LUNI išvyka dviračiais/autobusu: „Alternatyvios technologijos gyvai“

0 2014-04-07


LUNI

Balandžio 12 d., šeštadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į dviračių kelionę, kurios metu aplankysime Vilniaus priemiestyje netoli Pagirių pastatytą neįprastą molinį namą ir gyvai susipažinsime su alternatyviomis „pasidaryk pats“ technologijomis.

Renginys Facebook'e

Dviratininkai išvyksta 14 val. iš aikštelės prie Vilniaus geležinkelio stoties kasų. Paskaitos „Alternatyvios technologijos gyvai“ pradžia – 15 val. Planuojama trukmė – apie 2 val. Siūlykite, ką dar galėtume aplankyti grįždami į Vilnių.

Neturintys dviračių gali atvykti 78 maršruto autobusu „Stotis – Pagiriai“: http://bit.ly/1qe7NXg. Išvykti reiktų 13:44 val., važiuoti iki galutinės Pagirių stotelės, o tada apie 2 km pėsčiomis eiti iki Kopūstėlių g. 16 namo.

Molinio namo statytojas Robertas Bartašius papasakos apie pigias ir efektyvias technologijas, kurias pritaikė savo name:

– kompostuojantį tualetą, kurio įrengimui užtenka keliasdešimt litų, kuriam nereikia nei kanalizacijos, nei valymo įrenginių, nei vandens, nei elektros, kuris yra patogus, higieniškas ir aprūpina vertingu kompostu;

– požeminę pelkę, kuri patikimai valo iš vonios ir virtuvės atitekantį užterštą vandenį ir neskleidžia jokio kvapo, o išvalytu vandeniu papildo vietoje įrengtą vandens telkinį;

– sliekų bokštą, kuris efektyviai perdirba virtuvės atliekas ir paverčia jas vertingomis biologinėmis trąšomis;

– nedidelę mobilią vištidę devynioms vištoms, kuri ištisus metus aprūpina kiaušiniais keturis žmones;

– išardomą pirtį, kurioje galima mėgautis kokybišku dūminei pirčiai būdingu garu;

– pigią namo apšildymo sistemą, kuri naudoja saulės energiją;

– ir kitus „pasidaryk pats“ stiliumi įgyvendintus sprendimus.

Daugiau apie Roberto statytą namą: http://bit.ly/1ioJjWo

Roberto tinklaraštis: rb.blogas.lt

Namas prieš 6 metus: http://bit.ly/1hwUnOL

 
 

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Paauglės nenaudojo kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis 3 dienas. Kas pasikeitė?

  1 2016-06-02

  Pagalvok.lt jau rašė apie pokyčius organizme valgant tik ekologiškus maisto produktus, o kas vyksta vengiant pavojingų cheminių medžiagų, esančių kosmetikos priemonėse?

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tradicinės Tibeto medicinos akademija Lietuvoje pristato paskaitas „Psichikos ligos ir požiūris į jas Tibeto medicinoje“

  0 2015-05-16

  Paskaitos skirtos šeimos gydytojams, neurologams, reabilitologams ir kitų sričių gydytojams ir visiems, kas domisi Tibeto medicina.
  Lektorius daktaras Nida Čenagtsang, remdamasis Tibeto medicina, mano, kad psichologiniai sutrikimai gali atsirasti dėl rLung (Vėjas) energijos arba tiksliau dėl sRog Zin rLung (gyvybę palaikančio Vėjo) sutrikimo. Priemonės, kurios naudojamos palengvinti šiai būsenai, gali būti siejamos su dieta, vaistais, išorine terapija, suteikiančiais kūnui ...

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.