Naujovė Kaune – ant laiptų įrengti dviračiams skirti bėgeliai

0 2014-09-30


Vakarų Europos šalyse dviratininkų puikiai įvertinta naujovė šį rudenį pasiekė ir Kauną. Ant dvejų miesto laiptų įrengti specialūs bėgeliai, leidžiantys dviratininkams patogiai užsistumti savo transporto priemones į kalną ar nusivesti nuo jo.

Iš nerūdijančio metalo pagaminti bėgeliai sumontuoti ant iš Putvinskio gatvės į Savanorių prospektą vedančių laiptų. Dar vieneri specialūs bėgeliai įrengti ir ant Rasytės gatvės laiptų, esančių Šilainiuose.

Iš Briuselio šią idėją į Kauną parvežęs miesto meras Andrius Kupčinskas tvirtino, jog specialūs bėgeliai bus įrengti ir ant kitų miesto laiptų.

„Kaunas įsikūręs kalvotose vietovėse, todėl ši naujovė palengvins dviratininkų keliones“, - tvirtino A. Kupčinskas.

Šįmet specialius bėgelius dar planuojama įrengti ant laiptų, vedančių iš E. Ožeškienės gatvės į Savanorių prospektą, taip pat – ant Lampėdžių tilto laiptų, Vienybės aikštėje, Senamiestyje esančioje V. Kuzmos gatvėje ir prie P. Vileišio (Vilijampolės) tilto.

Kauno miesto savivaldybės informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Gamtinės žemdirbystės mokymai Kaune

  0 2014-11-07

  Lapkričio mėnesio gamtinės žemdirbystės mokymų programa. Dėstytojas Laimis Žmuida. Keturi užsiėmimai kartą per savaitę po penkias valandas. Lapkričio 15, 22, 29 ir gruodžio 6 d. (šeštadieniais), nuo 10:00 iki 16:00 val., Kaune, Aleksote.

 • Kaune bus išsaugoti niūriaspalvių auksavabalių namai

  0 2014-10-31

  Patikrinus Kauno ąžuolyne ir kituose miesto parkuose augančius senus drevėtus medžius, paaiškėjo, kad 398 iš jų gyvena arba galėtų gyventi niūriaspalvis auksavabalis (Osmoderma eremita). Šio visoje Europoje reto vabalo namai bus išsaugoti – tvarkant želdynus šie medžiai nebus kertami.

 • KTU Studentų miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto

  0 2014-10-18

  Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo universiteto vardą. Siekiant sumažinti oro taršą mieste, pagrindine KTU Studentų miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams, todėl miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves.

 • Naujovė Kaune – ant laiptų įrengti dviračiams skirti bėgeliai

  0 2014-09-30

  Vakarų Europos šalyse dviratininkų puikiai įvertinta naujovė šį rudenį pasiekė ir Kauną. Ant dvejų miesto laiptų įrengti specialūs bėgeliai, leidžiantys dviratininkams patogiai užsistumti savo transporto priemones į kalną ar nusivesti nuo jo.

 • Dviračių žygis Dubysos regioniniame parke

  0 2014-09-06

  Rugsėjo 13 dieną kviečiame į rudeninį dviračių žygį po Dubysos regioninį parką. Keliausime ne tik padubysiu, bet susipažinsime ir su Jūkainių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.
  46 km ilgio maršrutas apjungia vienus žymiausių gamtos ir kultūros objektų Raseinių krašte: Jūkainių pažintinį – rekreacinį taką su medžio skulptūromis ir Molavėnų archeologinį kompleksą, Lyduvėnų geležinkelio tiltą.

 • „Sveika mugė“ Megoje, Kaune

  0 2014-09-04

  Nemokamas renginys sveikatą vertinantiems žmonėms jau rugsėjo 20 d.

 • Dviračių žygis po Verkių regioninį parką

  0 2014-08-29

  Rugpjūčio 31 d., sekmadienį, 14.00 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į pažintinį dviračių žygį Verkių regioninio parko apylinkėmis.

 • Veganiškas piknikas Kaune

  0 2014-07-28

  Paskutinįjį liepos trečiadienį, 18 val, kviečiame visus gyvenančius, dirbančius ir kitaip esančius Kaune susirinkti į bendruomeninį veganišką pikniką pievelėje Nemuno saloje. Renginio metu valgysime suneštinius skanumynus, plepėsime, o kartu ir galėsime atsakyti į visus rūpimus klausimus apie veganišką mitybą bei gyvenimo būdą, gyvūnų teises ir pan.

 • Kauno ąžuolyne ieškoma niūriaspalvių auksavabalių namų

  0 2014-07-28

  Kauno ąžuolyne gyvena viena didžiausių niūriaspalvio auksavabalio (Osmoderma eremita) populiacijų. Siekiant tinkamai prižiūrėti ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų įsikurti niūriaspalviai auksavabaliai, būtina juos tinkamai prižiūrėti. Siekiant išsaugoti šių retų vabalų buveines, Lietuvos gamtos fondas, Kauno miesto savivaldybės užsakymu, inventorizuoja ąžuolus, kuriuose gyvena ar netolimoje ateityje galėtų apsigyventi niūriaspalviai auksavaba...

 • Ragina panaikinti reikalavimus dviratininkams visada dėvėti liemenę ir įsijungti žibintus

  0 2014-07-01

  Seimo liberalai Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius ragina atsisakyti nuo liepos 1 dienos įsigaliojančių perteklinių reikalavimų dviratininkams – t. y. prievolės šviesiu paros metu dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba įsijungti šviesos žibintus. Šiandien Seimo posėdžių sekretoriate užregistruotos tai numatančios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos.