• Elgiesi neatsakingai, jei netinkamus naudoti vaistus išmeti į buitinių atliekų konteinerį

  0 2014-01-31

  Nuo šiol visos vaistinės iš gyventojų priims gyventojų atneštus netinkamus naudoti vaistus. Nes nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašas.

  Skaityti >
 • Bus griežčiau kontroliuojamas atliekų deginimo įrenginių darbas

  0 2014-01-23

  Šiandien Seimas priėmė Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymą. Tai ryžtingas žingsnis šalies atliekų deginimo strategijoje. Priimtame įstatyme numatyta visus atliekų deginimo įrenginius, kuriuose energijai gauti kaip kuras naudojamos po rūšiavimo likusios ir perdirbti netinkamos energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos, pripažinti valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektais.

  Skaityti >
 • Atliekų vadyba 2030+. Kur atves augantys atliekų kalnai?

  0 2014-01-23

  Teksto autorius – chemijos inžinierius Antonis Mavropoulos, nuo 1994 m. dirbantis atliekų vadybos srityje. Jis įvykdė per 150 projektų penkiolikoje pasaulio šalių, yra mokslinių leidinių apie atliekų tvarkymo iššūkius autorius.

  Skaityti >
 • Siūlymui leisti atliekas deginti tik valstybinės reikšmės objektais pripažintoms įmonėms po pateikimo pritarta

  0 2014-01-21

  Seimas po pateikimo pritarė siūlymui papildyti Atliekų tvarkymo įstatymo (projektas Nr. XIIP-1394) 4 straipsnį. Siūloma, kad objektai, kuriuose energijai gaminti kaip kuras būtų naudojamos ar planuojamos naudoti po rūšiavimo likusios ir perdirbti netinkamos energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos, privalėtų būti Vyriausybės pripažįstami atliekų tvarkymo valstybinės reikšmės objektais.

  Skaityti >
 • Lietuvos įmonės galėtų efektyviau tvarkyti savo buitines atliekas

  0 2014-01-16

  Lietuvoje atliekų rūšiavimo situacija gerėja, yra įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) docentė Irina Kliopova. Lietuvos aplinkos apsaugos investicinių fondų nepriklausoma eksperte dirbanti mokslininkė viliasi, kad neseniai spaudoje plataus atgarsio sulaukusi istorija apie kompostavimui netinkamų konteinerių dalinimą gyventojams nesumažins jų noro tvarkyti buitines atliekas.

  Skaityti >
 • Europos Parlamentas sunerimęs dėl gausėjančių plastiko atliekų

  0 2014-01-14

  Antradienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje raginama iki 2020 m. iš rinkos pašalinti pavojingiausias plastikines medžiagas, sumažinti plastikinių maišelių naudojimą ir nustatyti privalomus plastiko atliekų perdirbimo tikslus.

  Skaityti >
 • Apie atliekas – kitaip (infografikas)

  0 2014-01-14

  Infografikas – informacinė medžiaga, kurioje svarbiausia informaciją perteikti vaizdu. Infografikas – modernus, stilingas ir smagus būdas suprantamai pateikti sausus statistinius duomenis.

  Skaityti >
 • Persiskirsto taupiųjų lempučių surinkimo punktai

  0 2014-01-13

  Šiais metais perdegusias taupiąsias lemputes atiduoti perdirbti tampa dar paprasčiau – nuo šiol šiomis lemputėmis prekiaujantys prekybos centrai, pagal ES direktyvas, privalės besąlygiškai priimti nebeveikiančią elektros ir elektroninę įrangą. Be to, visoje Lietuvoje ir toliau veiks 86 šių lempučių tvarkymą šalyje organizuojančios VšĮ „Ekošviesa“ punktai.

  Skaityti >
 • Seimo narys A. Strelčiūnas: „Neatsakingai atliekų deginimo veiklai privalome pasakyti „ne“

  0 2014-01-09

  Miestuose ir gyvenvietėse visada susikaupia daugybė įvairiausių atliekų. Jų kiekį, atsižvelgiant į gyvenimo lygį ir gyventojų skaičių, būtina utilizuoti.
  Aš, su Seimo narių grupe, norėdamas apsaugoti šalį nuo ekologinės katastrofos ir pažaboti neatsakingą atliekų deginimo veiklą, pateikiau Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Šio įstatymo pakeitimas yra būtinas, nes girdime daug skirtingų nuomonių: vieni teigia, kad atli...

  Skaityti >
 • Seimo narė A. Bilotaitė reikalauja galutinai išaiškinti „Toksikoje“ vykstančius neskaidrius procesus

  0 2014-01-07

  Sausio 6 dieną Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių, prašydama surengti išvažiuojamąjį komisijos posėdį į Šiaulių rajone esančią UAB „Toksika“ Šiaulių filialui priklausančią pavojingų atliekų deginimo gamyklą. Išvažiuojamojo posėdžio, kurį siūloma surengti iki sausio 11 dienos, tikslas – stebėti, ar ir kaip yra vykdomi neteisėti atliekų bandomojo deginimo darbai, kurie pagal galiojančius teis...

  Skaityti >
 • Gyventojai pernai išrūšiavo 15 proc. daugiau atliekų

  0 2014-01-06

  Vis daugiau gyventojų imasi rūšiuoti atliekas ir daro tai atsakingiau. Didžiausios Vilniuje atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ duomenimis, 2013 m. gyventojai išrūšiavo maždaug 15 proc. daugiau atliekų nei užpernai.

  Skaityti >
 • Taršos prevencija – požeminio vandens apsauga

  0 2013-12-23

  Saugant požeminį vandenį nuo taršos svarbiausia yra laiku identifikuoti grėsmes ir imtis priemonių joms pašalinti. Lietuvos geologijos tarnyba stebi ir vertina visas galimas grėsmes ir siūlo aplinkosauginius veiksmus. 2013 metais tirtų didžiausių pavojų rezultatai pateikiami žemiau.

  Skaityti >
 • LVAT: leidimas eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną išduotas neįvertinus poveikio aplinkai

  0 2013-12-22

  2013 m. gruodžio 19 d. nutartimi Lietuvos vyriausiąsias administracinis teismas (LVAT) išsprendė ginčą dėl leidimo eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną – patvirtino pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo šis leidimas pripažintas neteisėtu ir panaikintas.

  Skaityti >
 • Rimo Valeikio kurtos atvirutės skatins saugiai rinkti taupiąsias lemputes

  0 2013-12-20

  Šią žiemą teisingai atsikratyti perdegusiomis taupiosiomis lemputėmis kvies žinomo menininko Rimo Valeikio kurtos kalėdinės atvirutės. Lankomiausias sostinės vietas jau pasiekė 15 tūkst. nemokamai dalinamų menininko darbų. Šiomis atvirutėmis energiją taupančių lempučių surinkimą Lietuvoje organizuojanti „Ekošviesa“ siekia priminti, kad perdegusias tokias lemputes reikia atiduoti perdirbti.

  Skaityti >
 • Rimantas Braziulis. Drąsindami ateitį – pirmyn į pamazgų duobę

  0 2013-12-18

  Pirmiausia skaitytojams norėčiau paaiškinti, kodėl pasirinkau tokį drastišką ir radikalų straipsnio pavadinimą. Dėl to, kad Lietuvoje vyksta sveiku protu nebesuvokiami procesai, kurių pasekmės gali būti ne tik labai liūdnos, bet ir labai tragiškos. Tuos procesus drąsiai inicijuoja mūsų valdžios vyrai ir moterys, kurie visus abejojančius jų veikla ragina „atsikratyti nepagrįstų baimių“.
  Mes neturime bijoti atominių elektrinių, nes sprogsta tik rusiški ir japoni...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-64 >>