©hybridca-r.com

BTA: hibridiniai automobiliai – pavojus dviratininkams ir pėstiesiems

0 2014-06-25


BNS Spaudos centras

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, šalyje auga hibridinių automobilių, varomų kuru arba elektra, populiarumas. Bendrovės statistika rodo, kad šio tipo automobilių kasmet draudžiama 30 proc. daugiau, tačiau kartu auga ir jų keliamas pavojus keliuose.

„Nors ir pamažu, tačiau matyti džiuginanti tendencija, kad ir Lietuvoje vairuotojai rūpinasi gamta, stengiasi tausoti išteklius bei renkasi hibridinius ar elektra varomus automobilius. Nors rinka nedidelė, tačiau ji auga. Mūsų šalyje hibridinių automobilių panašiai turi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Vis dėlto didėjant šių automobilių skaičiui, ryškėja jų keliamos problemos. Hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai kol kas yra per tylūs miesto gatvėms, jų susidūrimo rizika dvigubai didesnė nei automobilių su tradiciniais varikliais. Tokie automobiliai kelia pavojų vaikams, pagyvenusiems žmonėms bei dviratininkams. Pavojingiausios situacijos tikėtinos gyvenamų namų kiemuose, prie mokyklų, prekybos centrų aikštelėse“, – teigia Andrius Žiukelis, BTA Ekspertizių skyriaus vadovas.

Daugiausia hibridinių automobilių BTA yra apdraudusios 40–45 metų moterys, per pusketvirtų metų šioje grupėje hibridinių automobilių skaičius išaugo 75 proc. Vyrai, kurie renkasi šio tipo automobilius, yra kiek jaunesni (35–40 metų), per pusketvirtų metų hibridinių automobilių populiarumas tarp jų padidėjo 32 proc.

Pasak specialisto, augant automobilių skaičiui, auga ir eismo įvykių dažnumas. Per penkis šių metų mėnesius hibridinių automobilių avarijų skaičius jau dukart didesnis nei per visus 2013 metus. Atitinkamai, per pirmus penkis šių metų mėnesius tokių automobilių apdrausta trečdaliu daugiau nei per visus 2013 metus.

Kaip teigė A. Žiukelis, vidutinė hibridinių automobilių sukelta žala kiekvienais metais gana skirtinga. Pernai ji viršijo 4 tūkst. litų ir buvo 65 proc. didesnė nei užpernai. Šiemet per pirmus penkis mėnesius vidutinė žala viršija 2 tūkst. litų ir kol kas yra beveik dvigubai mažesnė nei pernai.

Pasak specialisto, hibridinių automobilių keliamas pavojus keliuose yra plačiai diskutuojamas visoje Europoje. ES institucijos šiuo metu rengia specialius reikalavimus automobilių gamintojams, pagal kuriuos jie ateityje turėtų montuoti specialias įspėjamąsias sistemas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į sumažėjusį tokių automobilių vairuotojų atidumą. Kaip ir dauguma naujų automobilių, hibridai yra aprūpinti naujomis pagalbinėmis, saugos sistemomis: parkavimo davikliais, vaizdo kameromis, dėl kurių vairuotojai per daug atsipalaiduoja, praranda budrumą.

BTA duomenimis, Lietuvoje populiariausi „Toyota“, „Lexus“ hibridiniai automobiliai, kiek mažiau „Honda“ markės ir tik vienas kitas „Chevrolet“ ar „Opel“ hibridas.

 
 

Susiję straipsniai

 • Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – žalia šviesa

  0 2015-05-07

  Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintos viešosios elektromobilių įkrovimo plėtros rekomendacijos ir šalia valstybinės reikšmės kelių numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas.

 • KTU mokslininkas: „Žiemą lietuviai savo kelius barsto nuodais“

  0 2015-02-04

  Beveik penkis kartus greičiau dylanti kelio danga, tiltai, šaligatviai, aplinkinių namų pamatai, užterštas gruntinis vanduo ir neaiškus poveikis sveikatai. Tokią kainą moka lietuviai, savo gatves žiemą barstantys pigiu druskos mišiniu, teigia KTU mokslininkas Eugenijus Janavičius. Alternatyvų kuo barstyti kelius yra, tačiau jos – ženkliai brangesnės.

 • Lauryno Okockio interviu radiostočiai „Radiocentras“ keturračių žalos klausimu

  0 2014-11-25

  Žali.lt sueigos narys Laurynas Okockis davė interviu radiostočiai „Radiocentras“, laidai „Žaliasis patrulis“ keturračių žalos klausimu, išdėstė dalį priežasčių, kodėl reikia riboti jų naudojimą miškuose ir kitoje aplinkoje, ir kaip valstybė tai daro. Kviečiame susipažinti su interviu tekstu.

 • KTU Studentų miestelio ateitis – be aplinką teršiančio transporto

  0 2014-10-18

  Kauno technologijos universitetas (KTU) žengia dar vieną žingsnį pateisindamas žaliojo universiteto vardą. Siekiant sumažinti oro taršą mieste, pagrindine KTU Studentų miestelio gatve norima leisti važinėti tik aplinkos neteršiančiam transportui – dviračiams, elektromobiliams, todėl miesto valdžios prašoma atsisakyti senų planų sujungti Studentų ir K. Baršausko gatves.

 • Greitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius

  0 2014-10-06

  Elektros skirstymo bendrovės LESTO kartu su partneriais įrengta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė per dieną vidutiniškai įkrauna du elektromobilius. Stotelės elektros energijos suvartojimo duomenimis, nuo jos atidarymo šių metų liepą elektromobilių vairuotojai maždaug 90 kartų pasinaudojo stotele.

 • Naujovė Kaune – ant laiptų įrengti dviračiams skirti bėgeliai

  0 2014-09-30

  Vakarų Europos šalyse dviratininkų puikiai įvertinta naujovė šį rudenį pasiekė ir Kauną. Ant dvejų miesto laiptų įrengti specialūs bėgeliai, leidžiantys dviratininkams patogiai užsistumti savo transporto priemones į kalną ar nusivesti nuo jo.

 • Dviračių žygis Dubysos regioniniame parke

  0 2014-09-06

  Rugsėjo 13 dieną kviečiame į rudeninį dviračių žygį po Dubysos regioninį parką. Keliausime ne tik padubysiu, bet susipažinsime ir su Jūkainių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.
  46 km ilgio maršrutas apjungia vienus žymiausių gamtos ir kultūros objektų Raseinių krašte: Jūkainių pažintinį – rekreacinį taką su medžio skulptūromis ir Molavėnų archeologinį kompleksą, Lyduvėnų geležinkelio tiltą.

 • KTU – pirmasis universitetas, kuriame įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė

  0 2014-09-06

  Kaunas tapo pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame atidarytas 7 elektromobilių įkrovimo stotelių parkas, o laikinojoje sostinėje veikiantis Kauno technologijos universitetas (KTU) – pirmąja aukštąja mokykla, kurioje įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

 • Dviračių žygis po Verkių regioninį parką

  0 2014-08-29

  Rugpjūčio 31 d., sekmadienį, 14.00 val. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į pažintinį dviračių žygį Verkių regioninio parko apylinkėmis.

 • Vilniuje planuojami 79 elektromobilių dalijimosi punktai

  0 2014-08-08

  Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais (car sharing) sistemą. Naujose aikštelėse galima bus palikti savo automobilį ir kelionę tęsti elektromobiliu, paprastu ar elektriniu dviračiu, ar viešuoju transportu. Taip pat išsinuomavus elektromobilį vienoje aikštelėje ir pasiekus kelionės tikslą, jį galima bus palikti kitoje kompleksinio parkavimo aikštelėje.