• Vokiečių planas – 80 proc. energijos iš atsinaujinančių šaltinių iki 2050 m.

  0 2015-03-13

  Prieš kurį laiką Lietuvoje lankėsi verslo delegacija iš Vokietijos. Kartu su ja keliavo ir Saksonijos federalinės žemės aplinkos ir žemės ūkio ministras Frankas Kupferis. Su juo susitikau trumpam interviu, kurio metu bandžiau išsiaiškinti Vokietijos pasiekimus atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojime ir verslo galimybes „žaliosios“ energijos gamybos sektoriuje jų šalyje. Be to, paprašiau įvardinti Lietuvos turimų atsinaujinančių energijos šaltinių potenci...

  Skaityti >
 • EK ataskaita: vėjo jėgainės elektrą gamina pigiau nei dujų, anglies ir atominės elektrinės

  0 2014-10-22

  Sausumos vėjo jėgainės, įvertinus visus papildomus veiksnius, elektrą gamina pigiau negu dujų, anglies ar atominės elektrinės, skelbiama studijoje, kurią Europos Komisijos (EK) užsakymu atliko Nyderlandų energetikos ir aplinkosaugos tyrimų bei konsultacijų įmonė „Ecofys“.

  Skaityti >
 • Dr. Dainius Genys. Neutralizuojame ar kuriame riziką? Kaip viešai kalbama apie rūpestį dėl aplinkosaugos ir branduolinės energetikos plėtrą?

  0 2014-10-04

  Stebėdami viešąją erdvę neabejotinai galime teigti, kad Lietuvoje branduolinė energetika yra viena iš svarbiausių temų. Nors dabartinė vyriausybė dar neapsisprendė dėl tolimesnės branduolinės energetikos raidos ir prigesino diskusiją, jos reikšmė išlieka svarbi. Šios diskusijos kontekste dėmesys argumentams už aplinkosaugą pastebimas tiek akademiniame, tiek politiniame, tiek ir viešajame diskurse, tačiau jis išlieka raštiškas. Kodėl nepavyksta suformuoti ryškesni...

  Skaityti >
 • Lietuvos miškų šernai nėra radioaktyvūs

  0 2014-09-06

  Pasirodžius žiniasklaidoje informacijai apie radioaktyviomis medžiagomis užterštą šernų skerdieną Vokietijoje, kurios pagrindinė priežastis - atitinkamų teritorijų užterštumas radionuklidais, Radiacinės saugos centras skuba nuraminti Lietuvos gyventojus, kad mūsų šalies teritorijoje sumedžiojamų laukinių gyvūnų mėsą radiacinės saugos požiūriu drąsiai galima naudoti maistui.

  Skaityti >
 • Po Vokietiją klaidžioja radioaktyvūs šernai

  0 2014-09-04

  Šerniena Vokietijoje laikoma delikatesu: šernienos saliamis, šerno koja. Vis dėlto naujausi šernų populiacijos tyrimai atskleidė, kad didelė dalis šernų populiacijos Vokietijoje yra tokie radioaktyvūs, kad valgyti jų mėsos nevalia. Saksonijoje atlikti tyrimai byloja, kad net 40 proc. šernų (daugiau kaip kas trečias vokiškas šernas) yra pernelyg radioaktyvus, kad jų mėsa būtų tinkama maisto gaminimui.

  Skaityti >
 • Dėl Astravo AE Lietuva kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą

  0 2014-08-29

  Aplinkos ministerija, atstovaudama Lietuvos valstybei, kreipėsi į Orhuso konvencijos atitikties komitetą ir paprašė leisti tapti stebėtoja byloje, kurioje tiriama, ar Baltarusijos nacionalinės teisės nuostatos ir taikoma praktika atitinka šios konvencijos nuostatas įgyvendinant Astravo atominės elektrinės projektą.

  Skaityti >
 • Ar pavyks reabilituoti nekonkurencingą VAE projektą?

  0 2014-08-13

  Nors faktai ir mokslinės išvados rodo, kad naujai pastatytos branduolinės elektrinės dabartinėmis aplinkybėmis negali konkuruoti atvirose energijos rinkose, Energetikos ministerija pranešė, kad toliau vysto naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje projektą ir liepos 30 d. pasirašė su strateginiu investuotoju Hitachi Ltd. memorandumą dėl bendrų veiksmų rengiantis įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

  Skaityti >
 • Ramūnas Karbauskis: reikalausime, kad Vyriausybė pateiktų alternatyvą „Hitachi“ projektui

  0 2014-08-08

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kategoriškai smerkia Vyriausybės planus ignoruoti tautos valią ir gaivinti „Hitachi“ atominės elektrinės projektą. Dabartinėje situacijoje, kai Lietuvos jungčių su Švedija ir Lenkija finansavimo klausimas nėra iki galo išspręstas (neužtikrinta ES parama), atsinaujinančios energetikos plėtra dirbtinai stabdoma, o suskystintų dujų terminalas neužbaigtas, valdantieji neatsakingai imasi veiksmų rizikingam susitarimui su Japonijo...

  Skaityti >
 • Pajudėjo Vyriausybės derybos su „Hitachi“: K. Masiulis geria šampaną, L. Balsys įtaria korupciją ir nekompetenciją

  0 2014-08-01

  Trečiadienį buvo paskelbta: Energetikos ministerija ir Japonijos korporacija „Hitachi Ltd.“, strateginė naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje investuotoja, pasirašė Supratimo memorandumą dėl bendrų veiksmų rengiantis įsteigti tarpinę projekto bendrovę.

  Skaityti >
 • Linas Balsys: „Bandymai reanimuoti žlugusį atominį projektą gali būti korupcijos arba nekompetencijos padarinys“

  0 2014-08-01

  Lietuvos žaliųjų partija kategoriškai pasisako prieš bet kokius bandymus reanimuoti susikompromitavusį Visagino atominės elektrinės projektą ir ragina visuomenę nepasiduoti vėl prasidedančiai atominės propagandos kampanijai.

  Skaityti >
 • ES riboženkliai: kova su valstybių sienų nepripažįstančiais teršalais

  0 2014-05-15

  1986 m. balandžio 28 d. rytą antroje didžiausioje Švedijos atominėje elektrinėje Forsmarke nuskambėjo radiacijos pavojaus signalas. Tačiau jis pranešė ne apie šioje elektrinėje įvykusią avariją. Radiacijos šaltinis buvo už daugiau nei tūkstančio kilometrų – Černobylyje (Ukraina).

  Skaityti >
 • Miškai apie Černobylį tinkamai neyra

  0 2014-04-29

  Praėjo beveik 30 metų nuo Černobylio elektrinės sprogimo, sukėlusio precedento neturinčią branduolinę katastrofą. Jos poveikis tebejaučiamas ir dabar. Nors plačioje zonoje apie epicentrą žmonės negyvena, augaluose ir gyvūnuose radiacijos poveikis jaučiamas ir dabar.

  Skaityti >
 • Žali.LT: aplinkosauginės idėjos tapo priemone bauginti žmones

  0 2014-04-10

  Šiandien Susivienijimas Žali.LT kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, atkreipdamas dėmesį į vis intensyvėjančią propagandą, kurios tikslas sutapatinti aplinkosaugines idėjas ir veiklą prieš Lietuvą. Susivienijimas paprašė patvirtinti ar paneigti neva žaliųjų organizacijų vykdomą antivalstybinę veiklą, bet kokius ketinimus ar veiklą, kuri būtų susijusi su pasikėsinimais valstybei, jos suverenitetui ir konstitucinei santvarkai.

  Skaityti >
 • Kur dėtis nemoderniems piliečiams vis labiau modernėjančioje Lietuvoje?

  0 2014-03-18

  Turbūt kai kuriems žmonėms, ypač laisvosios rinkos mylėtojams, tai bus naujiena, bet modernius piliečius ir tarptautinius svečius koncentruojanti mūsų sostinė nėra visa Lietuva. Tikriausiai sunku įsivaizduoti, bet be Vilniaus miesto Lietuva turi dar bent 59 savivaldybes. Nors per Nepriklausomybės laikotarpį emigravo pusė milijono Lietuvos žmonių, dar liko beveik trys milijonai. Deja, atrodo, kad valdžia kažkaip nepastebi, jog beveik du milijonai Lietuvos gyventojų gyvena n...

  Skaityti >
 • Branduolinė energetika Vakaruose nekonkurencinga

  0 2014-02-11

  Tarptautinės Energetikos Ekonomikos Asociacijos viceprezidentas ir jos Lietuvos skyriaus pirmininkas profesorius Jurgis Vilemas teigia, kad Visagino atominės elektrinės projektas yra reklaminis, viešiesiems ryšiams skirtas dokumentas, kuris nėra praėjęs jokios profesionalios nepriklausomos ekspertizės. Jo teigimu, naujai pastatytos branduolinės elektrinės dabartinėmis aplinkybėmis negali konkuruoti atvirose energijos rinkose.

  Skaityti >
[1-15] 16-19 >>