• Galimybė gauti paramą atsinaujinančią energiją norintiems naudoti individualių namų savininkams

  0 2015-04-27

  Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) priima paraiškas paramai gauti atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Dokumentų priėmimas iš fizinių asmenų dėl vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimo jau užbaigtas.

  Skaityti >
 • Vokiečių planas – 80 proc. energijos iš atsinaujinančių šaltinių iki 2050 m.

  0 2015-03-13

  Prieš kurį laiką Lietuvoje lankėsi verslo delegacija iš Vokietijos. Kartu su ja keliavo ir Saksonijos federalinės žemės aplinkos ir žemės ūkio ministras Frankas Kupferis. Su juo susitikau trumpam interviu, kurio metu bandžiau išsiaiškinti Vokietijos pasiekimus atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojime ir verslo galimybes „žaliosios“ energijos gamybos sektoriuje jų šalyje. Be to, paprašiau įvardinti Lietuvos turimų atsinaujinančių energijos šaltinių potenci...

  Skaityti >
 • Saulės jėgainės testų metu ore suliepsnojo 130 pro šalį skridusių paukščių

  1 2015-02-26

  Naujos saulės jėgainės bandymų metu buvo sužalota daugiau kaip 100 pro šalį skridusių paukščių. Biologų teigimu, 130 sparnuočių užsiliepsnojo tiesiog ore, kai įskrido į koncentruotos saulės energijos zoną, kurią sukuria nauja 110 MW galios „Crescent Dunes Solar Energy Project“ saulės jėgainė prie Tonopos (Nevada, JAV).

  Skaityti >
 • Atsinaujinančių išteklių energijos kaina nukrito iki iškastinio kuro energijos kainos

  2 2015-02-25

  2014 m. atsinaujinančių energijos išteklių konkurencingumas pasaulyje pasiekė naują lygmenį. Sausumos vėjo jėgainės, hidroelektrinės, geoterminės elektrinės ir biokuro jėgainės dabar gamina elektrą, kurios kaina gali sėkmingai konkuruoti su iškastinio kuro elektrinėmis, skelbia Tarptautinė atsinaujinančios energetikos agentūra (International Renewable Energy Agency, IRENA), apibendrinusi 2014 m. duomenis.

  Skaityti >
 • Lietuviški saulės kolektoriai

  0 2015-02-09

  Saulės kolektoriai nebėra didelė naujiena pasaulyje. Jau ir Lietuvoje galima pastebėti ant namų stogų besipuikuojančius ekologiškus įrenginius.
  Šių prietaisų yra įvairių rūšių, tačiau apie jas šiandien nesiplėsime. Mūsų klimatui vieni geriausiai tinkančių yra vakuuminiai saulės kolektoriai su vandens talpa. Šio tipo įrenginių paskirtis – sugerti saulės spindulius ir jų energiją panaudoti karšto vandens ruošimui namuose.

  Skaityti >
 • Įdarbinta saulės energija sutaupytų milijonus

  4 2015-01-09

  Prieš metus sprogęs saulės elektrinių burbulas labiausiai pakenkė saulės elektros idėjai. Nukentėjo ne tik suspėjusieji pasiimti banko paskolą, gal dar nusipirkti dalį būsimos elektrinės įrangos, bet ir nespėjusieji jos pasistatyti ir negavusieji leidimo gaminti energiją. Apsukrieji suspėjo gauti visus leidimus, ir vieno asmens vardu laukuose išdygo dešimt mažųjų elektrinių. Vėliau įsisuko teismų maratonas. Gobšuolių etiketė buvo užklijuota visiems, kurie norėjo...

  Skaityti >
 • Seimo narys L. Balsys: „Realią energetinę nepriklausomybę galės kurti patys žmonės"

  0 2014-12-09

  Šiandien Seimas priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 20 straipsnio pataisas, kurios skatina saulės energijos gamybos plėtrą privačioms reikmėms, netaikant fiksuoto tarifo ir įgalina dvipusę apskaitos sistemą gyventojams, generuojantiems elektrą iš privačiuose namuose ar įstaigose įrengtų saulės jėgainių.

  Skaityti >
 • Pritarta dvipusei saulės energijos apskaitos sistemai

  0 2014-07-09

  Seimas po svarstymo pritarė Atsinaujinančių energijos išteklių energetikos įstatymo pakeitimo projektui, kuris įgalina dvipusę apskaitos sistemą gyventojams, generuojantiems elektrą iš saulės šviesos jėgainių. Projektas komitetuose svarstytas ne vieną kartą, įtraukiant visas suinteresuotas puses, tačiau plenarinio posėdžio metu buvo pareikalauta Vyriausybės išvados. Šį siūlymą dar nagrinės Seimo Valdyba. Įstatymo priėmimas gali nusikelti į Rudens sesiją.

  Skaityti >
 • Naudodamiesi saulės baterijų pagaminta elektra daugiabučio gyventojai sutaupys iki 17 tūkst. litų per metus

  0 2014-07-01

  Šiais metais ant Vilniuje, Lazdynuose, Architektų gatvės 77 numeriu pažymėto daugiabučio ir Vilniaus miesto savivaldybės bus sumontuotos saulės baterijos, kurios leis pasigaminti elektros energiją ir sutaupyti keliasdešimt tūkstančių litų per metus.

  Skaityti >
 • Po svarstymo pritarta Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisoms

  0 2014-06-10

  Seimas po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos komiteto patobulintam Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 20 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XIIP-1175(2), kuriuo numatoma sudaryti sąlygas darniai saulės šviesos energiją naudojančių elektrinių plėtrai ir skatinti saulės šviesos elektrinių steigimą netaikant fiksuoto tarifo už šiose elektrinėse pagamintą elektros energiją.

  Skaityti >
 • KTU mokslininkai: „Saulės energijos gamyba pinga“

  0 2014-04-09

  Visa namų ūkiui reikalinga elektros energija – iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Netrukus ir Lietuvoje tai gali tapti ne išimtimi, o taisykle. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai pabrėžia, kad ypač reikėtų dėmesį atkreipti į saulės energiją, kurios gamyba pinga.

  Skaityti >
 • Martynas Nagevičius. Vėjo energetika: privalumai, trūkumai, rizikos ir perspektyvos Lietuvoje

  0 2014-03-27

  Šiuo metu Europos Sąjungos šalys diskutuoja dėl klimato kaitos tikslų iki 2030-ųjų, o tuo pačiu ir apie atsinaujinančios energetikos plėtros mastą. Lietuvoje šiuo metu sparčiausiai auga vėjo energetikos sektorius. Kokios jo perspektyvos Lietuvoje, kaip išspręsti vėjo elektrinių darbo nepastovumo klausimą, ar pagrįsti Danijos gyventojų skundai dėl sveikatos sutrikimų gyvenant šalia jėgainių – į šiuos ir kitus klausimus atsako Lietuvos atsinaujinančių išteklių ...

  Skaityti >
 • Seimas svarstys Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas

  0 2014-03-25

  Seimas po pateikimo pritarė grupės Seimo narių teikiamam Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 20 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XIIP-1175, kuriuo numatoma sudaryti sąlygas darniai saulės šviesos energiją naudojančių elektrinių plėtrai ir skatinti saulės šviesos elektrinių steigimą netaikant fiksuoto tarifo už šiose elektrinėse pagamintą elektros energiją.

  Skaityti >
 • Verkių dvaro sodybos buvusioje oranžerijoje atnaujinta Atsinaujinančios energetikos ekspozicija

  0 2014-03-24

  Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos pašonėje,dvaro sodybos buvusioje oranžerijoje įsikūrusi Verkių atsinaujinančios energetikos ekspozicija, atsinaujinusi vėl atvėrė duris lankytojams. Ekspozicijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atsinaujinančios energijos šaltinius. Šios ekspozicijos savininkė TV žurnalistė Dalia Juočerytė laukia moksleivių, studentų bei atsinaujinančia energetika besidominčių grupių apsilankymo.

  Skaityti >