• Vokiečių mokslo žurnalistas Christianas Schwägerlis: šalys, atsakingos už klimato kaitą, turbūt mažiausiai nuo jos nukentės

  0 2014-12-10

  Kauno technologijos universitete (KTU) viešėjęs vokiečių žurnalistas, knygų autorius, biologas Christianas Schwägerlis teigia, jog atėjo laikas pripažinti žmones pagrindine planetos veidą keičiančia jėga. „Šiandien 97 proc. visų Žemės gyvūnų biomasės sudaro žmonės ir jų auginami gyvūnai. Esame dominuojanti rūšis“, – gruodį KTU vykstančiame „Zooetikos“ paskaitų cikle teigė C. Schwägerlis.

  Skaityti >
 • Kinija ir JAV susitarė mažinti atmosferos taršą

  0 2014-11-13

  Kinija ir JAV susitarė sumažinti anglies dioksido emisijas. Prezidentas Barackas Obama pavadino susitarimą „istoriniu žingsniu“. Jis patvirtino JAV tikslą iki 2025 m. sumažinti šiltnamio dujų emisijas 26–28 proc. lyginant su 2005 m. Kinija nenustatė konkretaus tikslo, tačiau pasižadėjo, kad emisijos šalyje nustos augti iki 2030 m.

  Skaityti >
 • INTERVIU: Kaip paskatinti pramonę mažiau teršti nerizikuojant darbo vietomis?

  0 2014-09-25

  Europos Sąjunga skiria pernelyg daug nemokamų apyvartinių taršos leidimų pramonės šakoms, kurios pajėgtų už juos susimokėti nerizikuodamos savo konkurencingumu, pažymi europarlamentaras Bas Eickhout (Žalieji, Nyderlandai). Visgi Aplinkos komitetas trečiadienio popietę nepritarė jo siūlymui blokuoti Komisijos sprendimą suteikti nemokamų taršos leidimų sektoriams, kurie esą antraip perkeltų gamybą į trečiąsias šalis, kur aplinkosaugos reikalavimai ne tokie griežti.

  Skaityti >
 • Monika Midverytė OFS. Ką skęstant Balkanams kandidatai į EP sako apie klimato kaitą

  0 2014-05-21

  Priartėjus Europos Parlamento (EP) rinkimams paaiškėjo, kuriems iš kandidatuojančių Lietuvos politikų rūpi klimato kaitos klausimai. Devynios nevyriausybinės organizacijos įsitraukė į europinio masto akciją, siūlydamos politikams pasirašyti asmeninius pasižadėjimus, kuriuose jie pripažintų klimato kaitos problemą, įsipareigotų remti sprendimus, skatinančius ekonomikos dekarbonizaciją, ir ragintų neatidėlioti EP debatų klimato kaitos klausimais. Iniciatyva vyko bevei...

  Skaityti >
 • Alpinistus ant Everesto pražudė klimato kaita

  0 2014-05-06

  Mirtina lavina ant Everesto balandžio mėnesį nebuvo įprasta lavina. Tai buvo ledo nuošliauža – masyvaus ledo gabalų (serakų) griūtis. Žuvusius alpinistus užgriuvo ne išjudėjęs paviršiaus sniego sluoksnis, o krintantys namo dydžio ledo luitai iš tirpstančio Khumbu ledyno liežuvio. Šis ledynas yra neišvengiama kliūtis populiariausiame maršrute į Everestą.

  Skaityti >
 • Pasaulinė klimato kaitos ataskaita: klimato kaitos padariniai stipresni nei manyta

  0 2014-04-01

  Pirmadienį pasirodžiusioje naujausioje Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) ataskaitoje gerų naujienų nedaug. Mokslininkai teigia, kad klimato kaitos padariniai jau patiriami kiekviename žemyne ir vandenyne, jie yra rimtesni nei buvo tikėtasi, o ateityje tik dar labiau sustiprės.

  Skaityti >
 • Lietuvos ir Europos piliečiai raginami reikalauti aktyvesnių politikų veiksmų dėl klimato kaitos

  0 2014-03-06

  Didžiausia Europoje klimato kaitos srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų koalicija Climate Action Network Europe paskelbė akciją, kurios metu visi Europos piliečiai turi galimybę paraginti savo valstybių vadovus siekti ambicingesnių klimato kaitos tikslų po 2030 m. Nuo vasario 28 d., Lietuvos aplinkosaugos organizacijų dėka, tapo prieinama lietuviška šio kreipimosi versija.

  Skaityti >
 • EP siekia privalomų kovos su klimato kaita tikslų iki 2030 m.

  0 2014-02-05

  ES kovos su klimato kaitos padariniais politika turi remtis naujais privalomais tikslais: iki 2030 m. 40 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas, 30 proc. energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių ir 40 proc. padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Tai sakoma trečiadienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje (341 balsai už, 263 prieš ir 26 susilaikė), kuri kritikuoja nepakankamai ryžtingą Europos Komisijos pasiūlymą šioje srityje.

  Skaityti >
 • Pilietiniai ir visuomeniniai judėjimai visoje Europoje reiškia nerimą dėl skalūnų dujų paieškos ir gavybos plėtros Europoje

  0 2014-01-20

  Per pustrečio šimto pilietinių ir visuomeninių judėjimų savo atvirame laiške, išplatintame š.m. sausio 16 d., reiškia didelį susirūpinimą dėl išsklaidytųjų angliavandenilių paieškos ir gavybos plėtros Europoje.

  Skaityti >
 • „Norint sumažinti CO2 išmetimą, būtina diegti jo surinkimą ir saugojimą“

  0 2014-01-13

  Jei pasaulis degins iškastinį kurą tokiais tempais kaip dabar, temperatūros augimas gali pasiekti pavojingą lygį, įspėja ekspertai. Pražūtingą šiltnamio efektą sukeliančių dujų – anglies dvideginio – surinkimas prieš joms patenkant į atmosferą ir saugojimas Žemės gelmėse gali padėti kovoti su klimato kaita. Tačiau pažanga diegiant šią anglies dioksido surinkimo ir saugojimo technologiją (angl. CCS) labai lėta.

  Skaityti >
 • Baltijos aplinkos forumas ieško klimato kaitai neabejingo savanorio

  0 2014-01-08

  Baltijos aplinkos forumas ieško klimato kaitai neabejingo savanorio.

  Skaityti >
 • Įdomioji ekologija. Kas bendra tarp rankų plovimo ir klimato kaitos

  0 2014-01-07

  Žmonės Jungtinėse Valstijose plauna rankas vidutiniškai septynis kartus per dieną, bet daro tai daug aukštesnės temperatūros vandeniu nei reikėtų, manydami, kad tokiu būdu nužudo bakterijas. Energijos iššvaistymas šildant tą vandenį prilygsta mažų šalių metiniam kuro suvartojimui. Rankų plovimas karštu vandeniu nepadeda išsaugoti sveikatos, o tik priverčia sirgti mūsų planetą.

  Skaityti >