Apie Lietuvos skalūnų dujas – interaktyvus žiniatinklis

0 2014-10-19


Atsižvelgusi į visuomenės susidomėjimą ir norą išsamiau sužinoti apie išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūnų dujų ir naftos) išteklius mūsų šalyje, jų naudojimo aplinkosauginius ir technologinius aspektus, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt.

Jame galima pažiūrėti filmukus apie tai, kaip molio skalūnuose susidarė dujos, apie skalūnus Lietuvoje, pasižvalgyti po skalūnų dujų išteklių pasaulyje žemėlapį, susipažinti su naujausiomis tendencijomis žvalgant ir naudojant netradicinius angliavandenilius, perskaityti mokslininkų straipsnius ir studijas šia tema.

Norėdami išsakyti savo nuomonę ar sužinoti kitokią, žiniatinklio lankytojai turi galimybę inicijuoti diskusijas ir jose dalyvauti.

Aplinkos ministerijos informacija

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Mišri Seimo narių grupė: Žemės gelmių įstatymo pataisos žlugdo skalūnų verslo kontrolę ir tenkina naftos oligarchų interesus

  0 2015-03-31

  Nepritardama Žemės gelmių įstatymo pakeitimo ir papildymo projektui XIIP-2753, kuriam po pateikimo pritarta Seime, Mišri Seimo narių grupė atkreipia dėmesį, kad juo siekiama įtvirtinti nuostatas, galinčias turėti pragaištingų pasekmių Lietuvos žemės gelmių apsaugai.

 • Aurelija Stancikienė. Kas svarbiau: sauja skalūnų ar žmogaus sveikata?

  0 2015-03-25

  Ką balsuodami už Žemės gelmių įstatymo pataisas pasirinks mano kolegos – Seimo nariai: neįkainuojamą visų mūsų turtą – geriamąjį vandenį ar juos deginančią sąžinę – skalūnų dujas?

 • Daugiau apie skalūnų ardymo technologiją: Kalifornija jau nebe JAV žemės drebėjimų sostinė – ja tapo Oklahoma

  0 2015-02-17

  Naujausi tyrimai konstatuoja: Kalifornija jau nebe Amerikos žemės drebėjimų sostinė ir netgi Aliaska užleido šį titulą visai netikėtam konkurentui.
  Naująja sostine tapo Oklahoma, nors iki 2009 metų ši valstija net neegzistavo Jungtinių valstijų Geologijos stebėjimų statistikos žemėlapyje.

 • Žemės gelmėse – jokių kasybos pramonės atliekų

  0 2015-02-05

  Vakar Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žemės gelmių įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
  Šiomis pataisomis pirmiausia siūloma aiškiai nustatyti, kad žemės gelmėse negalima palikti jokių kasybos pramonės atliekų. Tai leistų eliminuoti dėl dabartinių painokų įstatymo nuostatų susidariusią galimybę hidraulinio uolienų ardymo metu susidariusias minėtąsias atliekas palikti žemės gelmėse. Priėmus siūlomas pataisas, tokios galimybės nebeliktų.

 • Jaunųjų žurnalistų konkurse pagerbti vaikai, rašę aplinkosaugos temomis

  0 2014-12-18

  „Technika genda – juk nieko nėra amžino, pasensta modeliai, juos keičiame modernesniais. Įsivaizduokime, kad klasės mokiniai suneša visus savo nenaudojamus telefonus ir sudeda į vieną vietą. O jeigu suneštų visos Lietuvos žmonės? (...) Ko gero, nemažas kalnas susidarytų. Gal ir ne Everestas, bet Šatrijos kalnas tai tikrai…“, – tokiomis išradingomis priemonėmis į aplinkosaugos problemas atkreipti dėmesį bandė Elektronikos Platintojų Asociacijos (EPA) organizuoj...

 • L. Balsys: Lengvatos skalūninių dujų ir naftos gavybai – pataikavimas lobistams, paminant šalies interesus

  0 2014-12-07

  Ketvirtadienį Seimas priėmė įstatymą, kuriuo skalūnines dujas ir naftą žvalgančios bei išgaunančios kompanijos trejus metus bus, praktiškai, atleidžiamos nuo išgavimo mokesčio (galios simbolinis 1 proc. tarifas), o vėliau mokėtų tik 15 proc. siekiantį mokestį.

 • Rimantas Braziulis: Žemaičių dar niekas niekada nenugalėjo

  0 2014-11-24

  Jau kuris laikas Lietuvoje nerimsta diskusijos apie skalūninių angliavandenilių žvalgybą ir gavybą. Visame pasaulyje žmonės gana griežtai nusistatę prieš šią veiklą, kurios metu naudojama uolienų hidraulinio ardymo technologija, galinti užteršti ne tik žemę ir paviršinius vandenis, bet ir giluminius vandenis. Skalūninių angliavandenilių paiešką pradėjusi „Chevron“ kompanija, netikėtai savo veiklą Lietuvoje nutraukė, suteikdama žemaičiams vilties, kad jie gal...

 • Mokslininkai atrado būdą nustatyti, ar vanduo užterštas hidrauliniu skaldymu

  0 2014-10-30

  JAV ir Prancūzijos mokslininkai sakosi atradę naują būdą, kurį naudojant galima labai tiksliai nustatyti, ar aplinka užteršta hidraulinio skaldymo atliekomis.

 • Apie Lietuvos skalūnų dujas – interaktyvus žiniatinklis

  0 2014-10-19

  Atsižvelgusi į visuomenės susidomėjimą ir norą išsamiau sužinoti apie išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūnų dujų ir naftos) išteklius mūsų šalyje, jų naudojimo aplinkosauginius ir technologinius aspektus, Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt.

 • Lietuvoje surengtos antiskalūninės eitynės ir jų atgarsiai pasaulio žiniasklaidoje

  0 2014-10-18

  Spalio 11 d. Panevėžyje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir susivienijimo Žali.LT nariai, jungdamiesi prie pasaulinės solidarumo akcijos, nukreiptos prieš hidraulinį uolienų ardymą „GLOBAL FRACKDOWN“, surengė dideles eitynes. Tai bus didžiausias tokio pobūdžio renginys Panevėžyje nuo Nepriklausomybės atgavimo metų. Lietuvos akcijos atgarsiai atsidūrė ir Food and Water skelbtos informacijos apie akciją antraštėse.