• Chemija ne klasėje, kūryba iš šiukšlių arba kada sveika atsisakyti plauti lėkštes?

  0 2014-10-30

  Chemijos ar biologijos pamoka puikiausiai gali vykti ne klasėje ir nerašant formulių lentoje ar į sąsiuvinį. Jau lapkričio 6–8 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks atsakingą vartojimą skatinanti paroda-forumas EKO LOGIKA. Čia mokiniai ir mokytojai kviečiami suvokti: tai, kas labai džiugina – nuo švaros net girgždančios lėkštės, blizgūs lūpdažiai ar švelni kiliminė danga žaidimų kambaryje – gali sukelti ligas ir stipriai pakenkti sveikatai.

  Skaityti >
 • Tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta namų dulkėse

  0 2014-10-28

  Baltijos aplinkos forumo atlikti tyrimai parodė, kad pavojingų cheminių medžiagų yra visuose tirtuose dulkių mėginiuose. Specialistų teigimu, kenksmingą aplinką susikuriame patys – dulkėse jos atsiranda iš kasdien naudojamų gaminių. Norint jų išvengti, patariama rinktis alternatyvius produktus, kurių sudėtyje pavojingų cheminių medžiagų nėra arba jų yra mažiau.

  Skaityti >
 • „Biosalos“ įkūrėjas: sveikų produktų pirkėjai keičiasi, turime keistis ir mes

  0 2014-10-28

  Prieš keletą metų sveikų produktų pardavimai augo keliomis dešimtimis procentų kasmet, dabar pardavimų augimas – stabilūs 10–12 proc. per metus. Pasak sveiko maisto ir natūralios kosmetikos parduotuvių „Biosala“ įkūrėjo Andriaus Samaičio, šis skaičius atspindi, kiek šalies gyventojų kasmet atranda sveikos gyvensenos privalumus. Tuo metu kita visuomenės dalis sveikus maisto ir kūno priežiūros produktus linkusi vartoti tik išskirtinėmis progomis.

  Skaityti >
 • Pynimas iš spalvotų gumyčių – gali sukelti vėžį!

  0 2014-10-04

  Rankdarbiai iš spalvotų gumyčių (dar vadinamų „Loom band“) šiuo metu vaikų ir jaunimo tarpe yra tikra manija. Spalvų gausa, nesudėtingas pynimo būdas, gaunamų raštų įvairovė bei pritaikomumas (nuo apyrankių iki suknelių) įtraukia vis daugiau entuziastų. Tėveliai džiaugiasi, kad vaikai rado hobį, bet ar tikrai jie gali būti ramūs?

  Skaityti >
 • Vilniuje kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį – nemokami pažintiniai-mokomieji amato užsiėmimai

  0 2014-09-29

  Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje dalyvaujančios galerijos-dirbtuvės jau nuo 2008 metų kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį antroje dienos pusėje, 15–18 val., kviečia vilniečius ir miesto svečius nemokamai dalyvauti pažintiniuose-mokomuosiuose-ugdomuosiuose amato užsiėmimuose. Šįkart spalio 1-ąjį trečiadienį organizuojami užsiėmimai minėtų programos dalyvių galerijose-dirbtuvėse sutampa su Tarptautine pagyven...

  Skaityti >
 • Beveik šimtas savanorių papuošė etnografinį kaimą

  0 2014-09-25

  Ar senoji namų puošimo tradicija vis dar aktuali XXI amžiuje? Tikrai taip! Šią vasarą tuo įsitikino didelis būrys savanorių, dalyvavusių Neries regioninio parko direkcijos projekte „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“.

  Skaityti >
 • Gyvasis dažas

  0 2014-09-20

  Menininkė Rasa Labinė bando atgaivinti senąsias lietuviškas siūlų dažymo augalais tradicijas, kurios per pastarąjį šimtmetį buvo prarastos.

  Skaityti >
 • Iš rinkos surenkamos nesaugios kiniškos porcelianinės lėkštės

  0 2014-09-09

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kuriame nurodyta, kad kiniškose porcelianinėse lėkštėse „Dinner Plate“ nustatytas 6 kartus viršijantis leistiną normą švino kiekis.

  Skaityti >
 • Kokį kremą nuo saulės pasirinkti?

  0 2014-07-21

  Kremas nuo saulės skirtas apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių (UV), kurie gali sukelti odos nudegimus, senėjimą, imuninės sistemos sutrikimų, vėžį.
  Kremas nuo saulės gali būti dvejopas: kremas su cheminiu UV spindulių filtru, kai tam tikros medžiagos prasiskverbia į odą ir apsaugo ją chemiškai, arba kremas su fiziniu filtru, kuris odą iš išorės padengia specialiu sluoksniu, apsaugančiu nuo nudegimų. Pasitaiko kremų su abiem filtrais.

  Skaityti >
 • Plastikinis draudimas

  0 2014-06-30

  Norėdamas sumažinti taršą, Ilinojus tapo pirmąja JAV valstija, uždraudusia kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra plastiko mikrogranulių.

  Skaityti >
 • Gaivins tradicinę Vilnijos krašto pastatų puošybą

  0 2014-06-13

  Su pirmąja vasaros diena Šilėnų etnokultūrinio draustinio prieigose, Neries regioniniame parke, prasidėjo ornamentų piešimo ir medžio pjaustymo darbai. Kartu su VŠĮ „Lobių dirbtuvės“, vietos gyventojais ir moksleiviais, vilniečiais bei visais besidominčiais Neries regioninio parko direkcija įgyvendina projektą „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“. Projekto tikslas – atgaivinti ir skatinti tradicinę Vilnijos krašto kaimų pastatų puošybą.

  Skaityti >
 • Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

  0 2014-06-10

  Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai. Ar ES, uždrausdama kaitrines elektros lemputes, galėjo suklysti ir žmones versti gyventi nuolatiniame pavoj...

  Skaityti >
 • Moderniame lankytojų centre – pusės šimtmečio senumo rankdarbiai

  0 2014-06-04

  Neries regioninio parko lankytojų centre (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus raj.) nuo gegužės 9 d. iki spalio 3 d. veikia spalvota, raštuota audinių paroda. Išvysite vietos gyventojos Michalinos Lučun – Šumskos austas lovatieses.
  M. Lučun buvo viena iš nedaugelio Verkšionių kaimo audėjų, kurios namuose rinkdavosi ir ausdavo savų audimo staklių neturinčios kaimynės.

  Skaityti >
 • Pasidaryk pats. Audinio dažymas natūraliais dažais (foto)

  0 2014-05-22

  Kaip galima nudažyti audinį nenaudojant jokių cheminių medžiagų ar dažų? Pasirodo, tam puikiausiai tinka prieskoniniai ciberžolės milteliai. Šį kartą pabandysime natūraliais dažais nudažyti pagalvėlės apvalkalą, pagražindami jį paprastu raštu. Tokia pagalvėlė puikiai tinka vasariškam piknikui paplūdimyje ar ant pievos, arba gali būti puikia namų interjero detale.

  Skaityti >
 • Minesotoje uždrausta prekyba antibakteriniu muilu

  0 2014-05-21

  Minesota tapo pirmąja valstija, kurioje uždrausta prekyba antibakteriniu muilu.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-52 >>