Alius Dominauskas. Kas nori pamatyti tikrą žemės laivą?

0 2015-02-26


EarthshipLithuania.com

Ispanijoje prie Almerijos yra pastatytas „gyvas“ žemės laivas, kuriame mes svečiavomės. Ten gyvena anglai, kurie prieš 13 metų migravo į Ispaniją mėgautis saule. Kadangi mes taip pat šiuo metu mėgaujamės Ispanijos saule, tai ir užsukom pas juos į svečius.

Jie prašė neskelbti internete jų namo nuotraukų, nes tai, ką jie nori parodyti, yra jų tinklapyje: www.earthship.es. Užtat parašysiu ką jie mums papasakojo ir kokius įspūdžius mums paliko jų namas.

Earthship Alemeria vadinamas žemės laivas yra Ispanijos pietuose apie 60 km nuo Viduržemio jūros kažkur tarp Ispanijos kaimelių ir kalvelių. Važiavome kalnų serpantinais, kol aptikome sutartą susitikimo vietą su žemės laivo savininkais Laura ir Deivu. Po to vairavome dar 15 minučių paskui jų mašiną, kol pamatėme tikrą namą iš padangų. Keistas jausmas, kai tiek žinai apie namą, kurį nori pasistatyti ir niekada jo nesi matęs. Tai pasijautėm kaip būdami prie Eifelio bokšto ar Egipto piramidžių, juokinga, bet taip būna. Ir tikrai, kaip ir būdamas prie Eifelio bokšto nepajutau nieko ypatingo – bokštas kaip bokštas, namas iš padangų kaip namas iš padangų. Tik pats faktas veža. Mes svečiavomės pas Laurą ir Deivą ne vieni, kartu atvyko ir amerikiečių šeimyna. Jie atvairavo net iš Gibraltaro. Keista, ko jie čia trenkėsi, juk sakė gyvena netoli Maiklo Reinoldso ir kitų, jau populiarių Amerikos žemės laivų savininkų. Šeimininkai ilgai pasakojo apie namą, vedžiojo mus aplinkui apie valandą rodydami kiekvieną kvadratinį metrą. Po to pasikvietė užeiti į vidų. O vat namo vidus paliko įspūdį. Labai komfortiška ir atpalaiduojanti atmosfera tvyro namuose ir neša buvimo gamtoje jausmą. Esi viduje namie, o jautiesi kaip išorėje lauke – mums su Karina labai patiko. Patys šeimininkai turbūt dėl savo naujo gyvenimo būdo taip pat atrodo labai atsipalaidavę ir ramūs. Kai pirmą kartą pamačiau Laurą, kažkodėl pagalvojau, kad ji panaši į elfą iš Žiedų valdovo, galbūt dėl jos ilgų iš dalies žilų plaukų, o galbūt dėl jos neįprastai taikios vidinės būsenos, juk jie su Deivu ir gyvena beveik kaip elfai.

Laura ir Deivas mums papasakojo, kaip jie statė savo namą ir patarė kaip geriau statytis namus mums. Ispanijos Andaliusijos rajonas, vadinamas saulės pakrante, idealiai tinka tokio tipo namams. Čia yra labai daug saulės, tvirta ir sausa žemė, o temperatūra priklausomai nuo aukščio visus metus nenusileidžia žemiau nulio. Čia tikrai nereikia šildyti žemės laivo ir tikrai pakanka saulės energijos elektrai gamintis. Lyja čia retai, bet vandens iškrenta dvigubai daugiau nei Taose, kur ir buvo išrasti žemės laivai. Atrodo nuostabiai, bet yra dvi problemos: gana brangi žemė ir dar didesnė problema – tai ispaniška valdžia. Dėl sudėtingų ir nuolat besikeičiančių įstatymų Laura ir Deivas statėsi savo namą aštuonis metus. Beje, namai jau gyvenami, bet jie dar nebaigti. Vandens sistema dar neįrengta, na ir apdaila dar tik įpusėjusi. Jie turi savo tinklapyje nemokamą pdf knygutę apie savo keliones Andaliusijos įstatymų keliais. Kas skaito angliškai, galite parsisiųsti štai čia: http://www.earthship.es/getstartedbook ir įsitikinti, kad Lietuva yra taip pat gera vieta statytis žemės laivą. Žemė tėvynėje pakankamai pigi, o įstatymai leidžia statytis paprastą statinį, kurio plotas neviršija 80 kvadratinių metrų, be jokių leidimų. Dar neaišku, kaip gerai namas iš padangų veiks Lietuvoje, bet niekas nedraudžia pabandyti.

Beje, yra dar toks Earthship Perrine: http://www.independent.co.uk/travel/hotels/stay-the-night-earthship-perrine-normandy-2333090.html šiaurės Prancūzijoje. Reiks kaip nors nuvažiuoti ir pagyventi ten, nes matot, jis yra išnuomojamas kaip viešbutis. O šiaurės Prancūzija yra gana lietinga ir debesuota vieta su sniegu žiemą. Visai panašu į Lietuvą. Jei kas nori išsinuomoti naktelę, tai registruokitės čia: http://www.earthship-france.com/english/. Šį namą iš padangų prancūzams padėjo statytis Maiklas Reinoldsas su savo statybininkais ir statybos buvo užbaigtos per vasarą, tiksliau, per pusę metų. Bet jie išleido šiam namui tiek skolintų pinigų, kad teko jį parduoti.

Vadinasi reikia bandyti statytis namą iš lėto, kaip ir patarė mums tai daryti Earthship Almeria savininkai. Iš lėto rekomenduoja statytis ir Earthship Valencija savininkai Oskaras ir Lisa, kurie statėsi savo namą penkis metus: http://oscarlisabuild.blogspot.com.es/. Taigi pradėsime ir mes iš lėto statytis sienas iš padangų jau šią vasarą Lietuvoje. Visi, kas norės pagelbėti statybų procese ir pabandyti savarankiškai statytis kelią į laisvą gyvenimą, užsirašykite naujienlaiškiui, kur paskelbsiu pakvietimus kai mums prireiks pagalbos.

 
 

Susiję straipsniai

 • Paauglės nenaudojo kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis 3 dienas. Kas pasikeitė?

  0 2016-06-02

  Pagalvok.lt jau rašė apie pokyčius organizme valgant tik ekologiškus maisto produktus, o kas vyksta vengiant pavojingų cheminių medžiagų, esančių kosmetikos priemonėse?

 • Gyvenamosios aplinkos poveikis sveikatai

  0 2015-04-23

  Aplinka, kurioje gyvename, turi neabejotiną įtaką sveikatai: ji net 20 proc. priklauso nuo aplinkos veiksnių. Žmogus savo veikla gali keisti aplinką. Esant neįprastiems fizikiniams, cheminiams ar socialiniams dirgikliams, sutrinka tam tikrų organizmo funkcijų reguliavimo mechanizmai. Tai sumažina jo prisitaikymo prie aplinkos galimybes, atsparumą nepalankiems veiksniams.

 • Pavojingų cheminių medžiagų naudojimas yra susijęs su milijoninėmis sveikatos išlaidomis Europoje

  0 2015-03-24

  Endokrinologų asociacija, kurią sudaro mokslininkai iš viso pasaulio, susibūrę tam, kad įvertintų kiek kainuoja endokrininę sistemą veikiančių cheminių medžiagų sukeliamų ligų gydymas, šių metų kovo 5 d. paskelbė savo tyrimų studiją, sudarytą iš keturių publikacijų.

 • 2014 m. iš ES rinkos pašalinta beveik 2500 pavojingų produktų

  0 2015-03-23

  Europos Komisija paskelbė naujus duomenis, iš kurių matyti, kad 2014 m. beveik 2500 ES vartotojams pavojingų produktų, nuo žaislų iki variklinių transporto priemonių, buvo neleista įvežti į ES arba pašalinta iš rinkos. 12 metų Europos Komisija drauge su ES valstybėmis narėmis siekia užtikrinti, kad Europos rinkose pateikiamos vartojimo prekės būtų saugios. Šiuo tikslu naudojama ankstyvojo perspėjimo dėl pavojingų ne maisto produktų sistema.

 • Tradicinių Vilniaus verbų rišimo pamoka

  0 2015-03-06

  Šiemet verbų nepirk „Kaziuke“ – susirišk pats! Verbų rišimo meistrai ir meistrės bus ruošiamie kovo 20 d., penktadienį, 18 val. Neries regioninio parko lankytojų centre. Čia vyks praktinė puošniųjų Vilniaus verbų rišimo pamoka.

 • Alius Dominauskas. Kas nori pamatyti tikrą žemės laivą?

  0 2015-02-26

  Ispanijoje prie Almerijos yra pastatytas „gyvas“ žemės laivas, kuriame mes svečiavomės. Ten gyvena anglai, kurie prieš 13 metų migravo į Ispaniją mėgautis saule. Kadangi mes taip pat šiuo metu mėgaujamės Ispanijos saule, tai ir užsukom pas juos į svečius.

 • Lietuviški saulės kolektoriai

  0 2015-02-09

  Saulės kolektoriai nebėra didelė naujiena pasaulyje. Jau ir Lietuvoje galima pastebėti ant namų stogų besipuikuojančius ekologiškus įrenginius.
  Šių prietaisų yra įvairių rūšių, tačiau apie jas šiandien nesiplėsime. Mūsų klimatui vieni geriausiai tinkančių yra vakuuminiai saulės kolektoriai su vandens talpa. Šio tipo įrenginių paskirtis – sugerti saulės spindulius ir jų energiją panaudoti karšto vandens ruošimui namuose.

 • Nustatytas ryšys tarp degumą mažinančių medžiagų ir priešlaikinio gimdymo

  0 2015-02-09

  Teksaso medicinos universitetas (JAV) išplatino pranešimą apie atliktus tyrimus, įrodančius, kad degumą mažinančios medžiagos (kaip polibrominti difenileteriai) yra susijusios su priešlaikiniu gimdymu.

 • Pasaulinę kovos su vėžiu dieną pagalvokime apie produktus, kuriuos naudojame

  0 2015-02-04

  Vasario 4-ąją – Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – nemažai kalbama apie ankstyvąją diagnostiką ir laiku parinktą tinkamą gydymą. Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas ragina pagalvoti apie dar ankstyvesnį etapą – profilaktiką.

 • Nuodyti gali ir savų namų sienos

  1 2015-02-02

  Namai, kuriuose gyvename, kartais gali tapti ne ramybės uostu, o sveikatą žalojančia vieta. Todėl renkantis medžiagas, iš kurių jie bus pastatyti ar įrengti, reikia būti labai atidiems. „Baltijos aplinkos forumo“ lektorė chemikė Sigita Židonienė priminė, kad chemine medžiaga vadinama bet kokia medžiaga, turinti tik jai būdingą cheminę sudėtį, natūralus arba pagamintas cheminis elementas ar jų junginys. Pavojingos cheminės medžiagos – dirbtinės medžiagos, paga...