• Kitoks gyvenimas vilioja ir jaunus

  0 2014-07-20

  Daug sėkmės istorijų rodo, kad gyvenimas kaime gali būti ne prastesnis, o dažnai net geresnis, turiningesnis ir sveikesnis nei mieste. Vis dažniau tai supranta ir jauni žmonės. Kartą per savaitę Druskininkų turguje prekiaujantį Mantą Baršį pažįsta ožkų ir karvių pieno mėgėjai. Tačiau retas kuris žino, kokius ateities planus puoselėja energingas vyras.

  Skaityti >
 • Plastikinis draudimas

  0 2014-06-30

  Norėdamas sumažinti taršą, Ilinojus tapo pirmąja JAV valstija, uždraudusia kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra plastiko mikrogranulių.

  Skaityti >
 • Gaivins tradicinę Vilnijos krašto pastatų puošybą

  0 2014-06-13

  Su pirmąja vasaros diena Šilėnų etnokultūrinio draustinio prieigose, Neries regioniniame parke, prasidėjo ornamentų piešimo ir medžio pjaustymo darbai. Kartu su VŠĮ „Lobių dirbtuvės“, vietos gyventojais ir moksleiviais, vilniečiais bei visais besidominčiais Neries regioninio parko direkcija įgyvendina projektą „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“. Projekto tikslas – atgaivinti ir skatinti tradicinę Vilnijos krašto kaimų pastatų puošybą.

  Skaityti >
 • Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

  0 2014-06-10

  Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai. Ar ES, uždrausdama kaitrines elektros lemputes, galėjo suklysti ir žmones versti gyventi nuolatiniame pavoj...

  Skaityti >
 • Saugomose teritorijose likviduota šimtai apleistų pastatų

  0 2014-06-10

  Keliaujant po Lietuvą, daugeliui akis bado sugriuvusios fermos, buvusių kolūkių sandėliai ir kiti apleisti pastatai. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, vykdydama projektą „Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas", sutvarkė 252 objektus saugomose teritorijose.

  Skaityti >
 • Alius Dominauskas. Už kokį namą nereikia mokėti?

  0 2014-06-05

  Ar jūsų neužknisa tai, kad norint gyventi namie, reikia kažkam už tai mokėti pinigus? Kiek kainuoja gyventi jūsų name? O kiek kainuoja gyventi jūsų bute? Padorus būstas kainuoja tiek, kad vidutinis gyventojas turi pusę gyvenimo jam taupyti. Atrodo, išsimokėsime skolas ir turėsime kur gyventi. Stop. Apžvelkime šiuolaikinę gyvenamą vietą. Šiuolaikinis būstas – tai yra izoliuota dėžė, pajungta prie įvairių komunikacijų, kurios siurbia iš jūsų pinigus. Elektra, š...

  Skaityti >
 • Moderniame lankytojų centre – pusės šimtmečio senumo rankdarbiai

  0 2014-06-04

  Neries regioninio parko lankytojų centre (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus raj.) nuo gegužės 9 d. iki spalio 3 d. veikia spalvota, raštuota audinių paroda. Išvysite vietos gyventojos Michalinos Lučun – Šumskos austas lovatieses.
  M. Lučun buvo viena iš nedaugelio Verkšionių kaimo audėjų, kurios namuose rinkdavosi ir ausdavo savų audimo staklių neturinčios kaimynės.

  Skaityti >
 • Pasidaryk pats. Audinio dažymas natūraliais dažais (foto)

  0 2014-05-22

  Kaip galima nudažyti audinį nenaudojant jokių cheminių medžiagų ar dažų? Pasirodo, tam puikiausiai tinka prieskoniniai ciberžolės milteliai. Šį kartą pabandysime natūraliais dažais nudažyti pagalvėlės apvalkalą, pagražindami jį paprastu raštu. Tokia pagalvėlė puikiai tinka vasariškam piknikui paplūdimyje ar ant pievos, arba gali būti puikia namų interjero detale.

  Skaityti >
 • Minesotoje uždrausta prekyba antibakteriniu muilu

  0 2014-05-21

  Minesota tapo pirmąja valstija, kurioje uždrausta prekyba antibakteriniu muilu.

  Skaityti >
 • Kviečia registruotis į seminarą „EKO namai XXI amžiuje“

  0 2014-05-20

  EKO namai – tai inovatyvūs, modernūs namai, pastatyti iš aplinkai draugiškų medžiagų. Kviečiame savo žinias praplėsti UAB „Ecococon“ organizuojame seminare „EKO namai XXI amžiuje“.

  Skaityti >
 • Kanapės: pamaitins, aprengs ir sušildys

  0 2014-05-19

  Po ilgų diskusijų pagaliau ir Lietuvoje nuo šių metų sausio 1-os dienos galima auginti kanapes. Tikimasi, kad šiais metais kanapes augins ir ūkininkai, ir sodininkai mėgėjai. Sostinėje gyvenantis Andrius Osadcis viliasi, kad kanapės ir gaminiai iš jų ras tinkamą vietą mūsų šalies rinkoje.

  Skaityti >
 • „Penki TV“ reportažas apie ekomadą

  0 2014-05-09

  Kviečiame pasižiūrėti puikų, trumpą ir informatyvų „Penki TV“ reportažą apie ekomadą.

  Skaityti >
 • Seminaras KITOKIA STATYBA

  0 2014-05-02

  2014 m. gegužės 10 d. 12 val. susitikime Palaukinės Kultūros Centre KITOKIŲ STATYBŲ seminare.

  Skaityti >
 • Patarimai: koks plastikas tinkamiausias sąlyčiui su maistu?

  2 2014-04-24

  Šiuolaikiniame gyvenime plastikinės pakuotės ir indai yra sutinkami kasdien ir kiekvienoje virtuvėje. Tačiau reiktų žinoti, kad kai kurios plastiko rūšys gaminamos naudojant pavojingas chemines medžiagas, kurios gali patekti į maistą. Su maistu į žmogaus organizmą patekusios pavojingos cheminės medžiagos gali pažeisti normalią hormonų pusiausvyrą ir veiklą, skatinti vėžinius susirgimus, alergijas, plaučių ligas, diabetą bei vaikų hiperaktyvumą.

  Skaityti >
 • Kiaušinių marginimas vašku ir gamtiniais dažais

  0 2014-04-18

  Onos Drobelienės straipsnis, papildytas BEF komentaru.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-60 61-70 >>