• Šviesoforo spalvos maisto produktams netinka

  0 2014-09-17

  Žemės ūkio ministerija nepritaria Jungtinės Karalystės rekomenduojamai maisto produktų ženklinimo „šviesoforo spalvomis“ sistemai. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, susitikusi su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Stefano Maria Taliani De Marchio, išreiškė susirūpinimą dėl šios sistemos, kuri diskriminuotų puikios kokybės natūralius lietuviškus produktus.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija: Norintiems keisti žemės ūkio paskirties žemės paskirtį jau neverta tapti „popieriniais“ ūkininkais

  0 2014-09-17

  Šiemet įsigaliojus pagrindinei žemės naudojimo paskirties nustatymo ir keitimo tvarkai, pasikeitė pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimo tvarka ir sąlygos. „Dabar norintiems be didelių keblumų pakeisti žemės ūkio paskirties sklypo paskirtį nebeverta tapti „popieriniais“ ūkininkais“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

  Skaityti >
 • Patvirtintas Vilko apsaugos planas

  0 2014-09-17

  Rugsėjo 16 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. rugpjūčio 28 d. įsakymas Nr. D1-699 „Dėl Vilko (Canis lupus) apsaugos plano patvirtinimo“. Naujasis Planas pakeičia nuo 2012 galiojusį Vilko populiacijos reguliavimo planą.

  Skaityti >
 • Brigita Kymantaitė. Maistinių šunų fermos Lietuvoje – ne už kalnų?

  0 2014-09-11

  Kelių tam tikras įmones galimai atstovaujančių politikų inicijuota Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisa, kuria būtų leidžiama skersti gyvulius skerdyklose jų prieš tai neapsvaiginus, gavo Seimo Kaimo reikalų komiteto narių palaiminimą ir bus pateikta Seimo svarstymui. Rusijos krizė tapo puikia priedanga pasiekti, kad ši pataisa būtų priimta, žlugus pirmajam bandymui tai padaryti 2013 metų žiemą.

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė gyvūnų skerdimui be apsvaiginimo

  0 2014-09-10

  Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė patobulintam Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 5 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo iniciatoriai siūlo leisti skersti maistui ūkinius gyvūnus, prieš tai jų neapsvaiginus, kai gyvūnai skerdžiami tam tikrais metodais, kokių reikalauja religinės apeigos ir skerdžiami skerdykloje.

  Skaityti >
 • Kreipimasis į Seimo narius dėl religinio skerdimo

  0 2014-09-02

  Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija kreipiasi šiuo laišku į Lietuvos Respublikos Seimo narius dėl bandymo įteisinti gyvulių skerdimą jų neapsvaiginus ir norėdama priminti, kad artėja diena, kai jie turės nuspręsti: verslininkų „milijonai“ ar civilizuota valstybė.

  Skaityti >
 • Klausimai ir atsakymai apie genetiškai modifikuotų kultūrų auginimą Europos Sąjungoje

  0 2014-09-02

  Europos Sąjungoje taikomi vieni griežčiausių genetiškai modifikuoto maisto reikalavimų pasaulyje, o genetiškai modifikuotas kultūras leidžiama auginti tik įrodžius, kad jos nekelia rizikos žmonių sveikatai ir aplinkai. Reaguodama į dalies ES šalių raginimus išplėsti jų galimybes riboti GM kultūrų auginimą, Komisija pasiūlė europinių taisyklių pakeitimus. Šiuo metu juos svarsto Parlamentas ir Taryba Pastarosios poziciją rugsėjo 3 dieną aptars Aplinkos komiteto nar...

  Skaityti >
 • Projekto BalticEco įgyvendinimas jau įpusėjo

  0 2014-09-02

  Ekologinė žemės ūkio gamyba tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione yra perspektyvi ir galėtų užimti labai svarbią vietą tarp kitų žemės ūkio šakų. Lietuvos žemės ūkio ministerija vadovauja vienerių metų trukmės ES Baltijos jūros regiono strategijos projektui BalticEco – „Ekologinio ūkininkavimo, žemės ūkio produktų gamybos, kontrolės sektoriaus stiprinimas ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo vystymas Baltijos jūros regione“. Iki kitų metų kov...

  Skaityti >
 • Naikinamos simbolinės baudos už aplinkos teršimą

  0 2014-09-02

  Aplinkos ministro įsakymu, nuo spalio 1 d. įsigalioja žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą žalos atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą.

  Skaityti >
 • Apie šernų šėrimą ir kitas maro plitimo grėsmės aktualijas

  0 2014-08-29

  Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius konsultuojasi su Aplinkos ministerijos specialistais bei medžiotojais ir planuoja naujas šernų populiacijos valdymo priemones, kuriomis būtų mažinama afrikinio kiaulių maro plitimo grėsmė. Kad virusas negalėtų sparčiai plisti Lietuvoje norima mažinti šernų populiacijos tankį, tačiau susiduriama su medžiotojų pasipriešinimu, o kaip tik medžioklė laikoma svarbiausiu šernų skaičiaus mažini...

  Skaityti >
 • Dėl Astravo AE Lietuva kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą

  0 2014-08-29

  Aplinkos ministerija, atstovaudama Lietuvos valstybei, kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą ir paprašė leisti tapti stebėtoja byloje, kurioje tiriama, ar Baltarusijos nacionalinės teisės nuostatos ir taikoma praktika atitinka šios konvencijos nuostatas įgyvendinant Astravo atominės elektrinės projektą.

  Skaityti >
 • Lietuva galėtų pati apsirūpinti gintaru

  0 2014-08-29

  „Gintaro žaliava Lietuva sieks apsirūpinti pati. Iki šiol jos gaudavome importuodami iš gintaro ištekliais turtingos Kaliningrado srities, bet dėl politinės padėties pablogėjus prekybiniams ryšiams su Rusija, visiškai nutrūko ir prekyba gintaru. Šią problemą, tikimės, pavyks išspręsti savo jėgomis“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

  Skaityti >
 • Aplinkos vice-ministrės požiūris durpių naudojimo klausimais šokiravo gamtininkus

  0 2014-08-25

  Š.m. rugpjūčio 18 d. Aplinkos ministerijos svetainėje paviešinta informacija dėl durpių panaudojimo būstų šildymui šokiravo šalies gamtininkus. Didžiausias šokas buvo dėl Aplinkos vice-ministrės svarstomos statistikos – straipsnyje svarstoma apie visų šalies durpių išteklių panaudojimo galimybes ir ekonominę naudą. Įvertinus, jog ženkli durpių išteklių dalis yra Valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose – Čepkelių, Kamanų, Viešvilės, Žuvinto – o taip pat...

  Skaityti >
 • Siūloma gerokai sugriežtinti atsakomybę už miško išteklių naudojimo pažeidimus

  0 2014-08-25

  Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytoms ir parengtoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, susijusioms su sankcijomis už miško išteklių naudojimo pažeidimus, ir teiks jas Seimui.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija siūlo keisti mokesčius už naftą ir dujas

  0 2014-08-08

  Aplinkos ministerija Vyriausybei pateikė Naftos ir dujų išteklių mokesčio pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūlo naujus mokesčius už angliavandenilių išteklių gavybą, įskaitant ir skalūnų naftą, ir dujas.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 136-150 ...  331-337 >>