• Ramūnas Karbauskis: reikalausime, kad Vyriausybė pateiktų alternatyvą „Hitachi“ projektui

  0 2014-08-08

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kategoriškai smerkia Vyriausybės planus ignoruoti tautos valią ir gaivinti „Hitachi“ atominės elektrinės projektą. Dabartinėje situacijoje, kai Lietuvos jungčių su Švedija ir Lenkija finansavimo klausimas nėra iki galo išspręstas (neužtikrinta ES parama), atsinaujinančios energetikos plėtra dirbtinai stabdoma, o suskystintų dujų terminalas neužbaigtas, valdantieji neatsakingai imasi veiksmų rizikingam susitarimui su Japonijo...

  Skaityti >
 • Daugėja energiškai naudingų pastatų

  0 2014-08-08

  Nuo metų pradžios užregistruoti ir paskelbti 5 A+ klasės, 8 – A klasės ir daugiau kaip 1 000 B klasės energinio naudingumo pastatų sertifikatų. Per septynis 2014 m. mėnesius ypač taupių A ir A+ klasės pastatų energinio naudingumo sertifikatų išduota daugiau nei 2012 m. ir 2013 m. kartu sudėjus.

  Skaityti >
 • Pajudėjo Vyriausybės derybos su „Hitachi“: K. Masiulis geria šampaną, L. Balsys įtaria korupciją ir nekompetenciją

  0 2014-08-01

  Trečiadienį buvo paskelbta: Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi Ltd.“, strateginė naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje investuotoja, pasirašė Supratimo memorandumą dėl bendrų veiksmų rengiantis įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

  Skaityti >
 • Linas Balsys: „Bandymai reanimuoti žlugusį atominį projektą gali būti korupcijos arba nekompetencijos padarinys“

  0 2014-08-01

  Lietuvos žaliųjų partija kategoriškai pasisako prieš bet kokius bandymus reanimuoti susikompromitavusį Visagino atominės elektrinės projektą ir ragina visuomenę nepasiduoti vėl prasidedančiai atominės propagandos kampanijai.

  Skaityti >
 • Vokietijos pozicija – pavojus TTIP

  0 2014-07-29

  Praėjusį savaitgalį Europoje pasigirdo gandai, kad Vokietija yra pasirengusi atmesti svarbią laisvos prekybos sutartį tarp ES ir Kanados. Ši sutartis tarptautinėje arenoje matoma kaip bandomasis projektas prieš pasirašant Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutartį. Vokietijos žiniasklaidos cituojami Briuselio diplomatai teigė, kad Vokietija labiausiai prieštarauja sutarties vietoms, kuriose apibrėžiamos teisinės apsaugos priemonės kompanijoms, kuri...

  Skaityti >
 • Dėl TTIP sunerimę ir amerikiečiai

  0 2014-07-25

  JAV Žemės ūkio ir prekybos politikos institutas šiandien nutekino ES ir JAV prekybos susitarimo – vienos iš Transatlattinės prekybos ir inovacijų partnerystės (TTIP) dalių – tekstą, kuriame atskleidžiama, jog ši sutartis kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir maisto saugai Europoje. Nutekintas TTIP sutarties skyrius, dėl kurio šiuo metu deramasi, aprašo sanitarinius ir fitosanitarinius klausimus, kurie susiję su maisto sauga, gyvūnų ir augalų sveikata. Įprastai tokie ...

  Skaityti >
 • Sudaromos sąlygos didinti Lietuvos miškingumą

  0 2014-07-25

  Valstybei sudaromos palankios sąlygos įsigyti privačius žemės sklypus naujiems miškams įveisti ir didinti šalies miškingumą. Tokią galimybę suteikia Aplinkos ministerijos parengta patikslinta žemės įsigijimo tvarka, kurią patvirtino Vyriausybė.

  Skaityti >
 • ES Tarybai pirmininkaujančios Italijos prioritetai žemės ūkyje – nuo pieno mokyklose iki genetiškai modifikuotų javų

  0 2014-07-20

  Liepos pradžioje pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai perėmusi Italija apsibrėžė 5 prioritetus žemės ūkio srityje. Planuojama per šį pusmetį peržiūrėti ekologinio ūkininkavimo taisykles, pakeisti vaisių, daržovių ir pieno tiekimo mokiniams schemas, peržiūrėti ES augalų ir gyvūnų sveikatos taisykles, vystyti derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) bei priimti sprendimą dėl genetiškai modifikuotų javų auginimo valstybių nari...

  Skaityti >
 • ES Prekybos komisaras bandė nuraminti Europos Parlamento narius, prieštaraujančius TTIP

  0 2014-07-16

  2014 m. liepos 15 d. Europos Parlamento plenarinėje sesijoje lankėsi ES Prekybos komisaras Karel de Gucht, pristatęs Parlamento nariams pranešimą apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartį (TTIP). Pirmadienį prasidėjus šeštajam derybų tarp ES ir JAV raundui Europos visuomenė ir jai atstovaujantys parlamentarai aktyviai reiškė savo nepasitenkinimą derybų eiga, ypač jų slaptumu. Visuomenėje labai plačiai buvo eskaluojamos galimos TTIP grėsmės – ...

  Skaityti >
 • Byla dėl Lietuvos-Lenkijos elektros energijos jungties – Aarhuso konvencijos Atitikties komitete

  0 2014-07-12

  Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenė Lietuvos valdžios ir energetikos verslo struktūrų veiksmus apskundė Jungtinių Tautų Aarhuso konvencijos Atitikties komitetui. Sulaukta patvirtinimo, kad bus tiriama, ar Lietuvos valdžia ir energetikos verslas teisėtai braunasi per žmonių sodybas ir unikalų gamtinį kompleksą pietvakarių Lietuvoje.

  Skaityti >
 • Z. Vaišvila: „2014 m. liepos 11 d. Konstitucinio Teismo nutarimas – nėra to blogo, kas...“

  0 2014-07-12

  Referendumas Tautos valia labai padėjo mums susivokti, kas yra tikras, o ne „baltųjų pirštinaičių“ pilietiškumas ir kokia jo kaina, kokioje padėtyje atsidūrė mūsų valstybė. Pilietiškumas dar ne tas, kuris buvo 1988–1990 metais. Tačiau pamatėme, kad dauguma Lietuvos piliečių dar nelaisvi suvokti, kad ne kažkoks pranašas padės jiems, o tik jie patys. Sau, šeimai, valstybei ir Tautai, jei visa tai norime dar turėti, o ne paprasčiausiai išsivaikščioti.

  Skaityti >
 • Pritarta dvipusei saulės energijos apskaitos sistemai

  0 2014-07-09

  Seimas po svarstymo pritarė Atsinaujinančių energijos išteklių energetikos įstatymo pakeitimo projektui, kuris įgalina dvipusę apskaitos sistemą gyventojams, generuojantiems elektrą iš saulės šviesos jėgainių. Projektas komitetuose svarstytas ne vieną kartą, įtraukiant visas suinteresuotas puses, tačiau plenarinio posėdžio metu buvo pareikalauta Vyriausybės išvados. Šį siūlymą dar nagrinės Seimo Valdyba. Įstatymo priėmimas gali nusikelti į Rudens sesiją.

  Skaityti >
 • Baigėsi vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

  0 2014-07-04

  Nuo pirmadienio, liepos pirmosios, Lietuvoje nebegalima rinkti ir supirkti vynuoginių sraigių – baigėsi jų išteklių naudojimo sezonas.

  Skaityti >
 • Priesakai renkantiems laukinius augalus

  0 2014-07-04

  Vasara – laukinių augalų žaliavos rinkimo metas. Aplinkosaugininkai primena, kad Lietuvoje nemažai šių augalų yra reti, saugomi, ir juos rinkti griežtai draudžiama. Leidžiama rinkti tik kai kurių saugomų augalų dalis. Pavyzdžiui, galima rinkti pataisų varpeles jas nukerpant ir iš jų gauti sporas.

  Skaityti >
 • Dėl žemės ūkio politikos ES neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių

  1 2014-07-02

  Nuo 1980 metų Europos Sąjunga neteko 300 milijonų agrarinio kraštovaizdžio paukščių – kiek dar jų prarasime iki pasikeičiant Bendrajai žemės ūkio politikai?

  Skaityti >
<< 1-15 ... 61-75 76-90 91-105 [106-120] 121-135 136-150 151-165 ...  331-337 >>