• Galimybė gauti paramą atsinaujinančią energiją norintiems naudoti individualių namų savininkams

  0 2015-04-27

  Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) priima paraiškas paramai gauti atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Dokumentų priėmimas iš fizinių asmenų dėl vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimo jau užbaigtas.

  Skaityti >
 • Vokiečių planas – 80 proc. energijos iš atsinaujinančių šaltinių iki 2050 m.

  0 2015-03-13

  Prieš kurį laiką Lietuvoje lankėsi verslo delegacija iš Vokietijos. Kartu su ja keliavo ir Saksonijos federalinės žemės aplinkos ir žemės ūkio ministras Frankas Kupferis. Su juo susitikau trumpam interviu, kurio metu bandžiau išsiaiškinti Vokietijos pasiekimus atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojime ir verslo galimybes „žaliosios“ energijos gamybos sektoriuje jų šalyje. Be to, paprašiau įvardinti Lietuvos turimų atsinaujinančių energijos šaltinių potenci...

  Skaityti >
 • Atsinaujinančių išteklių energijos kaina nukrito iki iškastinio kuro energijos kainos

  2 2015-02-25

  2014 m. atsinaujinančių energijos išteklių konkurencingumas pasaulyje pasiekė naują lygmenį. Sausumos vėjo jėgainės, hidroelektrinės, geoterminės elektrinės ir biokuro jėgainės dabar gamina elektrą, kurios kaina gali sėkmingai konkuruoti su iškastinio kuro elektrinėmis, skelbia Tarptautinė atsinaujinančios energetikos agentūra (International Renewable Energy Agency, IRENA), apibendrinusi 2014 m. duomenis.

  Skaityti >
 • Pernai 40 proc. Danijos elektros pagamino vėjo jėgainės

  0 2015-01-14

  2014 m. Danija iš vėjo jėgainių gavo beveik 40 proc. visos sunaudojamos elektros energijos (39,1 proc.), praneša ES tinklalapis. Nors prieš 10 metų Danijos vėjo jėgainės pagamindavo dukart mažiau: 2004 m. pagamino 18,8 proc.

  Skaityti >
 • Vėjo energetikos plėtra ir biologinės įvairovės apsauga: konfliktai ir dermė

  0 2014-11-25

  Vakar Aplinkos ministerijoje Gamtos tyrimų centro pristatytas darniai vėjo energetikos plėtrai Vakarų Lietuvoje skirtas projektas leis nustatyti problemines teritorijas, kuriose dėl vėjo jėgainių plėtros gali nukentėti biologinė įvairovė, ir numatys, kaip rasti optimalius būdus šiam energetikos vystymo ir gamtos apsaugos konfliktui spręsti.

  Skaityti >
 • Estijos vėjo energetika pereina prie rinkos ekonomikos

  0 2014-10-30

  Estijoje esantis vėjo jėgainių parkas „Virtsu I“, valdomas bendrovės „Nelja Energia“, šį mėnesį tampa pirmuoju parku Baltijos šalyse, kuris išsilaikys be valstybės paramos, elektrą gamindamas ir pardavinėdamas rinkos kaina. Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktoriaus Sauliaus Pikšrio teigimu, kaimyninės šalies patirtis pereinant prie rinkos ekonomikos aktuali ir Lietuvai, kurios pirmieji vėjo jėgainių parkai elektrą rinkos kaina pardavinės jau nuo 2...

  Skaityti >
 • EK ataskaita: vėjo jėgainės elektrą gamina pigiau nei dujų, anglies ir atominės elektrinės

  0 2014-10-22

  Sausumos vėjo jėgainės, įvertinus visus papildomus veiksnius, elektrą gamina pigiau negu dujų, anglies ar atominės elektrinės, skelbiama studijoje, kurią Europos Komisijos (EK) užsakymu atliko Nyderlandų energetikos ir aplinkosaugos tyrimų bei konsultacijų įmonė „Ecofys“.

  Skaityti >
 • Šiemet elektros gamyba iš vėjo Lietuvoje paaugo penktadaliu

  0 2014-10-04

  Per devynis šių metų mėnesius Lietuvos vėjo jėgainės iš viso pagamino 366,4 GWh elektros energijos – beveik penktadaliu (19,3 proc.) daugiau negu per tą patį laikotarpį 2013 m. Elektros energija iš vėjo sudarė 16,4 proc. visos Lietuvoje pagamintos elektros.

  Skaityti >
 • KTU mokslininkai: „Saulės energijos gamyba pinga“

  0 2014-04-09

  Visa namų ūkiui reikalinga elektros energija – iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Netrukus ir Lietuvoje tai gali tapti ne išimtimi, o taisykle. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai pabrėžia, kad ypač reikėtų dėmesį atkreipti į saulės energiją, kurios gamyba pinga.

  Skaityti >
 • Martynas Nagevičius. Vėjo energetika: privalumai, trūkumai, rizikos ir perspektyvos Lietuvoje

  0 2014-03-27

  Šiuo metu Europos Sąjungos šalys diskutuoja dėl klimato kaitos tikslų iki 2030-ųjų, o tuo pačiu ir apie atsinaujinančios energetikos plėtros mastą. Lietuvoje šiuo metu sparčiausiai auga vėjo energetikos sektorius. Kokios jo perspektyvos Lietuvoje, kaip išspręsti vėjo elektrinių darbo nepastovumo klausimą, ar pagrįsti Danijos gyventojų skundai dėl sveikatos sutrikimų gyvenant šalia jėgainių – į šiuos ir kitus klausimus atsako Lietuvos atsinaujinančių išteklių ...

  Skaityti >
 • Verkių dvaro sodybos buvusioje oranžerijoje atnaujinta Atsinaujinančios energetikos ekspozicija

  0 2014-03-24

  Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pašonėje,dvaro sodybos buvusioje oranžerijoje įsikūrusi Verkių atsinaujinančios energetikos ekspozicija, atsinaujinusi vėl atvėrė duris lankytojams. Ekspozicijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atsinaujinančios energijos šaltinius. Šios ekspozicijos savininkė TV žurnalistė Dalia Juočerytė laukia moksleivių, studentų bei atsinaujinančia energetika besidominčių grupių apsilankymo.

  Skaityti >