• Hidraulinio uolienų plėšymo technologijos priešininkai vienijasi

  0 2014-09-12

  Šiandien Susivienijimas Žali.LT prisijungė prie Korbacher rezoliucijos rėmėjų. Rezoliucija siekiama uždrausti naudoti hidraulinę uolienų plėšymo technologiją Europoje. Rezoliucija taip pat pasisako prieš tokiu būdu išgautų dujų importą ir eksportą.

  Skaityti >
 • Muziejui reikia JŪSŲ šiukšlių

  0 2014-09-10

  Iki šių metų rugsėjo 16 dienos Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius) kviečia antrines žaliavas keisti į nemokamą apsilankymą muziejuje. Ši akcija – viena iš visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Ne viską mesk, kas šiukšle žiba“ veiklų.

  Skaityti >
 • Dviračių žygis Dubysos regioniniame parke

  0 2014-09-06

  Rugsėjo 13 dieną kviečiame į rudeninį dviračių žygį po Dubysos regioninį parką. Keliausime ne tik padubysiu, bet susipažinsime ir su Jūkainių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.
  46 km ilgio maršrutas apjungia vienus žymiausių gamtos ir kultūros objektų Raseinių krašte: Jūkainių pažintinį – rekreacinį taką su medžio skulptūromis ir Molavėnų archeologinį kompleksą, Lyduvėnų geležinkelio tiltą.

  Skaityti >
 • KTU – pirmasis universitetas, kuriame įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

  0 2014-09-06

  Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o laikinojoje sostinėje veikiantis Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąja aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

  Skaityti >
 • Lietuvos miškų šernai nėra radioaktyvūs

  0 2014-09-06

  Pasirodžius žiniasklaidoje informacijai apie radioaktyviomis medžiagomis užterštą šernų skerdieną Vokietijoje, kurios pagrindinė priežastis - atitinkamų teritorijų užterštumas radionuklidais, Radiacinės saugos centras skuba nuraminti Lietuvos gyventojus, kad mūsų šalies teritorijoje sumedžiojamų laukinių gyvūnų mėsą radiacinės saugos požiūriu drąsiai galima naudoti maistui.

  Skaityti >
 • Po Vokietiją klaidžioja radioaktyvūs šernai

  0 2014-09-04

  Šerniena Vokietijoje laikoma delikatesu: šernienos saliamis, šerno koja. Vis dėlto naujausi šernų populiacijos tyrimai atskleidė, kad didelė dalis šernų populiacijos Vokietijoje yra tokie radioaktyvūs, kad valgyti jų mėsos nevalia. Saksonijoje atlikti tyrimai byloja, kad net 40 proc. šernų (daugiau kaip kas trečias vokiškas šernas) yra pernelyg radioaktyvus, kad jų mėsa būtų tinkama maisto gaminimui.

  Skaityti >
 • Dėl Astravo AE Lietuva kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą

  0 2014-08-29

  Aplinkos ministerija, atstovaudama Lietuvos valstybei, kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą ir paprašė leisti tapti stebėtoja byloje, kurioje tiriama, ar Baltarusijos nacionalinės teisės nuostatos ir taikoma praktika atitinka šios konvencijos nuostatas įgyvendinant Astravo atominės elektrinės projektą.

  Skaityti >
 • Dviračių žygis po Verkių regioninį parką

  0 2014-08-29

  Rugpjūčio 31 d., sekmadienį, 14.00 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į pažintinį dviračių žygį Verkių regioninio parko apylinkėmis.

  Skaityti >
 • Ar pavyks reabilituoti nekonkurencingą VAE projektą?

  0 2014-08-13

  Nors faktai ir mokslinės išvados rodo, kad naujai pastatytos branduolinės elektrinės dabartinėmis aplinkybėmis negali konkuruoti atvirose energijos rinkose, Energetikos ministerija pranešė, kad toliau vysto naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje projektą ir liepos 30 d. pasirašė su strateginiu investuotoju Hitachi Ltd. memorandumą dėl bendrų veiksmų rengiantis įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vietoje grybų ir uogų netektų rinkti šiukšlių?

  0 2014-08-13

  Vasarą ir rudenį miškai apdovanoja uogų, vėliau – grybų derliumi, tačiau ne visi gyventojai atsidėkoja tuo pačiu. Neretai patys grybautojai ar stovyklautojai miškuose palieka plastikinius maišelius, butelius ar alaus skardines. Visgi kur kas opesnė problema – pamiškėse piktavališkai paliekami elektroniniai prietaisai, išmetamos padangos, kaupiamos buitinės atliekos. Jei tokį „sąvartyną“ aptikote ir jūs, rašykite paštu siukslintojai@grynas.lt.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija siūlo keisti mokesčius už naftą ir dujas

  0 2014-08-08

  Aplinkos ministerija Vyriausybei pateikė Naftos ir dujų išteklių mokesčio pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūlo naujus mokesčius už angliavandenilių išteklių gavybą, įskaitant ir skalūnų naftą, ir dujas.

  Skaityti >
 • Vilniuje planuojami 79 elektromobilių dalijimosi punktai

  0 2014-08-08

  Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais (car sharing) sistemą. Naujose aikštelėse galima bus palikti savo automobilį ir kelionę tęsti elektromobiliu, paprastu ar elektriniu dviračiu, ar viešuoju transportu. Taip pat išsinuomavus elektromobilį vienoje aikštelėje ir pasiekus kelionės tikslą, jį galima bus palikti kitoje kompleksinio parkavimo aikštelėje.

  Skaityti >
 • Ramūnas Karbauskis: reikalausime, kad Vyriausybė pateiktų alternatyvą „Hitachi“ projektui

  0 2014-08-08

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kategoriškai smerkia Vyriausybės planus ignoruoti tautos valią ir gaivinti „Hitachi“ atominės elektrinės projektą. Dabartinėje situacijoje, kai Lietuvos jungčių su Švedija ir Lenkija finansavimo klausimas nėra iki galo išspręstas (neužtikrinta ES parama), atsinaujinančios energetikos plėtra dirbtinai stabdoma, o suskystintų dujų terminalas neužbaigtas, valdantieji neatsakingai imasi veiksmų rizikingam susitarimui su Japonijo...

  Skaityti >
 • Pajudėjo Vyriausybės derybos su „Hitachi“: K. Masiulis geria šampaną, L. Balsys įtaria korupciją ir nekompetenciją

  0 2014-08-01

  Trečiadienį buvo paskelbta: Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi Ltd.“, strateginė naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje investuotoja, pasirašė Supratimo memorandumą dėl bendrų veiksmų rengiantis įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

  Skaityti >
 • Linas Balsys: „Bandymai reanimuoti žlugusį atominį projektą gali būti korupcijos arba nekompetencijos padarinys“

  0 2014-08-01

  Lietuvos žaliųjų partija kategoriškai pasisako prieš bet kokius bandymus reanimuoti susikompromitavusį Visagino atominės elektrinės projektą ir ragina visuomenę nepasiduoti vėl prasidedančiai atominės propagandos kampanijai.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 16-30 31-45 46-60 [61-75] 76-90 91-105 106-120 ...  181-188 >>