Sveikatingumo judėjimas yra lyg rakštis sukurtai sistemai

0 2014-11-13


Sveikuoliai.lt

Nerijus Didžiokas – sveikuolis, masažuotojas, visuomenės sveikatos specialistas, sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas. Kaunietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

Vegetarizmas – nuo trylikos metų

28-erių metų vaikinas pasakoja, jog jokio reikšminio postūmio eiti link sveikos gyvensenos nebuvo. „Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad mano mama, dar man būnant vaikui, pradėjo domėtis sveika mityba, fiziniu aktyvumu ir pan. Tuo metu kaip tik kūrėsi pirmosios Dainiaus Kepenio (Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento) sveikatos mokyklos, kuriose kartu su mama dalyvaudavom. Taigi, man būnant trylikos metų, mama manęs pasiteiravo: „O gal nebevalgom mėsos?“. Tuo metu apskritai nelabai turėjau nuomonės apie mėsą, tad pradėjau ir pats domėtis sveika gyvensena, rytų filosofija, skaityti knygas apie jogą. Kuo vyresnis dariausi, tuo fanatiškiau į tai žiūrėjau – būdamas paauglys keldavausi 4 valandą ryto atlikti jogos praktikų ir pan.“ – juokiasi pašnekovas – „Po to pradėjau bėgioti, dar vėliau mane patraukė lengvoji atletika, paskui ir plaukimas. Pasiekiau neblogų rezultatų – po poros metų gavau plaukimo meistro vardą, kurio kiti plaukikai siekdavo nuo mažumės. Net ir laikraščiai tais laikais rašė, kaip jaunas vaikinas, būdamas vegetaru, pasiekė tokių rezultatų“ – prisimena Nerijus.

Sveikatos studijos nuvylė

Kaunietis apgailestauja, kad domėdamasis sveiku gyvenimo būdu ir nusprendęs studijuoti sveikatos pakraipos studijas, jomis nusivylė. „Žinoma, fiziologinių ir anatominių žinių gavau, tačiau visos kitos paskaitos man buvo nelabai naudingos. Ginčytis su dėstytojais, dėstančiais tradicinę mitybą, buvo beprasmiška. Mokslas apie sveikatą ir tokia sistema mane nuvylė, tačiau internete yra begalė informacijos, kuri man buvo ir priimtina, ir prieinama. Tad po studijų pradėjau domėtis savarankiškai. Atradau skirtingų sveikatingumo metodikų, įvairiausių paskaitų ir mokytojų. Stengiausi sukurti vientisą koncepciją, bendrą sistemą, kuri tiktų visiems ir būtų suderinta. Dabar tokia holistinė sistema darosi populiaresnė, nes žmonės turi daugiau sąmoningumo ir supranta, jog reikia dirbti ir su fiziniu aktyvumu, ir su mityba, ir su dvasiniu tobulėjimu. Informacijos apie sveikatinimą labai daug, tačiau joje atsirinkti tai, kas išties reikalinga, ypač menkai su šia sritimi susipažinusiam žmogui, sudėtinga. Noras bent minimaliai susisteminti informaciją ir pateikti ją vienoje vietoje, paskatino sukurti tinklalapį“, – atvirauja sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas.

Sveikuoliai yra rakštis sistemai

Sveikatos treneris įsitikinęs, jog visi sveikai gyvenantys ir tobulėti norintys žmonės, maisto ir farmacijos pramonei yra kliūtis verslui. „Pažiūrėkime į reklamas televizijoje, gatvėse ir lankstinukuose – reklamuojamos ne morkos, o vitaminai A ir karotinas. Nors ir daugėja žmonių, besidominčių sveika gyvensena, tačiau didžiausia kliūtis, kodėl ne visi gyvena sveikai, yra pramonė. Pramonė neleidžia domėtis, slopina entuziazmą ir tarsi suteikia alternatyvų sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui. Einant sveikatingumo keliu, pradedi mąstyti sąmoningai, pradedi suprasti, kuriose vietose tau nesakoma tiesa. Sistemai juk reikia žmogų valdyti. Tavo organizmas valosi, mintys šviesėja, supratimas didėja.“

Paklausus, ar svarbi tik fizinė sveikata, Nerijus tęsia: „Fizinė sveikata yra tarsi pamatai, ant kurių statoma visa kita. Turėdamas sveiką fizinį kūną, gali toliau eiti ir tobulėti dvasiškai. Žmogus toks ypatingas, tikrai turi būti energija, kuri mus čia sukūrė. Tačiau, mano nuomone, nereikėtų apsiriboti sukurtomis šventraščių dogmomis, nes niekas iš tikrųjų nežino, kada jos buvo parašytos, ir kiek kartų perrašytos.“ – svarsto pašnekovas.

Nuo streso – savimasažas ir gamta

Paklausus masažuotojo, kaip atsipalaiduoja nuo kasdienio streso, jis džiaugiasi, kad streso patiria labai mažai. „Žinoma, būnu pavargęs, bet nervinio streso beveik nepatiriu. Atsipalaiduoti man padeda savimasažas. Prisitaikau tam tikras technikas, ir savo klientams jas rekomenduoju. Taip pat nuo įtampos labai padeda gamta. Moksliniai tyrimai rodo, jog mūsų kasdieninėje veikloje naudojama įranga turi didelį elektromagnetinės spinduliuotės lygį, kuri sudaro neigiamą jonų koncentraciją. Tuo tarpu gamtoje yra didelė teigiamų jonų koncentracija, todėl po įtemptos dienos pabuvus gamtoje, miške ar parke, jonų koncentracija yra subalansuojama, ir žmogus jaučiasi kur kas geriau. Tik patarčiau išsirinkti mėgstamą vietelę, kurioje pabuvus pasijaustumėte tikrai geriau. Mat požeminės vandens srovės, tekėdamos dideliu slėgiu po žeme, taip pat gali sukurti elektromagnetinę spinduliuotę, nors žmogus to nė nepajus. Tad pasistatęs namą būtent toje vietoje, žmogus gali per gyvenimą užgyventi vėžį, net ir sveikai gyvendamas. Todėl jeigu, pavyzdžiui, šeimoje yra tokia vieta, kurioje gyvenantys žmonės dažnai serga, reiktų tos vietos vengti.“ – pataria sveikuolis.

Paprašytas atskleisti fizinės ir dvasinės sveikatos receptą, vaikinas tik nusišypso: „Pats žmogus apie save turi žinoti viską ir geriausiai. Tik jis pats gali žinoti, ko nori ir kaip tai pasiekti. Bet, dažniausiai, žmogaus netenkina procesas (dažnokai ne trumpas, kartais net skausmingas), kuris reikalingas, norint pasiekti rezultatą. Rezultato norisi greito, o gyvenime, deja, norint jį pasiekti, reikia laiko ir sąžiningo darbo su savimi. Laiko, per kurį vyksta procesas, vertė yra labai didelė. Kartais kelias link rezultato būna ir duobėtas, ir vingiuotas, tačiau tik toks jis gydo, stiprina, moko. Toks yra žmogaus dvasinio augimo ir fizinio kūno sveikatos išsaugojimo kelias. Noriu palinkėti suvokimo, jog tik mes patys esame savo gyvenimo šeimininkai, jog savo mintimis ir veiksmais kuriame gyvenimo kokybę, o tuo pačiu savo ateitį, laimę.“ – įsitikinęs Nerijus Didžiokas.

Straipsnis parengtas vykdant 2014-ųjų – Sveikatingumo metų sveiko gyvenimo pavyzdžių projektą „Aš – už sveiką Lietuvą“, Evelina Valiulytė, www.sveikuoliai.lt. Nuotraukos: N.Didžioko asmeninis archyvas.

 
 

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Paauglės nenaudojo kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis 3 dienas. Kas pasikeitė?

  0 2016-06-02

  Pagalvok.lt jau rašė apie pokyčius organizme valgant tik ekologiškus maisto produktus, o kas vyksta vengiant pavojingų cheminių medžiagų, esančių kosmetikos priemonėse?

 • Turguose pasirodė dilgėlių

  0 2016-06-02

  Panevėžio turguje populiarėja nauja prekė – dilgėlės. Jas perka žmonės, norintys laikytis sveikesnio gyvenimo būdo.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Kas nutiks, jei dvi savaites valgysim tik ekologišką maistą?

  0 2016-05-31

  Kas atsitiktų, jeigu įprastus, tradiciškai auginamus maisto produktus pakeistume ekologiškai užaugintu maistu? Viena Švedijos šeima dalyvavo eksperimente, kurį organizavo Švedijos parduotuvių tinklas Coop ir Švedijos aplinkos tyrimų institutas. Tyrimo metu norėta išsiaiškinti, kaip keičiasi žmogaus organizme pavojingų cheminių junginių koncentracija valgant ekologiškai užaugintą maistą.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje pristato paskaitas „Psichikos ligos ir požiūris į jas Tibeto medicinoje“

  0 2015-05-16

  Paskaitos skirtos šeimos gydytojams, neurologams, reabilitologams ir kitų sričių gydytojams ir visiems, kas domisi Tibeto medicina.
  Lektorius daktaras Nida Čenagtsang, remdamasis Tibeto medicina, mano, kad psichologiniai sutrikimai gali atsirasti dėl rLung (Vėjas) energijos arba tiksliau dėl sRog Zin rLung (gyvybę palaikančio Vėjo) sutrikimo. Priemonės, kurios naudojamos palengvinti šiai būsenai, gali būti siejamos su dieta, vaistais, išorine terapija, suteikiančiais kūnui ...

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.