo diena – puiki proga mesti rūkyti

  0 2014-11-20

  Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tabako rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga, tarptautinėje ligų klasifikacijoje įvardijama kaip Psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant tabaką. Ši priklausomybės rūšis kelia daugiau sveikatos problemų ir priešlaikinių mirčių, negu visos kitos legalios ir nelegalios narkotinės medžiagos kartu sudėjus. Pasaulio sveikatos organizacija rūkymo keliamą pavojų asmens ir visuomenė...

  Skaityti >
 • Antibakterinės medžiagos – ar jos „tik“ naikina bakterijas?

  0 2014-11-19

  Nuolat kyla diskusijos apie antibakterines medžiagas ir jų naudojimą kasdieninėse prekėse nuo dantų pastos, rankų plovimo skysčio iki kojinių. Ar kasdieninėje buityje reikalingos šios medžiagos ir ar tikrai jos „tik“ sunaikina pavojingas bakterijas?

  Skaityti >
 • Dėl ko „šlubuoja“ didžiųjų miestų oro kokybė?

  0 2014-11-17

  Aplinkos monitoringo duomenys rodo, kad 2013–2014 m. oro kokybė Lietuvos miestuose buvo blogesnė nei 2011–2012 m. Tiesa, ji išliko geresnė nei daugelyje ES šalių.

  Skaityti >
 • Sveikatingumo judėjimas yra lyg rakštis sukurtai sistemai

  0 2014-11-13

  Nerijus Didžiokas – sveikuolis, masažuotojas, visuomenės sveikatos specialistas, sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas. Kaunietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

  Skaityti >
 • Tyrimai atskleidė aiškius kūno ir proto ryšio įrodymus

  0 2014-11-11

  Meditacijos ir paramos grupių įtaka užfiksuota ląsteliniu lygiu tarp išgyvenusių krūties vėžį

  Skaityti >
 • Apie buitį be pavojingų cheminių medžiagų – parodoje „Eko Logika“

  0 2014-11-05

  Jau nuo rytojaus prasideda pirmoji ekologiškų prekių ir paslaugų namams paroda-forumas „Eko Logika“. Joje lankytojai galės ne tik sužinoti apie sveikesnius produktus, pasikalbėti su gamintojais, bet ir išmokti skaityti etiketes, pasikonsultuoti su cheminių medžiagų specialistais, dalyvauti dviejose diskusijose apie visapusiškai švaresnę namų aplinką.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo: „...jūs pažiūrėkit, bus tuojau piliakalnis“

  0 2014-11-05

  Spalio 4-oji
  Rudeninė paukščių, roplių, varliagyvių, vabzdžių, šikšnosparnių migracija ne tokia ryški kaip pavasarinė, bet kai tuos mažus ir didesnius migrantus pamatai nutrenktus, kontūzytus ar visai suplotus, darosi nejauku.Taip pat kaip ir pavasarį. Man gaila, ir tai nėra nei hiperbolizavimas, nei koks nors susireikšminimas, prisimenant, kad šiandien visame pasaulyje minima Gyvūnų globos diena. Toks yra jutimas, toks matymas, kai visur važiuoji dviračiu, o ne mašin...

  Skaityti >
 • Regėjimo atstatymo stovykloje pasiekti stulbinantys rezultatai

  0 2014-11-04

  Kaip šiandien atsimenu tas nevilties akimirkas, kai išgirsdavau akių gydytojų verdiktą – regėjimas silpsta, reikia nešioti akinius, kiekvienais metais vis stipresnius. Kauno klinikų profesoriai, Santariškių klinikų gydytojai, pas kuriuos pakliūdavau per tėvų pažintis, mažos ir sudužusios viltys, kad leidžiamas vitaminas A į kaktą gali padėti praregėti, kaltinimai tėvams, kad neranda gerų gydytojų, galinčių gydyti akis, stikliniai lęšiai, kurių jau dabar greiči...

  Skaityti >
 • Kaip atskirti kokios spalvos žaisluose yra kenksmingos?

  0 2014-11-04

  Pagalvok.lt facebook’o paskyroje sulaukė Nidos Vil klausimo. Skaitytoja klausia: „Kaip atskirti, kokios spalvos (žaisluose) kenksmingos? Ar turi būti parašyta, kad dažyta natūraliais dažais?“.
  Pagalvok.lt atsako: „Tiksliai nustatyti, ar sunkiųjų metalų yra gaminyje, vien pažvelgus, yra neįmanoma, reikalingi laboratoriniai tyrimai.

  Skaityti >
 • Chemija ne klasėje, kūryba iš šiukšlių arba kada sveika atsisakyti plauti lėkštes?

  0 2014-10-30

  Chemijos ar biologijos pamoka puikiausiai gali vykti ne klasėje ir nerašant formulių lentoje ar į sąsiuvinį. Jau lapkričio 6–8 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks atsakingą vartojimą skatinanti paroda-forumas EKO LOGIKA. Čia mokiniai ir mokytojai kviečiami suvokti: tai, kas labai džiugina – nuo švaros net girgždančios lėkštės, blizgūs lūpdažiai ar švelni kiliminė danga žaidimų kambaryje – gali sukelti ligas ir stipriai pakenkti sveikatai.

  Skaityti >
 • Klaipėdoje skelbiamas konkursas „Sveikatinimo minčių lietus“

  0 2014-10-30

  Kasmet Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius įgyvendina savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kurios įgyvendinimo metu organizuojamos įvairios sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo priemonės tikslinėmis grupėms – vaikams, darbingo amžiaus asmenims, šeimoms ir senjorams, tokios, kaip sveikatinimo mėnesiai, kurių metu organizuojami įvairūs fizinio aktyvumo užsiėmimai įvairioms amžiaus grupėms ir pan.

  Skaityti >
 • Tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta namų dulkėse

  0 2014-10-28

  Baltijos aplinkos forumo atlikti tyrimai parodė, kad pavojingų cheminių medžiagų yra visuose tirtuose dulkių mėginiuose. Specialistų teigimu, kenksmingą aplinką susikuriame patys – dulkėse jos atsiranda iš kasdien naudojamų gaminių. Norint jų išvengti, patariama rinktis alternatyvius produktus, kurių sudėtyje pavojingų cheminių medžiagų nėra arba jų yra mažiau.

  Skaityti >
 • Vaikų sveikatos kreivė leidžiasi žemyn

  0 2014-10-22

  Nors 2014-uosius metus LR Seimas paskelbė Vaiko sveikatos metais, jaunosios kartos sveikata – ne pati geriausia. Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos narių laboratorijose atliktų profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu net 83 proc. vaikų išaiškinta įvairių sveikatos sutrikimų. Pasak medikų, pasitvirtino nuogąstavimai, kad tik kas dešimtas vaikas – visiškai sveikas.

  Skaityti >
 • Seime – konferencija, skirta Vaikų sveikatos metams

  0 2014-10-21

  Spalio 22 d., trečiadienį, 12 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) Lietuvos sveikuolių sąjunga, VšĮ Tėvystės centras kartu su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu rengia tradicinę konferenciją-forumą sveikatos aktualijų tema „Sveikos šeimos ir Vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, „zombius“ ar sveikus vaikus?“. 2014 metus Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sveikos šeimos metais, o Seimas – Vaikų sveikatos metais. Tad Seime rengiamas f...

  Skaityti >
 • Naujasis Europos kovos su vėžiu kodeksas: alkoholio atsisakymas mažina vėžio riziką

  0 2014-10-19

  Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) ir Europos Komisija spalio 14-ąją pristatė ketvirtąjį Europos kovos su vėžiu kodeksą (the European Code Against Cancer). Kodekse pateikiama 12 rekomendacijų, paremtų naujausiais moksliniais tyrimais, kurių laikymasis gali sumažinti vėžinių susirgimų riziką Europoje.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-60 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  121-135 >>