• Ką laikyti nanomaistu: didelė problema mikroskopinėje erdvėje

  0 2014-03-14

  Plombyras be riebalų, tačiau toks pat skanus kaip ir riebalinis, kepimo aliejus su vitaminu C arba duona su žuvų taukais, tačiau be žuvies kvapo. Šių „maisto produktų“ dar nėra parduotuvėse, tačiau jų paragauti jau galima su nanodalelėmis eksperimentuojančiose laboratorijose. Pagal ES taisykles, jei produkto sudėtyje yra dirbtinai sukurtų nanomedžiagų, jos turi būti aiškiai nurodomos etiketėje. Europos Komisija pasiūlė naują šių medžiagų apibrėžimą, tačiau...

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas gyvūnų klonavimui maisto tikslais sako griežtą „ne“

  0 2014-01-23

  2014 m. sausio 22 d. Seimo Kaimo reikalų komitetas patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos siūlomą poziciją pritarti šioms EK iniciatyvoms ir uždrausti klonavimą ūkiniais tikslais bei maisto, pagaminto iš klonų importui Europos Sąjungoje. Kartu pažymėjo, kad šis draudimas turėtų būti ne laikinas, o nuolatinis.

  Skaityti >
 • Europoje gilinamasi į ūkinių gyvūnų klonavimo klausimus

  0 2014-01-03

  2013 m. gruodį Europos Komisija pateikė teisės aktų projektus gyvūnų klonavimo klausimais. Šiuos projektus svarstys kitos Europos Sąjungos (ES) institucijos, įskaitant Europos Parlamentą ir Tarybą, ir parengs savo pozicijas siūlomais klausimais. Planuojama, kad minėti teisės aktai galėtų įsigalioti ne anksčiau kaip 2016 metais.

  Skaityti >