• Berno konvencijos komitetas į Lietuvą siųs savo atstovus nagrinėti elektros linijos statybos aplinkybių

  0 2014-12-09

  Praėjusią savaitę Berno konvencijos nuolatinis komitetas savo susirinkime Strasbūre nutarė pratęsti Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenės pateikto skundo dėl Lietuvos–Lenkijos elektros energijos jungties LitPol Link keliamos grėsmės pietvakarių Lietuvos gamtai tyrimą. Nepaisant Lietuvos valdžios pastangų skundą atmesti, į Lietuvą bus siunčiamas komiteto tarpininkas, kuris aiškinsis, kaip mūsų šalyje atliekamas tokio masto projektų poveikio aplinkai vertinim...

  Skaityti >
 • L. Balsys: Lengvatos skalūninių dujų ir naftos gavybai – pataikavimas lobistams, paminant šalies interesus

  0 2014-12-07

  Ketvirtadienį Seimas priėmė įstatymą, kuriuo skalūnines dujas ir naftą žvalgančios bei išgaunančios kompanijos trejus metus bus, praktiškai, atleidžiamos nuo išgavimo mokesčio (galios simbolinis 1 proc. tarifas), o vėliau mokėtų tik 15 proc. siekiantį mokestį.

  Skaityti >
 • Skiepijimas vaistinėse kelia abejonių

  0 2014-12-03

  Seimo LSDP frakcijos narė Alma Monkauskaitė kalbėdama visuomenei apie Farmacijos įstatymo pataisas suabejojo, kad diegiant farmacinę rūpybą, tai yra plečiant vaistininkų funkcijas, galima leisti vaistinėse skiepyti vakcinomis.
  „Skiepijimas nėra paprasta injekcija. Vakcinuojant reikia įvertinti paciento būklę, o tai gali padaryti tik gydytojas“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė A. Monkauskaitė.

  Skaityti >
 • Aurelijus Veryga. Apie dramblį porceliano fabrike

  0 2014-12-01

  Ilgai galvojau ar rašyti šitą straipsnį. Yra daug už ir prieš, bet šiandien jaučiu, kad nerašyti tiesiog nebegaliu. Noriu tiesiog pasidalinti savo pastebėjimais ir įžvalgomis, kaip man atrodo naujosios Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vykdoma politika.

  Skaityti >
 • V. Mazuronis: šalin rankas nuo referendumų

  0 2014-11-27

  Prisipažinsiu, nors mintinai Konstitucijos nemoku, bet pirmųjų straipsnių formuluotės giliai įsirėžusios į atmintį. Ir kai kalba pasisuka apie kertines Lietuvos, kaip demokratinės valstybės, vertybes nereikia nė Konstitucinio teismo, kad suprastum kas teisinga, o kas ne. Atimti iš tautos teisę inicijuoti referendumus – pasikėsinimas į valstybę iš esmės ir tai nėra teisinga.

  Skaityti >
 • V. Mazuronis: GMO ir nanomaistui dar ne laikas

  0 2014-11-25

  Mokslininkai vis dar neturi bendro sutarimo dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) poveikio žmogui ir aplinkai. Lygiai tokia pati situacija ir su nanotechnologijomis „patobulintu“ maistu, todėl negalime leisti, kad dėl lobistų spaudimo paliktume teisines spragas legalizuoti tokį maistą ES ir primesti jį visiems gyventojams. Kiekviena šalis turi pati spręsti dėl savo piliečių. Tokios nuomonės laikosi Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos k...

  Skaityti >
 • EP nariai taria „sudie“ aplinką teršiantiems plastikiniams maišeliams

  0 2014-11-25

  Praeitą savaitę Europos Parlamento ir ES Tarybai pirmininkaujančios Italijos atstovai pasiekė susitarimą dėl taisyklių, kuriomis siekiama sumažinti plastikinių maišelių naudojimą, nes jie teršia aplinką. Šįvakar dėl šio susitarimo balsuoja Aplinkos komitetas. Kaip tai atrodytų per fotoaparato objektyvą? Jūsų dėmesiui – fotografijos konkurso šia tema nugalėtojo vengro Gáboro Szellő nuotrauka „Dabar“.

  Skaityti >
 • Ar ES nusileis verslui ir leis naudoti vaisingumui kenkiančias medžiagas?

  0 2014-11-24

  Iki 2015 metų sausio Europos Komisija turi nuspręsti, ar leisti verslui toliau naudoti Bis(2-etilheksil) ftalatą (DEHP), siejamą su nevaisingumu, vėžiniais susirgimais, neigiamu poveikiu smegenims. Europos Komisija suinteresuotų verslo grupių prašymą gavo kartu su Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) Rizikos vertinimo ir Socialinės bei ekonominės analizės komitetų išvadomis.
  Daugiau kaip 47 nevyriausybinės aplinkosaugos bei sveikatos organizacijos pasisako prieš DE...

  Skaityti >
 • Rimantas Braziulis: Žemaičių dar niekas niekada nenugalėjo

  0 2014-11-24

  Jau kuris laikas Lietuvoje nerimsta diskusijos apie skalūninių angliavandenilių žvalgybą ir gavybą. Visame pasaulyje žmonės gana griežtai nusistatę prieš šią veiklą, kurios metu naudojama uolienų hidraulinio ardymo technologija, galinti užteršti ne tik žemę ir paviršinius vandenis, bet ir giluminius vandenis. Skalūninių angliavandenilių paiešką pradėjusi „Chevron“ kompanija, netikėtai savo veiklą Lietuvoje nutraukė, suteikdama žemaičiams vilties, kad jie gal...

  Skaityti >
 • Žengtas dar vienas žingsnis, siekiant pažaboti taršą plastikiniais maišeliais

  0 2014-11-23

  Europos Komisija pritarė Žaliųjų frakcijos narės Margrete Auken pasiūlymui Europoje iki 2019 m. 50 proc., o iki 2025 metų 80 proc. sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą.

  Skaityti >
 • Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą

  0 2014-11-18

  Aplinkos viceministras Linas Jonauskas parlamentui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-2101), kuriomis siūloma sugriežtinti atsakomybę už neteisėtą miško žemės naudojimą, miško išteklių naudojimo ir jų atkūrimo reikalavimų pažeidimą, apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo, apvaliosios medienos klasifikavimo, ženklinimo, apskaitos ir priėmimo į lentpjūves reikalavimų nesilaikymą, sausinimo ...

  Skaityti >
 • Patvirtinti kailinių gyvūnų laikymo reikalavimai

  0 2014-11-14

  Šių metų lapkričio 10 d. patvirtinti reikalavimai kailinių gyvūnų laikymui. Daug diskusijų kėlęs teisės aktas paruoštas bendradarbiaujant tiek su šio verslo narius vienijančiomis asociacijomis, tiek ir su gyvūnų gerovės aktyvistais. Šis įsakymas įsigalios nuo 2015 m. gegužės 1 d., tačiau kai kurioms jo nuostatoms numatyti ilgesni pereinamieji laikotarpiai.

  Skaityti >
 • Kinija ir JAV susitarė mažinti atmosferos taršą

  0 2014-11-13

  Kinija ir JAV susitarė sumažinti anglies dioksido emisijas. Prezidentas Barackas Obama pavadino susitarimą „istoriniu žingsniu“. Jis patvirtino JAV tikslą iki 2025 m. sumažinti šiltnamio dujų emisijas 26–28 proc. lyginant su 2005 m. Kinija nenustatė konkretaus tikslo, tačiau pasižadėjo, kad emisijos šalyje nustos augti iki 2030 m.

  Skaityti >
 • Nuo 2016 m. įsigalios mokestis už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis

  0 2014-11-13

  Seimas priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas Nr. XIIP-1428(2), kuriomis nutarta po šiek tiek daugiau nei metų įvesti mokestį už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis. Už naujas nuostatas balsavo 68 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 20 parlamentarų.

  Skaityti >
 • Nežinojimas – nepasiaiškinimas…

  0 2014-11-11

  Pasvalio rajono agentūros pareigūnai vienam Pasvalio miestelėnui išaiškino, kad ne visada kuriant grožį užtenka vien gerų ketinimų, norint atlikti gerą darbą reikia žinoti ir įstatymus.
  Pasvalio mieste teka upelis Svalia, netoli jo yra piliečio M. S. namų valdos sklypas. Naujai besikuriantis pilietis sumanė sutvarkyti valstybinėje žemėje esančią upelio pakrantę. Visą žolinę augmeniją išpurškė glifosatais taip ją sunaikindamas, kad vėliau galėtų gražiai užs...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  331-337 >>