• Alius Dominauskas. Kas nori pamatyti tikrą žemės laivą?

  0 2015-02-26

  Ispanijoje prie Almerijos yra pastatytas „gyvas“ žemės laivas, kuriame mes svečiavomės. Ten gyvena anglai, kurie prieš 13 metų migravo į Ispaniją mėgautis saule. Kadangi mes taip pat šiuo metu mėgaujamės Ispanijos saule, tai ir užsukom pas juos į svečius.

  Skaityti >
 • Apie buitį be pavojingų cheminių medžiagų – parodoje „Eko Logika“

  0 2014-11-05

  Jau nuo rytojaus prasideda pirmoji ekologiškų prekių ir paslaugų namams paroda-forumas „Eko Logika“. Joje lankytojai galės ne tik sužinoti apie sveikesnius produktus, pasikalbėti su gamintojais, bet ir išmokti skaityti etiketes, pasikonsultuoti su cheminių medžiagų specialistais, dalyvauti dviejose diskusijose apie visapusiškai švaresnę namų aplinką.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija: Norintiems keisti žemės ūkio paskirties žemės paskirtį jau neverta tapti „popieriniais“ ūkininkais

  0 2014-09-17

  Šiemet įsigaliojus pagrindinei žemės naudojimo paskirties nustatymo ir keitimo tvarkai, pasikeitė pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimo tvarka ir sąlygos. „Dabar norintiems be didelių keblumų pakeisti žemės ūkio paskirties sklypo paskirtį nebeverta tapti „popieriniais“ ūkininkais“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

  Skaityti >
 • Parengti techniniai įvertinimai šiaudiniams pastatams

  0 2014-08-08

  Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) parengė nacionalinį techninį įvertinimą šiaudiniams sienos elementams, kurie gali būti naudojami statant namus iš šiaudų.

  Skaityti >
 • Daugėja energiškai naudingų pastatų

  0 2014-08-08

  Nuo metų pradžios užregistruoti ir paskelbti 5 A+ klasės, 8 – A klasės ir daugiau kaip 1 000 B klasės energinio naudingumo pastatų sertifikatų. Per septynis 2014 m. mėnesius ypač taupių A ir A+ klasės pastatų energinio naudingumo sertifikatų išduota daugiau nei 2012 m. ir 2013 m. kartu sudėjus.

  Skaityti >
 • Kitoks gyvenimas vilioja ir jaunus

  0 2014-07-20

  Daug sėkmės istorijų rodo, kad gyvenimas kaime gali būti ne prastesnis, o dažnai net geresnis, turiningesnis ir sveikesnis nei mieste. Vis dažniau tai supranta ir jauni žmonės. Kartą per savaitę Druskininkų turguje prekiaujantį Mantą Baršį pažįsta ožkų ir karvių pieno mėgėjai. Tačiau retas kuris žino, kokius ateities planus puoselėja energingas vyras.

  Skaityti >
 • Saugomose teritorijose likviduota šimtai apleistų pastatų

  0 2014-06-10

  Keliaujant po Lietuvą, daugeliui akis bado sugriuvusios fermos, buvusių kolūkių sandėliai ir kiti apleisti pastatai. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, vykdydama projektą „Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas", sutvarkė 252 objektus saugomose teritorijose.

  Skaityti >
 • Alius Dominauskas. Už kokį namą nereikia mokėti?

  0 2014-06-05

  Ar jūsų neužknisa tai, kad norint gyventi namie, reikia kažkam už tai mokėti pinigus? Kiek kainuoja gyventi jūsų name? O kiek kainuoja gyventi jūsų bute? Padorus būstas kainuoja tiek, kad vidutinis gyventojas turi pusę gyvenimo jam taupyti. Atrodo, išsimokėsime skolas ir turėsime kur gyventi. Stop. Apžvelkime šiuolaikinę gyvenamą vietą. Šiuolaikinis būstas – tai yra izoliuota dėžė, pajungta prie įvairių komunikacijų, kurios siurbia iš jūsų pinigus. Elektra, š...

  Skaityti >
 • Kviečia registruotis į seminarą „EKO namai XXI amžiuje“

  0 2014-05-20

  EKO namai – tai inovatyvūs, modernūs namai, pastatyti iš aplinkai draugiškų medžiagų. Kviečiame savo žinias praplėsti UAB „Ecococon“ organizuojame seminare „EKO namai XXI amžiuje“.

  Skaityti >
 • Kanapės: pamaitins, aprengs ir sušildys

  0 2014-05-19

  Po ilgų diskusijų pagaliau ir Lietuvoje nuo šių metų sausio 1-os dienos galima auginti kanapes. Tikimasi, kad šiais metais kanapes augins ir ūkininkai, ir sodininkai mėgėjai. Sostinėje gyvenantis Andrius Osadcis viliasi, kad kanapės ir gaminiai iš jų ras tinkamą vietą mūsų šalies rinkoje.

  Skaityti >
 • Seminaras KITOKIA STATYBA

  0 2014-05-02

  2014 m. gegužės 10 d. 12 val. susitikime Palaukinės Kultūros Centre KITOKIŲ STATYBŲ seminare.

  Skaityti >
 • VGTU kuriamos alternatyvios statybinės medžiagos iš kanapių

  0 2014-04-14

  Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, kurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai.

  Skaityti >
 • LUNI išvyka dviračiais/autobusu: „Alternatyvios technologijos gyvai“

  0 2014-04-07

  Balandžio 12 d., šeštadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į dviračių kelionę, kurios metu aplankysime Vilniaus priemiestyje netoli Pagirių pastatytą neįprastą molinį namą ir gyvai susipažinsime su alternatyviomis „pasidaryk pats“ technologijomis.

  Skaityti >
 • Konkursas „Mano ECO namas“. Pasistatyk svajonę!

  0 2014-03-05

  Ar seniai svajojate savo šeimą apgyvendinti šiuolaikiškame, praktiškame ir ekologiškame būste? Turime Jums gerų žinių. Portalas Delfi.lt ir ekologiškos statybos inovacijų lyderis Lietuvoje „Ecococon“ skelbia nacionalinį konkursą „Mano ECO namas“.
  Pagrindinis konkurso nugalėtojas bus apdovanotas net 100 000 litų vertės ekologinių statybų prizu, o kiti dalyviai gaus vardinius kvietimus į unikalų praktinį ekologinių statybų seminarą, individualias specialistų k...

  Skaityti >
 • Vytautas Žaltauskas. Šiaudinės pilys

  0 2014-02-25

  Visa ką regite aplinkui yra mus supanti gamta: surinkta, iškasta, nupjauta, išsiurbta, išgaudyta, perlydyta ir neatpažįstamai perkeista, bet paimta iš žemės. Kiekvienas turėtume atsakyti į klausimą, koks yra mano asmeninis santykis su ta aplinka, kuri mums reiškia tiek daug? Ką mes esam pasiruošę atiduoti žemei mainais už tai, ką iš jos gauname? Yra tik trys tikros vertybės, dėl kurių išties verta jaudintis: spinduliuojantys dangūs, žmogus ir žemė, kurioje mes visi...

  Skaityti >
[1-15] 16-17 >>