KTU – pirmasis universitetas, kuriame įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

0 2014-09-06


Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o laikinojoje sostinėje veikiantis Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąja aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

Parkas buvo atidarytas penktadienį Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Jį įrengusi bendrovė „Elinta“, atsidėkodama Universitetui už bendradarbiavimą, vieną stotelę dovanojo bei įrengė ir KTU Studentų miestelyje, simboliškai – priešais Elektronikos rūmus.

Elektromobilių įkrovimo stotelių parke palaikomi visų tipų įkrovimo standartai. Bendras parko, kurį sudaro viena greito įkrovimo, kainuojanti apie 100 tūkst. Lt, ir penkios vidutinio galingumo įkrovimo stotelės, kurių kiekviena kainuoja apie 12–14 tūkst. lt, galingumas siekia virš 200 kW. Elektromobilių savininkai, kurių Lietuvoje yra apie 50, jomis kol kas gali naudotis nemokamai.

KTU rektorius Petras Baršauskas džiaugėsi, kad būtent jo vadovaujama gilias aplinką tausojančias ir puoselėjančias tradicijas turinti aukštoji mokykla tapo pirmąja šalyje, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė. P. Baršauskas atskleidė, kad Studentų miestelyje ateityje nebus leidžiama važinėti jokiomis aplinką teršiančiomis transporto priemonė, tik dviračiais ir elektromobiliais.

Vytautas Jokužis ir Petras Baršauskas

Rektorius taip pat akcentavo verslo ir mokslo bendradarbiavimo svarbą, idėjas paverčiant komerciškai sėkmingais produktais.

„Kai prieš keletą metų lankiausi universitete Stambule, mus pavežiojo studentų sukurtu autobusu. Tuomet suskaudo širdį: „Turkai gali, o mes – ne“. Ir štai, praėjo trejetas metų ir mes viską turime, viską galime. Būtina komercializuoti savo idėjas. Gerai, kad yra tokių įmonių kaip „Elinta“, su kuriais palaikome glaudų ryšį“, – sakė P. Baršauskas.

Jis pats išbandė elektromobilį ir dviratį su KTU studento Gedimino Nemanio sukurta ir „Elinta“ pagaminta elektrine dviračio pavara „Rubbee“.

„Ką duoda elektromobiliai? – Nepriklausomybę nuo iškastinio kuro. Juk akumuliatorius galiu įkrauti iš saulės baterijų! Praeis 50 metų ir mūsų anūkai stebėsis šiandieniniu transportu deginančiu kurą ir didžiąją dalį energijos naudojančiu aušinimo radiatoriaus šildymui. Mums juk reikia važiuoti, o ne šildyti orą“, – emocingai kalbėjo „Elinta“ generalinius direktorius Vytautas Jokužis.

Jo teigimu, su šiandieniniais automobiliais 70 proc. energijos sunaudojam oro šildymui, ir tik iki 30 proc. kure esančios energijos – važiavimui. Elektromobilis 90 proc. baterijose esančios energijos sunaudoja važiavimui, o šiluminiai nuostoliai siekia tik 10 proc.

KTU įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė
Įkraunamas elektromobilis
Elektromobilių įkrovimo stotelė KTU

Ekologiškas transporto priemones išbandė ir jų privalumais domėjosi į renginį susirinkę garbingi svečiai – „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius, KTU Alumnų prezidentas Dalius Misiūnas, verslininkas Vladas Lašas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, ministerijų atstovai, visuomenės veikėjai.

Kauno technologijos universiteto informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – žalia šviesa

  0 2015-05-07

  Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintos viešosios elektromobilių įkrovimo plėtros rekomendacijos ir šalia valstybinės reikšmės kelių numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas.

 • KTU Studentų miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto

  0 2014-10-18

  Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo universiteto vardą. Siekiant sumažinti oro taršą mieste, pagrindine KTU Studentų miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams, todėl miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves.

 • Greitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius

  0 2014-10-06

  Elektros skirstymo bendrovės LESTO kartu su partneriais įrengta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė per dieną vidutiniškai įkrauna du elektromobilius. Stotelės elektros energijos suvartojimo duomenimis, nuo jos atidarymo šių metų liepą elektromobilių vairuotojai maždaug 90 kartų pasinaudojo stotele.

 • KTU – pirmasis universitetas, kuriame įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

  0 2014-09-06

  Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o laikinojoje sostinėje veikiantis Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąja aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

 • Vilniuje planuojami 79 elektromobilių dalijimosi punktai

  0 2014-08-08

  Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais (car sharing) sistemą. Naujose aikštelėse galima bus palikti savo automobilį ir kelionę tęsti elektromobiliu, paprastu ar elektriniu dviračiu, ar viešuoju transportu. Taip pat išsinuomavus elektromobilį vienoje aikštelėje ir pasiekus kelionės tikslą, jį galima bus palikti kitoje kompleksinio parkavimo aikštelėje.

 • Vilniuje atidaryta pirmoji Lietuvoje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė

  0 2014-07-20

  Elektros skirstymo bendrovė LESTO kartu su partneriais plečia elektromobilių infrastruktūrą – Vilniuje, J. Lelevelio g. 6 atidaryta pirmoji šalyje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė.

 • Ant ekologinės katastrofos slenksčio: sąvartynai užima 7 proc. Ukrainos teritorijos

  0 2014-04-11

  Jei visus Ukrainos sąvartynus sudėtume į vieną vietą, jie užpildytų visą Estijos teritoriją. Net apie 7 proc. didžiausios Europos valstybės (neskaitant Rusijos) ploto užima buitinės atliekos, keliančios pavojų aplinkai. Apie Ukrainoje tiksinčią ekologinę bombą prabilta Kauno technologijos universitete (KTU) surengtame seminare „Sąvartynų kasyba visuotinio poveikio aplinkai mažinimo kontekste“.

 • KTU mokslininkai: „Saulės energijos gamyba pinga“

  0 2014-04-09

  Visa namų ūkiui reikalinga elektros energija – iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Netrukus ir Lietuvoje tai gali tapti ne išimtimi, o taisykle. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai pabrėžia, kad ypač reikėtų dėmesį atkreipti į saulės energiją, kurios gamyba pinga.

 • KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“ renka naują keliautojų komandą

  0 2014-03-31

  Kauno technologijos universiteto (KTU) žygeivių klubas „Ąžuolas“, vienijantis žygiams neabejingus ir gamtą mylinčius studentus, skelbia pavasarinį naujokų priėmimą. Klubo nariais gali tapti ne tik studentai, bet taip pat ir kiti mėgstantys ir norintys turistauti asmenys, kuriems nesvetimos „Ąžuolo“ idėjos.
  Tradicinis pavasarinis naujokų priėmimo renginys vyks balandžio 2 d. 19 val. KTU Dizaino fakultete „Ąžuolo“ rūsio auditorijoje.

 • Aplinkosaugininkai įspėja: verslui galvoti apie pakuotės sudėtį reikia jau dabar

  0 2014-03-27

  Į pakuotes kasdieniame gyvenime esame linkę nekreipti dėmesio. Tiksliau – pastebime, jei koks nors daiktas yra nesupakuotas. Kasoje užklausti, ar reikės maišelio, klusniai linktelime galvą, kiekvieną daržovę įsidedame atskirai, o namie, išpakavę iš prekybos centro parsineštus produktus, jų pakuotėmis užpildome pusę šiukšlių dėžės.