©Nuotr. iš www.paradisewillwin.info

Sutarta, kaip spręsti keturračių problemą saugomose teritorijose ir pajūryje

0 2014-03-27


Kovo 27 d. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente (RAAD) vyko pasitarimas dėl Baltijos jūros priekrantėje ir pajūrio apsaugos juostoje vykdomos valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės, jos stiprinimo ir efektyvesnio institucijų bendradarbiavimo.

Pasitarime dalyvavo Aplinkos viceministras L. Jonauskas, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius V. Bezaras, Neringos miesto savivaldybės meras D. Jasaitis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas A. Motuzas, Kuršių nerijos Nacionalinio parko, Pajūrio Regioninio parko, Klaipėdos RAAD vadovai ir kiti Aplinkos ministerijos sistemos pareigūnai.

Aplinkos viceministras akcentavo, kad beatodairiškas keturračių naudojimas sukelia ypatingai neigiamas pasekmes gamtai: žolinei augmenijai, kopagūbriui, kitoms saugomoms vertybėms. Todėl būtina imtis kuo skubesnių veiksmų, siekiant užkirsti kelią neteisėtam šių vertybių niokojimui.

Pasitarimo metu daugiausiai dėmesio skirta keturračiams, kurių naudojimas miškuose ir saugomose teritorijose sukelia neigiamas pasekmes aplinkai. Identifikuota pagrindinė problema – šių transporto priemonių naudojimas, siekiant nuslėpti tapatybę, neturint reikiamų registracijos dokumentų.

Po diskusijų nuspręsta suaktyvinti neregistruotų transporto priemonių neteisėto naudojimo prevencinius veiksmus apjungiant saugomų teritorijų ir policijos pareigūnų pajėgas, vykdant reidus, informuojant keturračių savininkus apie jų pareigas ir atsakomybę.

Paliesta ir kita opi tema – vandens transporto (vandens motociklų, mėgėjiškos žūklės valčių, katerių ir kt.) keliamas poveikis krantams ir Baltijos jūrai, šių transporto priemonių nuleidimas į vandenį, plaukiojimo teisėtumas ir kontrolė.

Aptarti klausimai ir dėl kitų transporto priemonių, naudojamų paplūdimių priežiūrai, mėgėjiškai ir verslinei žvejybai, įvairių objektų aptarnavimui, naudojimo Baltijos pajūryje. Posėdžio dalyviai vienbalsiai pritarė pasiūlymui nustatyti transporto priemonių naudojimo Baltijos pajūryje sąlygas ir tvarką, numatant institucijas, kurios išduotų leidimus įvažiuoti į paplūdimį ir kontroliuotų jų laikymąsi.

Sutarė, kad tikslinga nagrinėti administracinės atsakomybės padidinimą už Saugomų teritorijų režimo taisyklių nesilaikymą, numatant daug griežtesnę administracinę atsakomybę už važinėjimą įvairiomis transporto priemonėmis Baltijos pajūriu, šalia esančiu kopagūbriu ir miškais.

Nutarta apie numatomus veiksmus kuo plačiau informuoti visuomenę ir kitas suinteresuotas puses.

Aplinkos ministerijos informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Žalinimo reikalavimai neleis išgręžti žemės kaip citrinos

  0 2015-05-16

  Žemės ūkio sektoriui yra skiriama apie 40 proc. visų ES biudžeto lėšų. Didžioji jų dalis atitenka tiesioginėms išmokoms. Įvairios apklausos rodo, kad ES visuomenė norėtų, jog parama žemės ūkiui būtų skiriama kaip kompensacija ūkininkams už jų vykdomą žemės ūkio veiklą, nukreiptą į aplinkos tausojimą, viešųjų gėrybių kūrimą ir pan. Ši priežastis lėmė, kad po ilgų diskusijų mokslininkai, žemdirbiai, aplinkosaugos ir klimato kaitos specialistai bei s...

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Seimo narys K. Daukšys: „Vartotojai turi būti aiškiai informuojami apie GMO buvimą maisto produktuose“

  0 2015-05-15

  Balandžio 9 dieną Seimas po pateikimo pritarė Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo papildymo projektui, kuriuo siekiama, kad maisto produktų vartotojai gautų aiškią ir išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) buvimą maisto produktuose bei gaminiuose.
  Įstatymo projektas numato, kad ženklinant maisto produktus, kurių sudėtyje yra GMO, ant kiekvienos maisto produkto pakuotės turi būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie neaiškų ir neišti...

 • Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – žalia šviesa

  0 2015-05-07

  Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintos viešosios elektromobilių įkrovimo plėtros rekomendacijos ir šalia valstybinės reikšmės kelių numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas.

 • Ūkininkai nenori pyktis su bitėmis

  0 2015-04-24

  Artėjant vasarai, ūkininkams vis aktualesnis tampa klausimas dėl tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo. Dažniausiai pažeidimai nustatomi intensyvaus augalų žydėjimo metu, kai laukuose dūzgia bitės, o ūkininkai susiruošia purkšti savo laukus. Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės naudotojų ir bičių laikytojų pareigos numatytos Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklėse. Jomis siekiama suderinti visų žemės ...

 • ES laisvosios prekybos sutartis su JAV kelia grėsmę maisto kokybei ir demokratijai

  0 2015-04-23

  ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali pabloginti įprastus maisto kokybės ir aplinkos apsaugos, gyvūnų gerovės standartus, darbuotojų teises ir net kelia pavojų šalių valdžios suverenitetą perduoti stambioms korporacijoms. Apie tai kalbėjosi į LUNI paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP) sutartį susirinkę įvairių visuomeninių organizacijų atstovai.

 • Siekiama tėvams suteikti galimybę spręsti, ką ugdymo įstaigose valgys jų vaikai

  0 2015-04-02

  Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys Seime įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.

 • Maisto sauga: griežtesni kokybės reikalavimai ar lengvesnis patekimas į rinka?

  0 2015-03-31

  Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su KTU Europos Institutu balandžio 9 d. Kaune organizuoja diskusiją apie maisto saugą. Diskusijoje daugiausia dėmesio bus skiriama genetiškai modifikuotų organizmų ir naujoviškų maisto produktų problematikai. Renginio tikslas – nušviesti ES teisėkūros procesus ir įtraukti į juos suinteresuotas grupes.

 • Plėšrūnų aritmetika: 2015-ųjų versija

  0 2015-03-31

  Pagaliau paskelbti oficialūs šių metų stambiųjų plėšrūnų apskaitos rezultatai (http://www.am.lt/VI/index.php#a/15734). Nustatyta, kad šalies miškuose gyvena bent 292 vilkai ir 97 lūšys. Paprastai po rezultatų paskelbimo diskusijos ne baigiasi, bet įsisiūbuoja. Manančių, kad gauti skaičiai yra netikslūs, o plėšrūnų yra daug daugiau arba daug mažiau, greičiausiai netrūks ir šįsyk. O kokia yra GAA „Baltijos vilkas“ nuomonė apie šiuos rezultatus – ar jie tiks...

 • Mišri Seimo narių grupė: Žemės gelmių įstatymo pataisos žlugdo skalūnų verslo kontrolę ir tenkina naftos oligarchų interesus

  0 2015-03-31

  Nepritardama Žemės gelmių įstatymo pakeitimo ir papildymo projektui XIIP-2753, kuriam po pateikimo pritarta Seime, Mišri Seimo narių grupė atkreipia dėmesį, kad juo siekiama įtvirtinti nuostatas, galinčias turėti pragaištingų pasekmių Lietuvos žemės gelmių apsaugai.