• „Penki TV“ reportažas apie ekomadą

  0 2014-05-09

  Kviečiame pasižiūrėti puikų, trumpą ir informatyvų „Penki TV“ reportažą apie ekomadą.

  Skaityti >
 • Patarimai: koks plastikas tinkamiausias sąlyčiui su maistu?

  2 2014-04-24

  Šiuolaikiniame gyvenime plastikinės pakuotės ir indai yra sutinkami kasdien ir kiekvienoje virtuvėje. Tačiau reiktų žinoti, kad kai kurios plastiko rūšys gaminamos naudojant pavojingas chemines medžiagas, kurios gali patekti į maistą. Su maistu į žmogaus organizmą patekusios pavojingos cheminės medžiagos gali pažeisti normalią hormonų pusiausvyrą ir veiklą, skatinti vėžinius susirgimus, alergijas, plaučių ligas, diabetą bei vaikų hiperaktyvumą.

  Skaityti >
 • Kiaušinių marginimas vašku ir gamtiniais dažais

  0 2014-04-18

  Onos Drobelienės straipsnis, papildytas BEF komentaru.

  Skaityti >
 • Laukiatės? Keli patarimai, kodėl būtina vengti pavojingų cheminių medžiagų ir kaip tai padaryti

  0 2014-04-16

  1. Manote, kad pavojingos cheminės medžiagos naudojamos tik gamyklose ir yra griežtai kontroliuojamos? 2011 m. Baltijos aplinkos forumo ir partnerių atliktas buitinių atliekų tyrimas parodė, kad dideli kiekiai endokrininę sistemą ardančių, toksiškų, linkusių kauptis organizmuose ir ilgą laiką neskylančių aplinkoje medžiagų gausu Lietuvos namų ūkiuose.

  Skaityti >
 • Kuo turi pasižymėti sveikas ir natūralus šampūnas?

  0 2014-04-08

  Tikrai nerasime žmogaus, kuris nenorėtų turėti gražių, sveikų bei spindinčių plaukų. Tačiau, kad būtų galima džiaugtis tokia šukuosena, būtina įdėti ir pastangų. Vienas paprasčiausių bei geriausių būdų, kurio dėka galima džiaugtis tobula šukuosena, yra tinkamų priemonių naudojimas. Na, o kokios priemonės tinka šiuo atveju? Savaime suprantama, plaukų švarai palaikyti bei grožiui puoselėti yra skirta daug ir įvairių priemonių (serumai, kaukės, kondicionier...

  Skaityti >
 • Griežtinamas bisfenolio A ženklinimas – jis kenkia vaisingumui

  0 2014-04-07

  2014 m. kovo mėnesį Europos cheminių medžiagų agentūros Rizikos vertinimo komitetas nutarė, kad cheminės medžiagos – bisfenolio A (BPA) – klasifikavimas turi būti griežtesnis, nei šiuo metu naudojamas. Pagal Prancūzijos atsakingos institucijos surinktus mokslinių tyrimų duomenis, siūloma BPA klasifikuoti kaip medžiagą, kuri „laikoma toksiškai veikiančia žmogaus reprodukciją, turi neigiamą poveikį lytinei funkcijai ir vaisingumui“. Iki šiol ši pavojinga medži...

  Skaityti >
 • Kodėl verta rinktis ekologišką patalynę?

  0 2014-04-05

  Vis daugiau ir daugiau žmonių atkreipia dėmesį į tai, po kokia patalyne miega. Populiarėja pasirinkimas pirkti tik ekologišką medvilninę patalynę, kuri auginama be pesticidų ir kitokių sveikatai kenkiančių medžiagų, nes įprastinė medvilnė, deja, yra chemikalais ir pesticidais purškiama. Teigiama, jog apie dešimt procentų pasaulyje naudojamų pesticidų skirta medvilnei išauginti. Tai yra bauginantis skaičius.

  Skaityti >
 • Mylite savo vaikus? Tuomet pirkite jiems mažiau žaislų

  0 2014-04-02

  Ne, tai ne psichologiniai ar auklėjimo patarimai, kaip neišlepinti savo vaikų. Tai viena iš rekomendacijų, kurią siūlo ekspertai, tiriantys cheminę vaikų žaislų sudėtį. „Mažiau yra geriau“ – sako jie.

  Skaityti >
 • Tradicinių Vilniaus verbų rišimo pamoka Nr. 2

  0 2014-03-26

  Kadangi pirmoje verbų rišimo pamokoje netilpo visi norintys išmokti šio autentiško amato, Neries regioninio parko direkcija skelbia registraciją į antrąjį užsiėmimą.

  Skaityti >
 • Laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius: „Gamta privalome rūpintis visi“

  0 2014-03-24

  Televizijos bei radijo laidų vedėjo Vytenio Sinkevičiaus šeimoje nuo pat mažų dienų vaikams skiepijama meilė gamtai, mokoma, kaip svarbu ja rūpintis, neteršti, aiškinama, iš kur atsiranda deguonis ar vanduo, kurį geriame iš čiaupo, jau kurį laiką rūšiuojamos atliekos.

  Skaityti >
 • Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Verta vartoti tik tiek, kiek išties reikia“

  0 2014-03-21

  Apie greitai augančius vaikus šį kartą KIDIBAM šnekučiuojasi su Aiste Jasaityte-Čeburiak, dviejų dailių damų, Elzės (4 m.) ir Sofijos (5 mėn.), mama. Nepaisant daug laiko reikalaujančių mamos pareigų, Aistė dar intensyviai užsiima edukologija ir psichologija, dirba su vaikais bei suaugusiais.

  Skaityti >
 • Edukacinės pamokos Dubysos regioniniame parke

  0 2014-03-20

  Dubysos regioninio parko direkcijos specialistai parengė edukacinę programą „Iš močiutės skrynios“. Buities rakanduose, aprangoje, tautosakoje randame visą lietuvio pasaulėžiūros lobyną, pasaulėjautos, gyvenimo būdo ir gyvenimo ritmo ženklų.

  Skaityti >
 • Susitikime pasikalbėti apie pavojingas chemines medžiagas ir kosmetiką Kaune ir Klaipėdoje

  0 2014-03-14

  Baltijos aplinkos forumas ir Mamyčių klubas tęsia susitikimus su būsimomis ir esamomis mamomis (senelės dalyvauti taip pat gali:). Apie kosmetikos priemones kovo 17 d. kalbėsimės Kaune (11 val. „PLC Mega“, II aukšte, kavinėje „Megiukas“), o kovo 19 d. – Klaipėdoje (11 val., Europos informaciniame centre, Didžioji Vandens g. 20).

  Skaityti >
 • Šiemet verbų nepirk „Kaziuke“ – susirišk pats!

  0 2014-03-07

  Verbų rišimo meistrus ir meistres ruošime jau netrukus – kovo 21 d., penktadienį, 17.15-18.45 val., Neries regioninio parko lankytojų centre organizuojama verbų rišimo pamoka! Ją ves autentišką Vilniaus krašto verbų rišimo tradiciją šeimoje tęsianti Girulių km. gyventoja Alina.

  Skaityti >
 • Malda visiems dievams

  0 2014-02-20

  Į savamokslės audėjos dirbtuvę ant sostinės Tauro kalno japonai turistai išmynė takus. Jos archajiško grožio drabužiais rengiasi užsienyje gyvenančios lietuvės, aksesuarais namus puošia tautiečiai.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-52 >>