©BELGA/AFP/F.Coffrini

EP siekia privalomų kovos su klimato kaita tikslų iki 2030 m.

0 2014-02-05


ES kovos su klimato kaitos padariniais politika turi remtis naujais privalomais tikslais: iki 2030 m. 40 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas, 30 proc. energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių ir 40 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Tai sakoma trečiadienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje (341 balsai už, 263 prieš ir 26 susilaikė), kuri kritikuoja nepakankamai ryžtingą Europos Komisijos pasiūlymą šioje srityje.

Ši rezoliucija yra Europos Parlamento atsakas į praėjusių metų Europos Komisijos Žaliąją knygą, pradėjusią diskusiją dėl ES kovos su klimato kaitos padariniais politika po 2020 m. Šių metų sausį mėn. Europos Komisijos pasiūlė konkrečius minėtos politikos įgyvendinimo tikslus, kuriuos daugelis EP narių įvardijo kaip trumparegiškus ir nepakankamai ryžtingus, ypač kiek tai susiję su nacionalinių atsinaujinančiosios energijos tikslų stygiumi ir jokių prasmingų naujų veiksmų, skirtų energijos efektyvumui skatinti.

Europarlamentarai kviečia Komisiją ir ES valstybes įsipareigoti iki 2030 m. 40 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas palyginti su 1990 m. lygiu. Jie taip pat ragina 40 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą, o 30 proc. energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių. Norint šiuos tikslus įgyvendinti, kiekviena ES valstybė turėtų nustatyti savo tikslus, atsižvelgdamos į savo padėtį ir galimybes, mano EP nariai.

„Energijos kaina daro didžiulę įtaką įmonėms, pramonei ir piliečiams. Jei norime sumažinti energijos importą, turime daugiau jos gaminti Europoje ir efektyviau naudoti išteklius. Jei turėsime platų energijos rūšių derinį ir efektyviau ją naudosime, tai leis iš esmės sumažinti anglies dvideginio išlakas, paskatins kurti naujas technologijas, sukurs darbo vietų ir pavers mūsų ekonomikas žalesnėmis“, – pažymėjo EP pranešėja Anne Delvaux (Europos liaudies partija, Belgija).

"Šie rezultatai yra nepatenkinami. Mes žadame sau, europiečiams ir europinei pramonei, kad nauja klimato kaitos politika bus realistiška, lanksti ir ekonomiška. Tai labai geros prielaidos, tačiau jei padidinsime anglies dvideginio išlakų išmetimo tikslą po 2020 m. dvigubai, tai prasilenks su realybe. Tai bus tiesus kelias link Europos pramonės konkurencingumo sumažinimo", - pažymėjo Konrad Szymański (Europos konservatoriai ir reformistai, Lenkija), kuris atšaukė savo autorystę minėtai rezoliucijai. "Tikslų patvirtinimas nesulaukus 2015 m. derybų Paryžiuje yra klaida. Neturėtume atversti visų savo kortų kol nežinome partnerių pozicijų. Atsinaujinančių energijos šaltinių ir efektyvumo tikslai nesuteikia reikiamo lankstumo. Žinome, kad ES valstybės ir atskiri sektoriai turi skirtingus pajėgumus", - pridūrė jis.

Europos Parlamento informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Žalinimo reikalavimai neleis išgręžti žemės kaip citrinos

  0 2015-05-16

  Žemės ūkio sektoriui yra skiriama apie 40 proc. visų ES biudžeto lėšų. Didžioji jų dalis atitenka tiesioginėms išmokoms. Įvairios apklausos rodo, kad ES visuomenė norėtų, jog parama žemės ūkiui būtų skiriama kaip kompensacija ūkininkams už jų vykdomą žemės ūkio veiklą, nukreiptą į aplinkos tausojimą, viešųjų gėrybių kūrimą ir pan. Ši priežastis lėmė, kad po ilgų diskusijų mokslininkai, žemdirbiai, aplinkosaugos ir klimato kaitos specialistai bei s...

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  0 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Seimo narys K. Daukšys: „Vartotojai turi būti aiškiai informuojami apie GMO buvimą maisto produktuose“

  0 2015-05-15

  Balandžio 9 dieną Seimas po pateikimo pritarė Genetiškai modifikuotų organizmų įstatymo papildymo projektui, kuriuo siekiama, kad maisto produktų vartotojai gautų aiškią ir išsamią informaciją apie genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) buvimą maisto produktuose bei gaminiuose.
  Įstatymo projektas numato, kad ženklinant maisto produktus, kurių sudėtyje yra GMO, ant kiekvienos maisto produkto pakuotės turi būti pateiktas įspėjamasis užrašas apie neaiškų ir neišti...

 • Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – žalia šviesa

  0 2015-05-07

  Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintos viešosios elektromobilių įkrovimo plėtros rekomendacijos ir šalia valstybinės reikšmės kelių numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas.

 • Galimybė gauti paramą atsinaujinančią energiją norintiems naudoti individualių namų savininkams

  0 2015-04-27

  Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) priima paraiškas paramai gauti atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Dokumentų priėmimas iš fizinių asmenų dėl vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimo jau užbaigtas.

 • Ūkininkai nenori pyktis su bitėmis

  0 2015-04-24

  Artėjant vasarai, ūkininkams vis aktualesnis tampa klausimas dėl tinkamo augalų apsaugos produktų naudojimo. Dažniausiai pažeidimai nustatomi intensyvaus augalų žydėjimo metu, kai laukuose dūzgia bitės, o ūkininkai susiruošia purkšti savo laukus. Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės naudotojų ir bičių laikytojų pareigos numatytos Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklėse. Jomis siekiama suderinti visų žemės ...

 • ES laisvosios prekybos sutartis su JAV kelia grėsmę maisto kokybei ir demokratijai

  0 2015-04-23

  ES laisvosios prekybos sutartis su JAV gali pabloginti įprastus maisto kokybės ir aplinkos apsaugos, gyvūnų gerovės standartus, darbuotojų teises ir net kelia pavojų šalių valdžios suverenitetą perduoti stambioms korporacijoms. Apie tai kalbėjosi į LUNI paskaitą apie Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP) sutartį susirinkę įvairių visuomeninių organizacijų atstovai.

 • Siekiama tėvams suteikti galimybę spręsti, ką ugdymo įstaigose valgys jų vaikai

  0 2015-04-02

  Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys Seime įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.

 • Maisto sauga: griežtesni kokybės reikalavimai ar lengvesnis patekimas į rinka?

  0 2015-03-31

  Europos Parlamento Informacijos biuras kartu su KTU Europos Institutu balandžio 9 d. Kaune organizuoja diskusiją apie maisto saugą. Diskusijoje daugiausia dėmesio bus skiriama genetiškai modifikuotų organizmų ir naujoviškų maisto produktų problematikai. Renginio tikslas – nušviesti ES teisėkūros procesus ir įtraukti į juos suinteresuotas grupes.

 • Plėšrūnų aritmetika: 2015-ųjų versija

  0 2015-03-31

  Pagaliau paskelbti oficialūs šių metų stambiųjų plėšrūnų apskaitos rezultatai (http://www.am.lt/VI/index.php#a/15734). Nustatyta, kad šalies miškuose gyvena bent 292 vilkai ir 97 lūšys. Paprastai po rezultatų paskelbimo diskusijos ne baigiasi, bet įsisiūbuoja. Manančių, kad gauti skaičiai yra netikslūs, o plėšrūnų yra daug daugiau arba daug mažiau, greičiausiai netrūks ir šįsyk. O kokia yra GAA „Baltijos vilkas“ nuomonė apie šiuos rezultatus – ar jie tiks...