• Rimantas Braziulis: Žemaičių dar niekas niekada nenugalėjo

  0 2014-11-24

  Jau kuris laikas Lietuvoje nerimsta diskusijos apie skalūninių angliavandenilių žvalgybą ir gavybą. Visame pasaulyje žmonės gana griežtai nusistatę prieš šią veiklą, kurios metu naudojama uolienų hidraulinio ardymo technologija, galinti užteršti ne tik žemę ir paviršinius vandenis, bet ir giluminius vandenis. Skalūninių angliavandenilių paiešką pradėjusi „Chevron“ kompanija, netikėtai savo veiklą Lietuvoje nutraukė, suteikdama žemaičiams vilties, kad jie gal...

  Skaityti >
 • Žengtas dar vienas žingsnis, siekiant pažaboti taršą plastikiniais maišeliais

  0 2014-11-23

  Europos Komisija pritarė Žaliųjų frakcijos narės Margrete Auken pasiūlymui Europoje iki 2019 m. 50 proc., o iki 2025 metų 80 proc. sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą.

  Skaityti >
 • Kur keliauja tekstilės atliekos?

  0 2014-11-23

  Gyventojai dažnai domisi, kur iškeliauja atliekos iš naudotai tekstilei skirtų konteinerių.
  Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Daivos Berankienės, dėvėta tekstilė iš Klaipėdoje stovinčių konteinerių pirmiausiai yra kruopščiai rūšiuojama į dar tinkamą pakartotinai naudoti, tinkamą perdirbimui ir tą, kurią galima naudoti tik energijai gauti arba šalinti sąvartyne.

  Skaityti >
 • Netradicine mokomąja priemone gali tapti ir išmestas kompiuteris arba telefonas

  0 2014-11-13

  Jei iki šiol manėte, kad išardyti mobilųjį telefoną yra juoko darbas, jums paprieštarautų tai padaryti pabandę Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviai. Elektronikos atliekų surinkimą organizuojanti Elektronikos platintojų asociacija ir jos partnerė „Kuusakoski" pirmą kartą vaikams surengė netradicinį susitikimą. Jo metu moksleiviai ne tik įgijo naudingų žinių apie kasdien juos lydinčių elektroninių prietaisų rūšiavimą, poveikį aplinkai, bet ir turėjo neeilinę ...

  Skaityti >
 • Kinija ir JAV susitarė mažinti atmosferos taršą

  0 2014-11-13

  Kinija ir JAV susitarė sumažinti anglies dioksido emisijas. Prezidentas Barackas Obama pavadino susitarimą „istoriniu žingsniu“. Jis patvirtino JAV tikslą iki 2025 m. sumažinti šiltnamio dujų emisijas 26–28 proc. lyginant su 2005 m. Kinija nenustatė konkretaus tikslo, tačiau pasižadėjo, kad emisijos šalyje nustos augti iki 2030 m.

  Skaityti >
 • Nuo 2016 m. įsigalios mokestis už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis

  0 2014-11-13

  Seimas priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas Nr. XIIP-1428(2), kuriomis nutarta po šiek tiek daugiau nei metų įvesti mokestį už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis. Už naujas nuostatas balsavo 68 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 20 parlamentarų.

  Skaityti >
 • Lietuva atsinaujinančių energijos išteklių srityje pasiekė 2020 metams užsibrėžtą tikslą

  0 2014-11-04

  Lietuva yra įsipareigojusi iki 2020 m. pasiekti 23 proc. atsinaujinančių išteklių energijos (AEI) šalies bendrajame galutiniame energijos suvartojime. Remiantis Lietuvos statistikos departamento paskelbtais duomenimis, šį užsibrėžtą tikslą Lietuva jau pasiekė – 2013 m. AEI dalis bendrame šalies energijos balanse viršijo penktadalį ir sudarė 22,95 proc. (padidėjo 1,22 procentinio punkto lyginant su 2012 m.).

  Skaityti >
 • Lietuvos žaliųjų partija: „Kada pagaliau pradėsime rūšiuoti atliekas ir kapinėse?“

  0 2014-10-31

  Prieš ir po Visų Šventųjų dienos bei Vėlinių kapinėse ypač pagausėja atliekų, konteineriai perpildomi žaliosiomis atliekomis, kurios į komunalinių atliekų konteinerius metamos kartu su žvakėmis, plastiko ir stiklo gaminiais. Apžiūrėję Vilniaus miesto kapines Lietuvos žaliųjų partijos Pilietinių iniciatyvų komiteto nariai konstatavo, jog jose visiškai nesudarytos sąlygos rūšiuoti atliekas bei kreipėsi į sostinės savivaldybę, kad tokia galimybė tvarkantiems ka...

  Skaityti >
 • „VSA Vilnius“: konteineriuose daugėja beverčių plastiko atliekų

  0 2014-10-31

  Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“ pastebi, kad per pastaruosius 3–5 metus antrinių žaliavų konteineriuose akivaizdžiai sumažėjo PET butelių ir laikraščių, tačiau padaugėjo kitų spausdintų leidinių ir skardinių. Taip pat daugėja beverčio plastiko atliekų – tokio, kuris negali būti perdirbamas.

  Skaityti >
 • Estijos vėjo energetika pereina prie rinkos ekonomikos

  0 2014-10-30

  Estijoje esantis vėjo jėgainių parkas „Virtsu I“, valdomas bendrovės „Nelja Energia“, šį mėnesį tampa pirmuoju parku Baltijos šalyse, kuris išsilaikys be valstybės paramos, elektrą gamindamas ir pardavinėdamas rinkos kaina. Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktoriaus Sauliaus Pikšrio teigimu, kaimyninės šalies patirtis pereinant prie rinkos ekonomikos aktuali ir Lietuvai, kurios pirmieji vėjo jėgainių parkai elektrą rinkos kaina pardavinės jau nuo 2...

  Skaityti >
 • Mokslininkai atrado būdą nustatyti, ar vanduo užterštas hidrauliniu skaldymu

  0 2014-10-30

  JAV ir Prancūzijos mokslininkai sakosi atradę naują būdą, kurį naudojant galima labai tiksliai nustatyti, ar aplinka užteršta hidraulinio skaldymo atliekomis.

  Skaityti >
 • Kur dėti senas padangas?

  0 2014-10-28

  Dabar, kaip ir kasmet, prasidėjus vasarinių padangų keitimo karštymečiui, padidėja grėsmė nuošalesniems gamtos kampeliams tapti senų padangų prieglobsčiu. Pasak aplinkosaugininkų, senos padangos – įžūlus spjūvis gamtai.

  Skaityti >
 • EK ataskaita: vėjo jėgainės elektrą gamina pigiau nei dujų, anglies ir atominės elektrinės

  0 2014-10-22

  Sausumos vėjo jėgainės, įvertinus visus papildomus veiksnius, elektrą gamina pigiau negu dujų, anglies ar atominės elektrinės, skelbiama studijoje, kurią Europos Komisijos (EK) užsakymu atliko Nyderlandų energetikos ir aplinkosaugos tyrimų bei konsultacijų įmonė „Ecofys“.

  Skaityti >
 • Apie Lietuvos skalūnų dujas – interaktyvus žiniatinklis

  0 2014-10-19

  Atsižvelgusi į visuomenės susidomėjimą ir norą išsamiau sužinoti apie išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūnų dujų ir naftos) išteklius mūsų šalyje, jų naudojimo aplinkosauginius ir technologinius aspektus, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt.

  Skaityti >
 • Lietuvoje surengtos antiskalūninės eitynės ir jų atgarsiai pasaulio žiniasklaidoje

  0 2014-10-18

  Spalio 11 d. Panevėžyje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir susivienijimo Žali.LT nariai, jungdamiesi prie pasaulinės solidarumo akcijos, nukreiptos prieš hidraulinį uolienų ardymą „GLOBAL FRACKDOWN“, surengė dideles eitynes. Tai bus didžiausias tokio pobūdžio renginys Panevėžyje nuo Nepriklausomybės atgavimo metų. Lietuvos akcijos atgarsiai atsidūrė ir Food and Water skelbtos informacijos apie akciją antraštėse.

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 [31-45] 46-60 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  181-188 >>