• Fukušima šiandien: augančios problemos ir likvidavimo kaštai

  0 2014-01-31

  Nors po avarijos atominėje Fukušimos elektrinėje Japonijoje praėjo beveik treji metai ir situacija iš pirmo žvilgsnio nurimus, tebelikęs visas pluoštas šio įvykio sukeltų problemų, kurių sprendimas pareikalaus daug jėgų, žinių ir finansinių resursų. Pagrindiniai klausimai yra keturi: 1) ką daryti su radiaciniu užterštumu, 2) kam prisiimti avarijos atsakomybę, 3) kaip sėkmingai uždaryti pačią elektrinę ir 4) ką daryti su šalies energetine ateitimi. Pažiūrėkime ...

  Skaityti >
 • Apklausa: dauguma Lietuvos gyventojų naujos atominės elektrinės nenori ir nemano, kad ji bus pastatyta

  0 2014-01-27

  Iki šiol girdėjome jau keliolika datų, kada bus paskelbta, ar Lietuva statys naują atominę elektrinę. Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prognozuoja, kad sprendimas dėl naujos atominės elektrinės projekto gali būti priimtas pirmąjį šių metų pusmetį.

  Skaityti >
 • Rimantas Braziulis. Drąsindami ateitį – pirmyn į pamazgų duobę

  0 2013-12-18

  Pirmiausia skaitytojams norėčiau paaiškinti, kodėl pasirinkau tokį drastišką ir radikalų straipsnio pavadinimą. Dėl to, kad Lietuvoje vyksta sveiku protu nebesuvokiami procesai, kurių pasekmės gali būti ne tik labai liūdnos, bet ir labai tragiškos. Tuos procesus drąsiai inicijuoja mūsų valdžios vyrai ir moterys, kurie visus abejojančius jų veikla ragina „atsikratyti nepagrįstų baimių“.
  Mes neturime bijoti atominių elektrinių, nes sprogsta tik rusiški ir japoni...

  Skaityti >
 • Baltijos jūros regiono aktyvistai stiprina bendradarbiavimą prieš atominę energetiką

  0 2013-12-16

  Naujas bendradarbiavimo tinklas ir projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“, prie kurio prisijungę ir Lietuvos aktyvistai, stiprina antiatomines iniciatyvas aplink Baltijos jūrą. Menininkai, kampanijų organizatoriai bei aktyvistai, naudodamiesi šia platforma, keičiasi patirtimi, kas įkvepia efektyvesniems veiksmams.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-19]