• Rimo Valeikio kurtos atvirutės skatins saugiai rinkti taupiąsias lemputes

  0 2013-12-20

  Šią žiemą teisingai atsikratyti perdegusiomis taupiosiomis lemputėmis kvies žinomo menininko Rimo Valeikio kurtos kalėdinės atvirutės. Lankomiausias sostinės vietas jau pasiekė 15 tūkst. nemokamai dalinamų menininko darbų. Šiomis atvirutėmis energiją taupančių lempučių surinkimą Lietuvoje organizuojanti „Ekošviesa“ siekia priminti, kad perdegusias tokias lemputes reikia atiduoti perdirbti.

  Skaityti >
 • Rimantas Braziulis. Drąsindami ateitį – pirmyn į pamazgų duobę

  0 2013-12-18

  Pirmiausia skaitytojams norėčiau paaiškinti, kodėl pasirinkau tokį drastišką ir radikalų straipsnio pavadinimą. Dėl to, kad Lietuvoje vyksta sveiku protu nebesuvokiami procesai, kurių pasekmės gali būti ne tik labai liūdnos, bet ir labai tragiškos. Tuos procesus drąsiai inicijuoja mūsų valdžios vyrai ir moterys, kurie visus abejojančius jų veikla ragina „atsikratyti nepagrįstų baimių“.
  Mes neturime bijoti atominių elektrinių, nes sprogsta tik rusiški ir japoni...

  Skaityti >
 • Žali Filmai. Dokumentinio filmo "Bag it" peržiūra Klaipėdoje

  0 2013-12-16

  2013 m. gruodžio 19 d., 20 val. Žali.lt kviečia visus į pirmąjį Žaliųjų Filmų seansą Klaipėdoje.

  Skaityti >
 • Baltijos jūros regiono aktyvistai stiprina bendradarbiavimą prieš atominę energetiką

  0 2013-12-16

  Naujas bendradarbiavimo tinklas ir projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“, prie kurio prisijungę ir Lietuvos aktyvistai, stiprina antiatomines iniciatyvas aplink Baltijos jūrą. Menininkai, kampanijų organizatoriai bei aktyvistai, naudodamiesi šia platforma, keičiasi patirtimi, kas įkvepia efektyvesniems veiksmams.

  Skaityti >
 • Susisiekimo ministerijos įsteigta nominacija „Dviračių miestas“ – Naujajai Akmenei ir Klaipėdai

  0 2013-12-16

  Susisiekimo ministerija, siekdama skatinti Lietuvos savivaldybes plėtoti dviratininkams patrauklią ir saugią infrastruktūrą bei įgyvendindama Sveikatingumo metų visuomenės sveikatos stiprinimo priemonių planą, šiemet įsteigė nominaciją „Dviračių miestas". Konkurso būdu buvo išrinkti du šalies miestai, labiausiai propaguojantys dviračių transportą.

  Skaityti >
 • Po metų pridėtinę vertę bus galima gauti ir iš atliekų

  0 2013-12-13

  „Suprasdamas, kad Alytus yra didžiausias būsimos gamyklos žaliavos tiekėjas, šiek tiek nejaukiai jaučiuosi dėl to, kad savivaldybė yra didžiausia šiukšintoja, bet džiaugiuosi, kad tos šiukšlės bus naudingai perdirbtos, čia atsiras naujų darbo vietų”, - sakė naujos perdirbimo įmonės statybos pradžios ceremonijoje dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas. Ketvirtadienį Takniškių kaime įkurtame nepavojingų atliekų sąvartyne esančioje staty...

  Skaityti >
 • Nuotekų valymo įrenginių poveikio požeminiam vandeniui apžvalga

  0 2013-12-11

  Lietuvoje dėl pastatytų ar rekonstruotų nuotekų valymo įrenginių nuotekų išvalymo kokybė sparčiai auga. 2011 m. išvalytų iki nustatytų normų buitinių, gamybinių ir komunalinių nuotekų kiekis siekė 92,7 proc., kai tuo tarpu, 2001 m. - tik 17,8 proc. Išleidžiamų nuotekų atitikimą normoms lemia pagrindinių teršalų: biocheminio deguonies suvartojimo (BDS7), bendrojo azoto ir bendrojo fosforo, išvalymo ir išleidimo parametrai. Lietuvoje 2011 m., lyginant su 2001 metais...

  Skaityti >
 • Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė ES teisės akto pasiūlymą dėl plastikinių maišelių mažinimo

  0 2013-12-11

  2013 m. gruodžio 11 d. posėdyje Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Europos Komisijos pasiūlymą dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria keičiama Direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, mažinant lengvųjų plastikinių maišelių vartojimą (dėl šio pasiūlymo atitikties subsidiarumo principui). Šiuo teisės akto pasiūlymu siekiama sumažinti plonų plastikinių maišelių (plonesnių už 0,05 mm) kiekį.

  Skaityti >
<< 1-15 ... 136-150 151-165 166-180 [181-188]