• Pasaulinę kovos su vėžiu dieną pagalvokime apie produktus, kuriuos naudojame

  0 2015-02-04

  Vasario 4-ąją – Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – nemažai kalbama apie ankstyvąją diagnostiką ir laiku parinktą tinkamą gydymą. Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas ragina pagalvoti apie dar ankstyvesnį etapą – profilaktiką.

  Skaityti >
 • Nuodyti gali ir savų namų sienos

  1 2015-02-02

  Namai, kuriuose gyvename, kartais gali tapti ne ramybės uostu, o sveikatą žalojančia vieta. Todėl renkantis medžiagas, iš kurių jie bus pastatyti ar įrengti, reikia būti labai atidiems. „Baltijos aplinkos forumo“ lektorė chemikė Sigita Židonienė priminė, kad chemine medžiaga vadinama bet kokia medžiaga, turinti tik jai būdingą cheminę sudėtį, natūralus arba pagamintas cheminis elementas ar jų junginys. Pavojingos cheminės medžiagos – dirbtinės medžiagos, paga...

  Skaityti >
 • Laura Stančė. Kodėl gardūs kvapai gali baigtis vėžiu

  0 2015-01-16

  31 Europos nevyriausybinė organizacija susivienijo tam, kad paskatintų Europos Komisiją susirūpinti endokrininę sistemą ardančiomis medžiagomis mūsų vartojamuose buities produktuose. Kvepalai, kosmetika, plastikinės talpos, skalbimo milteliai, kepimo popierius, mobilieji telefonai, asmens higienos priemonės, tekstilės gaminiai – visa tai, ką nesusimąstydami naudojame kasdien, gali būti nevaisingumo, apsigimimų, vėžio, diabeto ir nutukimo priežastis. Dažniausiai šių me...

  Skaityti >
 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje kviečia į trečiają tibetietiško masažo Ku Nje kursų grupę

  0 2015-01-09

  Tradicinės Tibeto Medicinos Akademija Lietuvoje kviečia jau į trečiąją tibetietiško masažo Ku Nje kursų grupę! Kursuose bus dėstomas pradinis Ku Nje kursas (1 lygis 1 dalis).

  Skaityti >
 • „Blogas oras“ nepatogus ne vaikams, o suaugusiems

  0 2015-01-09

  Apie buvimo lauke naudą žino visi. Nereikia mokslinių tyrimų, kad pajustume teigiamą gryno oro ir gamtos poveikį mūsų kūnui ir jausmams. Vaikai ne išimtis. Šiuolaikiniame pasaulyje, kur taip sureikšminami pasiekimai, informacijos gausa ir naujausios technologijos, vaikai patiria daugiau streso, nerimo, vienišumo jausmo. Didėjanti įvairiausių ugdymo įstaigų pasiūla rodo, kad tėvai mielai investuoja į savo atžalas ir džiaugiasi, nes savo vaikystėse tokių galimybių netu...

  Skaityti >
 • Pasakyk NE endokrininę sistemą ardančioms cheminėms medžiagoms

  0 2015-01-09

  Europoje vyksta akcija, siekiant paskatinti Europos Komisiją atsižvelgti į visuomenės požiūrį dėl endokrininę sistemą ardančių medžiagų naudojimo gaminiuose, o ne pataikauti verslo lobistams.

  Skaityti >
 • Per metus Lietuvoje – nei vieno pasiutligės atvejo

  0 2015-01-09

  2014 metais Lietuvoje neužfiksuota nė vieno pasiutligės atvejo. Atlikus daugiau kaip 400 galimai užsikrėtusių gyvūnų tyrimus, nei vienu atveju pasiutligės diagnozė nebuvo patvirtinta. Privatūs veterinarijos gydytojai pernai nuo šios mirtinai pavojingos ligos paskiepijo daugiau kaip 120 tūkst. šunų, 30 tūkst. kačių ir per 10 tūkst. kitų gyvūnų.

  Skaityti >
 • Iš rinkos surenkamas nesaugus aliejus

  0 2015-01-05

  Įmonės „Rudugys“ pagamintame nerafinuotame šalto spaudimo moliūgų aliejuje benzo(a)pireno (kancerogeninės medžiagos, sukeliančios onkologinius susirgimus) kiekis kelis kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją. Be to, nustatyta gerokai daugiau nei leistina vėžį sukeliančių dalelių – poliaromatinių angliavandenilių.

  Skaityti >
 • Lietuviai labiausiai Europoje nerimauja dėl pavojingų medžiagų gaminiuose

  1 2014-12-18

  Remiantis neseniai atlikto Eurobarometro tyrimo „Europiečių požiūris į aplinką” duomenimis, daugiau nei 60 % lietuvių (aukščiausias rodiklis Europoje) ir beveik pusė Latvijos ir Estijos gyventojų yra susirūpinę dėl gaminiuose naudojamų cheminių medžiagų poveikio jų sveikatai. Palyginus su trimis Baltijos valstybėmis, Europos vidurkis yra žemesnis – tik apie 40 %.

  Skaityti >
 • Kūdikių maiste – toksinės medžiagos likučiai

  0 2014-12-12

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Vokietijos apie ekologiškame kūdikių maiste „Bio Baby Brei Hirse Apfel Birne” (sufasuotame po 250 g) nustatytus didesnius nei leistina atropino kiekius. Maistas kūdikiams pagamintas Šveicarijoje, o supakuotas Vokietijoje.

  Skaityti >
 • Registracija į sveikatingumo stovyklas

  0 2014-12-11

  2015 m. Lietuvos sveikuolių sąjunga rengs mažiausiai keturias stovyklas. Kviečiame domėtis ir registruotis!

  Skaityti >
 • Pagalvok, kai perki... žvakes

  0 2014-12-07

  Ilgais žiemos vakarais, o ypač – artėjant gražiausioms metų šventėms – daugelis namų jaukumui sukurti užsidega žvakes. Ar susimąstote, kad stipriai braškėmis ar vanile kvepiančios ryškiaspalvės žvakės gali skleisti ne tik jaukumą, bet ir pavojingas chemines medžiagas?
  Svarbu paminėti, kad bet kokio degimo proceso metu išsiskiria šalutiniai degimo produktai ir tik nuo naudotų medžiagų priklauso, kas bus tuose dūmuose.

  Skaityti >
 • Skiepijimas vaistinėse kelia abejonių

  0 2014-12-03

  Seimo LSDP frakcijos narė Alma Monkauskaitė kalbėdama visuomenei apie Farmacijos įstatymo pataisas suabejojo, kad diegiant farmacinę rūpybą, tai yra plečiant vaistininkų funkcijas, galima leisti vaistinėse skiepyti vakcinomis.
  „Skiepijimas nėra paprasta injekcija. Vakcinuojant reikia įvertinti paciento būklę, o tai gali padaryti tik gydytojas“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė A. Monkauskaitė.

  Skaityti >
 • Aurelijus Veryga. Apie dramblį porceliano fabrike

  0 2014-12-01

  Ilgai galvojau ar rašyti šitą straipsnį. Yra daug už ir prieš, bet šiandien jaučiu, kad nerašyti tiesiog nebegaliu. Noriu tiesiog pasidalinti savo pastebėjimais ir įžvalgomis, kaip man atrodo naujosios Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vykdoma politika.

  Skaityti >
 • Ar ES nusileis verslui ir leis naudoti vaisingumui kenkiančias medžiagas?

  0 2014-11-24

  Iki 2015 metų sausio Europos Komisija turi nuspręsti, ar leisti verslui toliau naudoti Bis(2-etilheksil) ftalatą (DEHP), siejamą su nevaisingumu, vėžiniais susirgimais, neigiamu poveikiu smegenims. Europos Komisija suinteresuotų verslo grupių prašymą gavo kartu su Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) Rizikos vertinimo ir Socialinės bei ekonominės analizės komitetų išvadomis.
  Daugiau kaip 47 nevyriausybinės aplinkosaugos bei sveikatos organizacijos pasisako prieš DE...

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-60 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  121-135 >>