Lietuvos ir Europos piliečiai raginami reikalauti aktyvesnių politikų veiksmų dėl klimato kaitos

0 2014-03-06


Didžiausia Europoje klimato kaitos srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų koalicija Climate Action Network Europe paskelbė akciją, kurios metu visi Europos piliečiai turi galimybę paraginti savo valstybių vadovus siekti ambicingesnių klimato kaitos tikslų po 2030 m. Nuo vasario 28 d., Lietuvos aplinkosaugos organizacijų dėka, tapo prieinama lietuviška šio kreipimosi versija.

Kiekvienas nuėjęs į internetinę svetainę www.aplinkosauga.lt, ras elektroninę formą, kurios pagalba galės išsiųsti asmenišką kreipimąsi LR Prezidentei, Ministrui Pirmininkui, Aplinkos ministrui ar visiems trims, išsakydamas savo nuomonę dėl klimato kaitos politikos. Taip pat galite prisijungti prie akcijos facebook.com svetainėje ir pakviesti savo draugus.

Akcija vyks iki kovo 20 d., kai visų ES valstybių vadovai susirinks aptarti tolimesnių Europos veiksmų, kovojant su klimato kaita 2020-2030 metais. Būtent dabar, rengdamiesi šiam susitikimui, politikai sprendžia, kokios pozicijos laikysis kiekviena ES valstybė. „Dabar yra itin svarbu visuomenei išreikšti savo poziciją ir tiesioginiu spaudimu daryti įtaką nacionaliniams vadovams, nes derybinio proceso pradžioje išsakyta ambicinga pozicija yra patikimiausias kelias siekti ambicingo pasaulinio susitarimo“ – teigia Gintarė Jonušauskaitė, Baltijos aplinkos forumo klimato kaitos specialistė.

Politikams skirtame laiške kritikuojami Europos Komisijos pasiūlyti klimato kaitos mažinimo tikslai 2030 metams, motyvuojant tuo, kad jie nėra pakankami siekiant, kad pasaulio vidutinė temperatūra nepakiltų daugiau nei 2°C. Taip pat pabrėžiama, jog klimato kaita yra viena didžiausių planetos grėsmių, sukelianti tokias pasekmes kaip smarkus žemių degradavimas, maisto bei vandens trūkumas, biologinės įvairovės nykimas.

Kreipimesi politikai raginami palaikyti mokslu pagrįstus tikslus – sumažinti ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus bent 55 %, padidinti energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybą bent 45 %, o energijos vartojimo efektyvumą – bent 40 %. Teigiama, kad šie tikslai bus visapusiškai naudingi – bus sukurta naujų darbo vietų, sumažės oro tarša ir išlaidos sveikatai, bus skatinamos švaresnių technologijų inovacijos.

Tokius tikslus palaiko ir 17 Lietuvos NVO, pateikusių savo poziciją LR vyriausybei bei pristačiusių suinteresuotoms grupėms LR aplinkos ministerijoje vykusioje diskusijoje.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Laukinis maistas: nuo atpažinimo iki suvalgymo

  0 2017-04-21

  Gegužė – valgomų laukinių augalų pikas. Geriausias metas pasimokyti atpažinti valgomus augalus. Todėl gegužės savaitgaliais kviečiame į Ukmergės raj., prie Veprių į LAUKINIŲ AUGALŲ PAŽINIMO ir SUVARTOJIMO SEMINARĄ, kurį ves augalų žinovas – Laimis Žmuida.

 • Skirtingas kartas vienija žemė

  0 2016-06-02

  Šį pavasarį Lietuvoje startavo socialinio verslo projektas „CoolŪkis“. Jo sumanytojai siekia suartinti kaimo ir miesto žmones. Projekto rengėjai orientuojasi į senjorų socialinę atskirtį, sveiką gyvenseną ir ekologinę daržininkystę.

 • Gamtinės žemdirbystės seminarai liepos mėnesį visoje Lietuvoje

  0 2016-05-31

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės seminarus, kurie vyks sodybose prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų liepos mėnesio savaitgaliais.

 • Ekologiškų daržovių karaliai: interviu su ekoūkininke Daiva Giedrikiene

  0 2015-05-17

  Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vil...

 • Senųjų veislių renesansas

  0 2015-05-17

  Netoli Kauno, Karmėlavoje, gyvenantis Valdas Stokna pastebėjo, kad parduotuvėse jau nėra senų, prieš 50 ar 100 metų augintų augalų veislių sėklų. Būtent jos tinka gamtinei ir ekstensyviai žemdirbystei.

 • Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

  0 2015-05-16

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

 • Žalinimo reikalavimai neleis išgręžti žemės kaip citrinos

  0 2015-05-16

  Žemės ūkio sektoriui yra skiriama apie 40 proc. visų ES biudžeto lėšų. Didžioji jų dalis atitenka tiesioginėms išmokoms. Įvairios apklausos rodo, kad ES visuomenė norėtų, jog parama žemės ūkiui būtų skiriama kaip kompensacija ūkininkams už jų vykdomą žemės ūkio veiklą, nukreiptą į aplinkos tausojimą, viešųjų gėrybių kūrimą ir pan. Ši priežastis lėmė, kad po ilgų diskusijų mokslininkai, žemdirbiai, aplinkosaugos ir klimato kaitos specialistai bei s...

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Seimo narys K. Daukšys: „Vartotojai turi būti aiškiai informuojami apie GMO buvimą maisto produktuose“

  0 2015-05-15

  Balandžio 9 dieną Seimas po pateikimo pritarė Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo papildymo projektui, kuriuo siekiama, kad maisto produktų vartotojai gautų aiškią ir išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) buvimą maisto produktuose bei gaminiuose.
  Įstatymo projektas numato, kad ženklinant maisto produktus, kurių sudėtyje yra GMO, ant kiekvienos maisto produkto pakuotės turi būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie neaiškų ir neišti...

 • Savanoriškas valstybinių parkų lankytojų bilietas

  0 2015-05-15

  Nuo gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas. Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.