JŪS ESATE ČIA: Pradžia > Naujienos > Namai

Alius Dominauskas. Už kokį namą nereikia mokėti?

0 2014-06-05


Ar jūsų neužknisa tai, kad norint gyventi namie, reikia kažkam už tai mokėti pinigus? Kiek kainuoja gyventi jūsų name? O kiek kainuoja gyventi jūsų bute? Padorus būstas kainuoja tiek, kad vidutinis gyventojas turi pusę gyvenimo jam taupyti. Atrodo, išsimokėsime skolas ir turėsime kur gyventi. Stop. Apžvelkime šiuolaikinę gyvenamą vietą. Šiuolaikinis būstas – tai yra izoliuota dėžė, pajungta prie įvairių komunikacijų, kurios siurbia iš jūsų pinigus. Elektra, šildymas, dujos, karštas vanduo, šaltas vanduo, kanalizacija, televizija – viskas mums suteikia komfortą ir tuo pat metu reikalauja reguliariai vaikščioti į darbą, kad už viską susimokėtume. Vadinasi, jei žmogus nori gyventi, turi mokėti pinigus, o jei nori gyventi komfortiškai, pinigų turi mokėti daug. Suprantama, kad dabar turėčiau pasiūlyti išeitį, kaip gyventi komfortiškai ir nemokamai, nes juk ne skundų knygą skaitome. Suprantama, kad ir pasiūlysiu.

Yra tokie namai, kurie vandenį gauna iš dangaus, elektrą – iš saulės ir vėjo energijų, o naudojant ypatingą konstrukciją, namo šildymas ir vėsinimas vyksta natūraliai. Prie viso to, name visada auga šviežias maistas. Taip taip – namo viduje. Tai vadinasi laisvė. Jeigu turi namą, kuris rūpinasi tavo komfortu ir šiluma, o dar ir suteikia galimybę auginti maistą kiaurus metus, tai galima drąsiai išeiti į pensiją nelaukiant kol pasensi.

Įsivaizduokite – atsibundi, žmogau, ryte ir tau niekur nereikia lėkti... Dar pasivolioji lovoje prisimindamas, kad skubėti, dirbti – tai jau ne tavo gyvenimas. Atsikeli kada nori. Nuskini virš galvos, prieškambary augančių vynuogių kekę eidamas basom pabraidyti po rasa nusėtą žolytę. Prausiesi po švariausiu lietaus vandeniu savo duše ir valgai šviežias salotas, nuskintas tiesiai nuo palangės. Visus metus augini gėles, kurių kvapo pripildyti visi namai ir mėnesio pabaigoje negauni nė vienos sąskaitos. Na, nebent už internetą. Nuostabu ar ne?

Tokie nuostabūs namai egzistuoja ir yra statomi visame pasaulyje. Jie vadinami žemės laivais. Manau, dėl to, kad jie yra tokie pat nepriklausomi nuo miestų kaip ir laivai, o gal dėl to, kad jie statomi be pamato ir „plaukia“ žeme. Skamba fantastiškai, bet neišsigąskite. Jie kainuoja ne daugiau nei įprastas namas, o jam pastatyti nereikia jokių specialių žinių. Tokį namą gali pasistatyti kiekvienas su minimalia pagalba ir su protingomis išlaidomis neįsiveliant į skolas. Šis išradimas priklauso amerikiečiui architektui Maiklui Reynoldsui (Michael Reynolds) ir angliškai rašosi taip – EARTHSHIP, atitinkamai earth – reiškia žemė, o ship – laivas. Aš perskaičiau jo knygas ir išnagrinėjau technologiją, nusipirkau projektą ir jau įsigijau žemę. Greitai pradėsiu kaupti statybų patirtį. Taigi esu pakeliui į nepriklausomą ir laisvą gyvenimą.

Suprantama, kad toks gyvenimas tinka ne visiems žmonėms. Tam, kad gyventum laisvai, visų pirma turi būti laisvas savo protu ir siela, todėl rašau laisviems žmonėms, kurie nori jiems skirtą šioje žalioje planetoje laiką praleisti maloniai ir įdomiai. Earthshipas – namas, suteikiantis laisvę, kurios link mes judame. Aš sudėsiu į raštą visą savo patirtį pakeliui į šios laisvės statybą, kad jos ieškantiems žmonėms būtų lengviau surasti kelią į savo rojų, kur gyvenimas priklausys tik nuo jūsų pačių. Šiandien aš nusipirkau domeną www.earthshiplithuania.com, kur ir bus šios kelionės pradžia. Jeigu jums pakeliui, užsirašykite naujienlaiškiui ir aš pasidalinsiu savo naujausiais atradimais ir išvadomis. Iki pasimatymo rojuje.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Paauglės nenaudojo kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis 3 dienas. Kas pasikeitė?

  1 2016-06-02

  Pagalvok.lt jau rašė apie pokyčius organizme valgant tik ekologiškus maisto produktus, o kas vyksta vengiant pavojingų cheminių medžiagų, esančių kosmetikos priemonėse?

 • Gyvenamosios aplinkos poveikis sveikatai

  0 2015-04-23

  Aplinka, kurioje gyvename, turi neabejotiną įtaką sveikatai: ji net 20 proc. priklauso nuo aplinkos veiksnių. Žmogus savo veikla gali keisti aplinką. Esant neįprastiems fizikiniams, cheminiams ar socialiniams dirgikliams, sutrinka tam tikrų organizmo funkcijų reguliavimo mechanizmai. Tai sumažina jo prisitaikymo prie aplinkos galimybes, atsparumą nepalankiems veiksniams.

 • Pavojingų cheminių medžiagų naudojimas yra susijęs su milijoninėmis sveikatos išlaidomis Europoje

  0 2015-03-24

  Endokrinologų asociacija, kurią sudaro mokslininkai iš viso pasaulio, susibūrę tam, kad įvertintų kiek kainuoja endokrininę sistemą veikiančių cheminių medžiagų sukeliamų ligų gydymas, šių metų kovo 5 d. paskelbė savo tyrimų studiją, sudarytą iš keturių publikacijų.

 • 2014 m. iš ES rinkos pašalinta beveik 2500 pavojingų produktų

  0 2015-03-23

  Europos Komisija paskelbė naujus duomenis, iš kurių matyti, kad 2014 m. beveik 2500 ES vartotojams pavojingų produktų, nuo žaislų iki variklinių transporto priemonių, buvo neleista įvežti į ES arba pašalinta iš rinkos. 12 metų Europos Komisija drauge su ES valstybėmis narėmis siekia užtikrinti, kad Europos rinkose pateikiamos vartojimo prekės būtų saugios. Šiuo tikslu naudojama ankstyvojo perspėjimo dėl pavojingų ne maisto produktų sistema.

 • Tradicinių Vilniaus verbų rišimo pamoka

  0 2015-03-06

  Šiemet verbų nepirk „Kaziuke“ – susirišk pats! Verbų rišimo meistrai ir meistrės bus ruošiamie kovo 20 d., penktadienį, 18 val. Neries regioninio parko lankytojų centre. Čia vyks praktinė puošniųjų Vilniaus verbų rišimo pamoka.

 • Alius Dominauskas. Kas nori pamatyti tikrą žemės laivą?

  0 2015-02-26

  Ispanijoje prie Almerijos yra pastatytas „gyvas“ žemės laivas, kuriame mes svečiavomės. Ten gyvena anglai, kurie prieš 13 metų migravo į Ispaniją mėgautis saule. Kadangi mes taip pat šiuo metu mėgaujamės Ispanijos saule, tai ir užsukom pas juos į svečius.

 • Lietuviški saulės kolektoriai

  0 2015-02-09

  Saulės kolektoriai nebėra didelė naujiena pasaulyje. Jau ir Lietuvoje galima pastebėti ant namų stogų besipuikuojančius ekologiškus įrenginius.
  Šių prietaisų yra įvairių rūšių, tačiau apie jas šiandien nesiplėsime. Mūsų klimatui vieni geriausiai tinkančių yra vakuuminiai saulės kolektoriai su vandens talpa. Šio tipo įrenginių paskirtis – sugerti saulės spindulius ir jų energiją panaudoti karšto vandens ruošimui namuose.

 • Nustatytas ryšys tarp degumą mažinančių medžiagų ir priešlaikinio gimdymo

  0 2015-02-09

  Teksaso medicinos universitetas (JAV) išplatino pranešimą apie atliktus tyrimus, įrodančius, kad degumą mažinančios medžiagos (kaip polibrominti difenileteriai) yra susijusios su priešlaikiniu gimdymu.

 • Pasaulinę kovos su vėžiu dieną pagalvokime apie produktus, kuriuos naudojame

  0 2015-02-04

  Vasario 4-ąją – Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – nemažai kalbama apie ankstyvąją diagnostiką ir laiku parinktą tinkamą gydymą. Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas ragina pagalvoti apie dar ankstyvesnį etapą – profilaktiką.

 • Nuodyti gali ir savų namų sienos

  1 2015-02-02

  Namai, kuriuose gyvename, kartais gali tapti ne ramybės uostu, o sveikatą žalojančia vieta. Todėl renkantis medžiagas, iš kurių jie bus pastatyti ar įrengti, reikia būti labai atidiems. „Baltijos aplinkos forumo“ lektorė chemikė Sigita Židonienė priminė, kad chemine medžiaga vadinama bet kokia medžiaga, turinti tik jai būdingą cheminę sudėtį, natūralus arba pagamintas cheminis elementas ar jų junginys. Pavojingos cheminės medžiagos – dirbtinės medžiagos, paga...