• Malda visiems dievams

  0 2014-02-20

  Į savamokslės audėjos dirbtuvę ant sostinės Tauro kalno japonai turistai išmynė takus. Jos archajiško grožio drabužiais rengiasi užsienyje gyvenančios lietuvės, aksesuarais namus puošia tautiečiai.

  Skaityti >
 • Paaiškėjo unikalaus Lietuvoje tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

  0 2014-02-18

  Šiandien Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų. Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

  Skaityti >
 • Susitikime naujoje kavinėje ir patyrinėkime jūsų kosmetikos priemones!

  0 2014-02-14

  Baltijos aplinkos forumas ir Mamyčių klubas kviečia besilaukiančias moteris ir mamas su vaikučiais susitikti ir patyrinėti kosmetikos krepšelius.

  Skaityti >
 • Palikęs teatrą vilnietis pradėjo auginti kanapes

  1 2014-02-09

  Dirbęs su Oskaro Koršunvo teatru, dalyvavęs politinėje veikloje ir rašęs noveles, Vygaudas Juknelis viską metė, iš sostinės atvyko į Utenos kraštą, nusipirko žemės ir ėmė auginti pluoštines kanapes. „Asfalto vaikas“ tapęs ūkininku pasakoja planus – neseniai Seimui legalizavus pluoštinių kanapių auginimą, kitąmet planuoja plėsti savo nedidelį ūkį dešimteriopai, o nuo seno lietuvių auginamą kultūrą panaudoti įvairių produktų gamybai.

  Skaityti >
 • Tautinio paveldo kelias „Nendrių pjovimas Pamaryje“

  0 2014-02-09

  Ar žinote, kaip senovėje, užšalus vandens telkiniams Pamario krašto žmonės pasigamindavo nendrių stogams, tvoroms? Ar įsivaizduojate, kuo pjovė nendres lietuvininkai senovėje ir kuo dabar? Nendrės pjaunamos žiemą, kai vandens telkinius dengia ledas. Todėl kviečiame aplankyti Rusnės salą ir pamatyti, kaip pjaunamos ir rišamos nendrės.

  Skaityti >
 • Pakeisti sklypo paskirtį bus lengviau, bet verta pasidomėti mokesčiais

  0 2014-01-23

  Sausio 20 d. įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas Pagrindinės žemės naudojimo paskirties nustatymo ir keitimo tvarkos aprašas. Jis reglamentuoja pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimo tvarką bei sąlygas.

  Skaityti >
 • Žvakių liejimas (senųjų amatų mokymai)

  0 2014-01-20

  Sausio 31 dieną 13 val. etnografinėje sodyboje Marcinkonyse (Miškininkų g. 6) vyks senųjų amatų mokymai – žvakių liejimas. Žvakes liesime iš natūralaus bičių vaško, pylimo būdu. Kviečiame išmokti šio amato ir Jus.

  Skaityti >
 • Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė ES teisės akto pasiūlymą dėl plastikinių maišelių mažinimo

  0 2013-12-11

  2013 m. gruodžio 11 d. posėdyje Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Europos Komisijos pasiūlymą dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria keičiama Direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, mažinant lengvųjų plastikinių maišelių vartojimą (dėl šio pasiūlymo atitikties subsidiarumo principui). Šiuo teisės akto pasiūlymu siekiama sumažinti plonų plastikinių maišelių (plonesnių už 0,05 mm) kiekį.

  Skaityti >
 • Pagalvok, ką dovanoji: 10 patarimų, kaip išsirinkti Kalėdų dovaną be pavojingų cheminių medžiagų

  0 2013-12-10

  Įsisiūbavus kalėdinių dovanų manijai, kviečiame pagalvoti, ką perkate. Pamąstykite, ko linkite savo artimiesiems. „Nesinorėtų mylimam žmogui dovanoti daikto, galinčio sukelti vežinius susirgimus, endokrininės ar imuninės sistemos sutrikimus, alergijas,“ – teigia Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė Justė Buzelytė. Ji pateikia 10 paprastų patarimų, kaip išrinkti kalėdinę dovaną be pavojingų cheminių medžiagų.

  Skaityti >
 • Kodėl aš išėjau gyventi į gamtą ir kaip sekasi

  0 2013-11-20

  Tadas parašė, pamaniau, ir aš parašysiu.

  Jei trumpai, tai aš ieškojau kelių… ieškojau galimybės darniai gyventi - nekenkiant gamtai, sau, aplinkiniams. Kiek tai įmanoma dabartinėmis sąlygomis. Norėjau patikrinti, ar įmanoma dabartiniam žmogui išgyventi gamtoje, prie jos prisiderinti, su ja susitaikyti, susivienyti. Ar tai įmanoma man.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-70]