• Kur dėti senas padangas?

  0 2014-10-28

  Dabar, kaip ir kasmet, prasidėjus vasarinių padangų keitimo karštymečiui, padidėja grėsmė nuošalesniems gamtos kampeliams tapti senų padangų prieglobsčiu. Pasak aplinkosaugininkų, senos padangos – įžūlus spjūvis gamtai.

  Skaityti >
 • Kauno marių pakrantėje organizuojama akcija „Išgelbėk undinėlę“

  0 2014-09-20

  Paskutinį kartą, apimta nevilties, ji buvo išlipusi į krantą prieš dvejus metus. Matydama, jog situacija dėl pakrančių taršos nepagerėjo, Kauno marių undinėlė vėl pasiryžusi išbristi iš vandens ir rimtai, bet su šypsena (arba su šypsena, bet rimtai) pasikalbėti su sutiktais žvejais bei regioninio parko lankytojais apie tai, kas liūdina ją, karšius, ežiukus, miegapeles, tulžius...

  Skaityti >
 • Muziejui reikia JŪSŲ šiukšlių

  0 2014-09-10

  Iki šių metų rugsėjo 16 dienos Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2, Vilnius) kviečia antrines žaliavas keisti į nemokamą apsilankymą muziejuje. Ši akcija – viena iš visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Ne viską mesk, kas šiukšle žiba“ veiklų.

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vietoje grybų ir uogų netektų rinkti šiukšlių?

  0 2014-08-13

  Vasarą ir rudenį miškai apdovanoja uogų, vėliau – grybų derliumi, tačiau ne visi gyventojai atsidėkoja tuo pačiu. Neretai patys grybautojai ar stovyklautojai miškuose palieka plastikinius maišelius, butelius ar alaus skardines. Visgi kur kas opesnė problema – pamiškėse piktavališkai paliekami elektroniniai prietaisai, išmetamos padangos, kaupiamos buitinės atliekos. Jei tokį „sąvartyną“ aptikote ir jūs, rašykite paštu siukslintojai@grynas.lt.

  Skaityti >
 • Prieš apsiperkant patogu išmesti seną elektroniką

  0 2014-07-28

  Daugeliui miestų ir miestelių gyventojų nebereikia sukti galvos, kur padėti ar kam atiduoti nebenaudojamą smulkią elektronikos įrangą, baterijas ar dujošvytes lemputes. Nuo liepos 1 dienos devynių didžiųjų prekybos centrų parduotuvėse pastatyti 360 trinarių konteinerių, iš kurių surinktos atliekos bus tinkamai utilizuotos ir perdirbamos.

  Skaityti >
 • Rūšiuoti daugiau atliekų lietuvius paskatintų patogesnis išrūšiuotų atliekų surinkimas iš namų

  0 2014-07-04

  Naujausio „Eurobarometro“ tyrimo „Europiečių požiūris į atliekų tvarkymą ir išteklių naudojimo efektyvumą“ duomenimis, dauguma ES piliečių ir Lietuvos gyventojų mano, kad jų šalyje susidaro per daug atliekų. Tyrimo rezultatai rodo, kad 87 % Lietuvos gyventojų (96 % europiečių) svarbu, kad Europa išteklius naudotų efektyviau. 75 % lietuvių bent kartais rūšiuoja plastiko atliekas, 74 % – stiklą, 73 % – popierių ir kartoną.

  Skaityti >
 • Europos Komisija: nuo 2025 m. perdirbamos medžiagos nebus vežamos į sąvartynus.

  0 2014-07-02

  Trečiadienį Europos Komisija nutarė, kad nuo 2025 m. perdirbamąsias atliekas bus draudžiama vežti į sąvartynus.

  Skaityti >
 • Į Lietuvos paštus atkeliauja šeši šimtai specialiųjų baterijų ir lempų surinkimo dėžių

  0 2014-06-18

  Visuose Lietuvos paštuose gyventojai nuo šiol galės priduoti ne tik nenaudojamas baterijas, bet ir dujošvytes lemputes. 593 naujos dvinarės dėžutės atkeliaus į paštus visoje Lietuvoje.

  Skaityti >
 • Seimo narys A. Strelčiūnas: „Tenka konstatuoti, kad privatus verslas nepaiso Atliekų tvarkymo įstatymo“

  0 2014-06-13

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Algis Strelčiūnas stebisi, kad UAB „Reenergy“, planuojamos statyti Regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos Vilniuje organizatorius, atlikdamas poveikio visuomenės sveikatai vertinimą (PVSV), neatsižvelgė į 2014 m. sausio 23 d. Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, o pakeitus įrenginio galią bei maksimaliai panaudotinų atliekų ir biomasės kiekį, atsisako atlikti poveikio aplinka...

  Skaityti >
 • Prekybos centrai kviečiami mažinti plastikinių maišelių vartojimą

  0 2014-06-10

  Žaliosios politikos institutas kviečia Lietuvoje veikiančius prekybos centrus pasirašyti įsipareigojimą mažinti plastikinių maišelių vartojimą bei skatinti savo pirkėjus vartoti atsakingai.

  Skaityti >
 • Taupiosios elektros lemputės – naudojamos, nors pavojingos?

  0 2014-06-10

  Pagal 2012 m. ES direktyvą iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, didžioji dalis vartotojų pradėjo rinktis taupiąsias lemputes. Ne išimtis ir Lietuva – pas mus tokias lemputes naudoja daugiau nei 80 proc. gyventojų, nors pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasigirsta argumentų, jog šis sprendimas naudingas tik ekonomiškai ir yra itin kenksmingas žmonių sveikatai. Ar ES, uždrausdama kaitrines elektros lemputes, galėjo suklysti ir žmones versti gyventi nuolatiniame pavoj...

  Skaityti >
 • Gyventojai jau gali mesti elektronikos atliekas į universalius atliekų konteinerius

  0 2014-05-25

  Dar iki liepos 1 d. Lietuvoje bus pastatyta daugiau kaip 3 600 įvairaus dydžio universalios paskirties elektronikos atliekų surinkimo konteinerių. Į naujuosius konteinerius bus galima mesti elektroninę įrangą, baterijas, akumuliatorius ir lemputes. Tai pirmoji Lietuvoje kelias atliekų rūšis apimanti surinkimo sistema.

  Skaityti >
 • R. Šerkšnas: „Į sąvartyną 0 atliekų“

  0 2014-05-09

  Jūsų dėmesiui siūlome Žaliosios politikos instituto viceprezidento, aplinkosaugos eksperto Rimanto Šerkšno straipsnį.
  Pastaruoju metu daug diskutuojama atliekų tema, pateikiamos įvairios deklaracijos, tačiau norisi paklausti, ar realybė yra artima atliekų tvarkymo strategijoje keliamiems tikslams ir siekiams? Ar prevencinės priemonės, kurios puikiai suguldytos išleistuose įstatymuose, pasiekia visuomenę?

  Skaityti >
 • Lietuvoje bus įvesta vienkartinių pakuočių užstato sistema

  0 2014-05-08

  „Džiaugiuosi, kad Seimas priėmė mūsų parengtas Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas. Jos leis ir Lietuvoje įvesti vienkartinių pakuočių užstato sistemą“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

  Skaityti >
 • 83 proc. gyventojų namų apšvietimui naudoja taupiąsias lemputes, bet tik 36 proc. jomis atsikrato teisingai

  0 2014-05-06

  Neseniai atlikto visuomenės tyrimo rezultatai atskleidė paradoksą: nors žmonės žino ir supranta, kad perdegusias taupiąsias lemputes reikia perdirbti, jie jas meta kartu su kitomis buitinėmis atliekomis – taip elgiasi 60 proc. respondentų.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-60 61-64 >>