Į Lietuvos paštus atkeliauja šeši šimtai specialiųjų baterijų ir lempų surinkimo dėžių

0 2014-06-18


Visuose Lietuvos paštuose gyventojai nuo šiol galės priduoti ne tik nenaudojamas baterijas, bet ir dujošvytes lemputes. 593 naujos dvinarės dėžutės atkeliaus į paštus visoje Lietuvoje.

„Lietuvos pašto ir Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) bendradarbiavimas aplinkosaugos srityje yra puikus socialinės atsakomybės pavyzdys. Lietuvos paštas turi išskirtinį klientų aptarnavimo tinklą ir pelnytą mūsų visuomenės pasitikėjimą. Tikimės, kad su šios organizacijos pagalba ypač padidės smulkių elektronikos atliekų surinkimas regionuose“, – apie partnerystę kalbėjo EPA direktorius Mantas Varaška.

Pasieks ir atokesnius regionus

Platus paštų tinklas leidžia pasiekti mažiausius miestelius ir kaimus. Tai padeda išspręsti daugelį galvosūkių, kaip užmiesčio gyventojams ugdyti rūšiavimo įpročius ir sąmoningumą. „Per kelerius bendradarbiavimo su EPA metus pastebėjome, kad tinkamas atliekų rūšiavimas itin svarbus ir kaimiškųjų vietovių gyventojams. Neretai mažuose kaimo paštuose baterijų surenkame gerokai daugiau nei didžiuosiuose paštuose. Tikimės, kad ir ateityje gyventojai atsakingai rūšiuos kenksmingas atliekas, nes dabar jas gali priduoti daugiau kaip 500 paštų“, – sakė Lietuvos pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

I. Dundulienė džiaugėsi, kad vis daugiau gyventojų tampa socialiai atsakingais, rūpinasi aplinkosauga ir tinkamu atliekų rūšiavimu. Per 2013 metus Lietuvos paštas surinko apie 500 kg nebenaudojamų baterijų. Šiais metais, išplėtus surinkimo tinklą ir pradėjus surinkinėti dujošvytes lempas, Lietuvos paštas turi ambicijų surinkti apie 2 tonas elektroninių atliekų.

Naujos dvinarės dėžutės, į kurias bus galima mesti baterijas ir dujošvytes lemputes, stovės matomose ir visiems prieinamose paštų vietose. Didesni trinariai smulkių elektronikos prietaisų, baterijų bei lempučių surinkimo konteineriai pastatyti trijuose centriniuose paštuose – Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Surinktos elektronikos atliekos bus atiduodamos perdirbti.

Rūpindamasis Lietuvos aplinka socialiai atsakingas Lietuvos paštas aktyviai prisideda prie gyventojų švietimo. Kad atkreiptų didesnį gyventojų dėmesį į atliekų rūšiavimą, paštuose bus skelbiami švaros mėnesiai.

 

Ekonaujienos.lt straipsnius galima perspausdinti įdedant aktyvią nuorodą.

Susiję straipsniai

 • Per metus kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 50 kg maisto atliekų

  2 2015-05-15

  Per Seime vykusį Nacionalinį kovos su maisto švaistymu kongresą buvo aptarti ir aktualūs maisto atliekų, jų tvarkymo ir prevencijos klausimai.
  Per metus mūsų šalyje susidaro apie 80 tūkst. tonų maisto atliekų, o vienas gyventojas išmeta apie 50 kg maisto, kurio dalis dar tinkama vartoti. Šios atliekos nėra atskirai surenkamos ir tvarkomos, todėl patenka į bendrą komunalinių atliekų srautą ir keliauja į sąvartynus. Maisto atliekos Lietuvoje sudaro apie dešimtadalį vi...

 • Lietuvoje pradedama kurti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema

  0 2015-04-02

  Lietuvoje pradedama kurti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Aplinkos ministerijos leidimą šios sistemos administratoriaus veiklai gavusi viešoji įstaiga „Užstato sistemos administratorius“ (USA) jau kreipėsi į šalies prekybos įmones, kviesdama per balandį pateikti paraiškas dėl taromatų – įrenginių, kurie užstato sistemos pakuotę atpažins automatiškai, ją priims ir grąžins pirkėjams depozitą, poreikio. Naujoji vienkartinių gėrimų pakuočių u...

 • Paprasti ir nemokami būdai atsikratyti senomis padangomis

  0 2015-03-31

  Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.

 • Elektroniniai prietaisai: tvarkyti neverta išmesti

  0 2015-03-06

  Išgirdus meistro verdiktą, jog už sugedusio prietaiso tvarkymą teks pakloti nemenką sumą, savininkui belieka pasverti – tvarkyti ar, kiek pridėjus prie remonto kainos, nusipirkti naują? Pasak kompiuterinės ir buitinės technikos meistrų, vis dažniau pasitaiko atvejų, kai klientui tiesiog patariama nusipirkti naują prietaisą. Elektronikos platintojų asociacija atskleidžia kitą medalio pusę – didėjant tokių prietaisų vartojimui daugėja ir elektronikos atliekų, kurios ...

 • Stikliniai buteliai – su užstato ženklu

  0 2015-02-05

  Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino užstato už daugkartines gėrimų pakuotes sistemos taikymo ženklą. Šiuo ženklu turi būti žymimi visi Lietuvoje parduodami ir į užstato už daugkartines pakuotes sistemą įtraukti stikliniai buteliai su gėrimais.

 • Praktiškas gerumas. Interviu su verslininku Almontu Kybartu

  0 2015-02-02

  Ar galima suderinti gamtos apsaugą su pelno siekimu? Ar galima tai daryti Lietuvoje? EMP Recycling įkūrėjas ir vadovas Almontas Kybartas yra gyvas to pavyzdys. Prieš 15 metų pradėjęs elektroninių atliekų perdirbimo verslą, šiandien jis vis dar mato labai daug iššūkių ir tiki, kad Lietuva gali būti ta šalis, kurioje atliekos į sąvartynus nepakliūna.

 • Lietuvoje išrūšiuojama ir perdirbama vis daugiau atliekų

  0 2015-01-22

  Lietuvoje kasmet perdirbama arba panaudojama energijai gauti vis daugiau komunalinių atliekų, kurių per metus susidaro apie 130 tūkst. tonų. Pavyzdžiui, 2010 m. iš tokio kiekio buvo perdirbta arba panaudota energijai gaminti tik 12,8 proc. tokių atliekų, o 2013 m. – beveik tris kartus daugiau (apie 35 proc.).

 • „Fortum Klaipėda“ leista kurui naudoti atliekas iš kitų Lietuvos regionų

  0 2014-11-27

  Aplinkos apsaugos agentūros taršos prevencijos ir leidimų departamento Klaipėdos skyrius 2014 m. lapkričio 26 d. „Fortum Klaipėda“ termofikacinei jėgainei išdavė pakeistą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą, pagal kurį galima deginti nepavojingas komunalines atliekas po antrinio rūšiavimo ir nepavojingas gamybos atliekas iš visos Lietuvos. Šis leidimas suteikia galimybę atliekų kiekį jėgainės kuro balanse padidinti iki 70 % arba iki 180 tūkst...

 • EP nariai taria „sudie“ aplinką teršiantiems plastikiniams maišeliams

  0 2014-11-25

  Praeitą savaitę Europos Parlamento ir ES Tarybai pirmininkaujančios Italijos atstovai pasiekė susitarimą dėl taisyklių, kuriomis siekiama sumažinti plastikinių maišelių naudojimą, nes jie teršia aplinką. Šįvakar dėl šio susitarimo balsuoja Aplinkos komitetas. Kaip tai atrodytų per fotoaparato objektyvą? Jūsų dėmesiui – fotografijos konkurso šia tema nugalėtojo vengro Gáboro Szellő nuotrauka „Dabar“.

 • Žengtas dar vienas žingsnis, siekiant pažaboti taršą plastikiniais maišeliais

  0 2014-11-23

  Europos Komisija pritarė Žaliųjų frakcijos narės Margrete Auken pasiūlymui Europoje iki 2019 m. 50 proc., o iki 2025 metų 80 proc. sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą.