• Po svarstymo pritarta Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisoms

  0 2014-06-10

  Seimas po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos komiteto patobulintam Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 20 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XIIP-1175(2), kuriuo numatoma sudaryti sąlygas darniai saulės šviesos energiją naudojančių elektrinių plėtrai ir skatinti saulės šviesos elektrinių steigimą netaikant fiksuoto tarifo už šiose elektrinėse pagamintą elektros energiją.

  Skaityti >
 • Prekybos centrai kviečiami mažinti plastikinių maišelių vartojimą

  0 2014-06-10

  Žaliosios politikos institutas kviečia Lietuvoje veikiančius prekybos centrus pasirašyti įsipareigojimą mažinti plastikinių maišelių vartojimą bei skatinti savo pirkėjus vartoti atsakingai.

  Skaityti >
 • Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

  0 2014-06-10

  Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai. Ar ES, uždrausdama kaitrines elektros lemputes, galėjo suklysti ir žmones versti gyventi nuolatiniame pavoj...

  Skaityti >
 • Dviračiais po Dubysos regioninį parką

  0 2014-06-10

  Kviečiame Dubysos regioninį parką pažinti keliaujant dviračiais. Pirmasis žygis, kurio maršruto ilgis apie 25 km, įvyks birželio 14 d. Žygio metu aplankysime Betygalos kraštovaizdžio draustinyje esančias gamtos ir kultūros vertybes: Lelyko atodangą, Mikalojaus Daukšos ąžuolą, paminklą LDK Vytautui Didžiajam, šv. Jono šaltinėlį (Gaivutį), Betygalos apylinkėse slūgsančius piliakalnius, Ugionių bažnyčią bei koplyčią, Kejėnų archeologinį kompleksą, grožėsi...

  Skaityti >
 • Verkių regioniniame parke vėl vyks dviračių žygis

  0 2014-06-09

  Birželio 15 d., sekmadienį, 14.00 val. Verkių regioniniame parke rengiamas dviračių žygis. Jūsų laukia 3–4 val. ekskursija su gidu.

  Skaityti >
 • Pinigai už keliavimą į darbą dviračiu

  0 2014-06-06

  Už kiekvieną į darbą dviračiu numintą kilometrą – priedas prie atlyginimo, – tokiu, rodos, itin novatorišku, sprendimu Prancūzijos valdžia skatina visuomenę automobilius keisti į sveikesnį transportą. Tačiau sveikos gyvensenos idėjomis užsikrėtusioje Lietuvoje tokios iniciatyvos jau veikia. Štai kompanijos „Arimex“ darbuotojams kelionė į darbą dviračiu kaskart leidžia kišenę papildyti 20 Lt.

  Skaityti >
 • Ištirtas skalūnų radioaktyvumas

  0 2014-05-27

  Lietuvoje natūralus gamtinis skalūnų radioaktyvumas neviršija pagrindinių radiacinės saugos normų. Tai patvirtino Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) ir Radiacinės saugos centro atlikti tyrimai.

  Skaityti >
 • Gyventojai jau gali mesti elektronikos atliekas į universalius atliekų konteinerius

  0 2014-05-25

  Dar iki liepos 1 d. Lietuvoje bus pastatyta daugiau kaip 3 600 įvairaus dydžio universalios paskirties elektronikos atliekų surinkimo konteinerių. Į naujuosius konteinerius bus galima mesti elektroninę įrangą, baterijas, akumuliatorius ir lemputes. Tai pirmoji Lietuvoje kelias atliekų rūšis apimanti surinkimo sistema.

  Skaityti >
 • Monika Midverytė OFS. Ką skęstant Balkanams kandidatai į EP sako apie klimato kaitą

  0 2014-05-21

  Priartėjus Europos Parlamento (EP) rinkimams paaiškėjo, kuriems iš kandidatuojančių Lietuvos politikų rūpi klimato kaitos klausimai. Devynios nevyriausybinės organizacijos įsitraukė į europinio masto akciją, siūlydamos politikams pasirašyti asmeninius pasižadėjimus, kuriuose jie pripažintų klimato kaitos problemą, įsipareigotų remti sprendimus, skatinančius ekonomikos dekarbonizaciją, ir ragintų neatidėlioti EP debatų klimato kaitos klausimais. Iniciatyva vyko bevei...

  Skaityti >
 • Dviračių žygis Verkių regioniniame parke

  0 2014-05-19

  Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija gegužės 25 d., sekmadienį, 14.00 val. kviečia į dviračių žygį po Verkių regioninį parką.

  Skaityti >
 • ES riboženkliai: kova su valstybių sienų nepripažįstančiais teršalais

  0 2014-05-15

  1986 m. balandžio 28 d. rytą antroje didžiausioje Švedijos atominėje elektrinėje Forsmarke nuskambėjo radiacijos pavojaus signalas. Tačiau jis pranešė ne apie šioje elektrinėje įvykusią avariją. Radiacijos šaltinis buvo už daugiau nei tūkstančio kilometrų – Černobylyje (Ukraina).

  Skaityti >
 • Energetikos ministerija pradeda įgyvendinti bandomuosius energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektus

  0 2014-05-14

  Gegužės 13 d. Lietuvos Respublikos energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus įsakymu patvirtintas penkių bandomųjų centrinės valdžios viešųjų pastatų, kuriuose bus įgyvendintos energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemonės, sąrašas.

  Skaityti >
 • Dviračių žygis Verkių regioniniame parke

  0 2014-05-12

  Gegužės 18 d., sekmadienį, 14.00 val. visi renkamės prie Žaliųjų Ežerų g. 53, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pastato. Iš čia keliausime po žydintį ir kvepiantį Verkių regioninį parką.

  Skaityti >
 • Seminaras „Pilietinės visuomenės vaidmuo įgyvendinant ES atsinaujinančių išteklių plėtros direktyvas Lietuvoje“

  0 2014-05-09

  Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas ir Lietuvos saulės energetikos asociacija kviečia į seminarą - diskusiją „Pilietinės visuomenės vaidmuo įgyvendinant ES atsinaujinančių išteklių plėtros direktyvas Lietuvoje“. Seminaras įvyks š. m. gegužės 13 d., antradienį, 14–18 val. LR Seimo I rūmų Konstitucijos salėje.

  Skaityti >
 • R. Šerkšnas: „Į sąvartyną 0 atliekų“

  0 2014-05-09

  Jūsų dėmesiui siūlome Žaliosios politikos instituto viceprezidento, aplinkosaugos eksperto Rimanto Šerkšno straipsnį.
  Pastaruoju metu daug diskutuojama atliekų tema, pateikiamos įvairios deklaracijos, tačiau norisi paklausti, ar realybė yra artima atliekų tvarkymo strategijoje keliamiems tikslams ir siekiams? Ar prevencinės priemonės, kurios puikiai suguldytos išleistuose įstatymuose, pasiekia visuomenę?

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 136-150 ...  181-188 >>