• Išleista Sauliaus Jasionio knyga apie gamtinę žemdirbystę

  0 2014-04-08

  Ką tik knygynus pasiekė Sauliaus Jasionio knyga „Gamtinė žemdirbystė“.
  Saulius Jasionis yra Lietuvoje sparčiai populiarėjančios gamtinės žemdirbystės pradininkas, tikras daržininkystės mitų griovėjas, raginantis ūkininkauti ne pagal agronomų, o pagal gamtos sukurtą planą, kai nereikia daržų nei kasti, nei tręšti, nei laistyti, nei sulenkta nugara kaitroje išsijuosus ravėti, bet džiaugtis gausiu ir sveiku derliumi (juk gamtoje žemės nedirba niekas, išskyrus t...

  Skaityti >
 • Pirmoji šiais metais talka Antakalniečių sode

  0 2014-04-05

  Kviečiami antakalniečiai prisijungti parengiant mūsų daržą naujam sezonui ir sutvarkant gėlynus Sapiegų parke. Atnaujinsim lysves, pasodinsim daigus ar sėklas, vėliau prie puodelio arbatos pasitarsim kaip prižiūrėti mūsų daržą, pasidalinsim idėjomis ir pasiūlymais. Talkos pradžia balandžio 12 d., šeštadienį, 11 val. Sapiegų parke prie šiltnamio.

  Skaityti >
 • „Žalia stotelė“ dalyvių forumas

  1 2014-03-27

  2014 m. balandžio mėn. 15 d. (antradienį) pedagogai, socialiniai darbuotojai bei auklėtojai kviečiami į ugdymo įstaigų teritorijų apželdinimo ir daržininkavimo programos „Žalia stotelė“ dalyvių forumą „Žalia stotelė – erdvė pokyčiams“.
  Pagrindinis forumo tikslas – teigiamų pokyčių skatinimas mokyklų bei globos namų bendruomenėse, kuriant Žaliąsias edukacines erdves.

  Skaityti >
 • Žemė tik tiems, kas ją dirba

  1 2014-03-26

  Seimo pavasario sesijoje bus svarstomas įstatymo pakeitimo projektas dėl sąlygų įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę. Apie tai kalbamės su žemės ūkio ministru prof. Vigilijumi Jukna.

  Skaityti >
 • Saviveikla užsiimti neleidžia

  0 2014-03-24

  „Kodėl ES įstatymai tokie nenaudingi mums, paprastiems žmonėms? Nejaugi nėra galimybių leisti auginti įvairius daržo augalus daigams, sėkloms ir bent truputį iš to gauti pajamų? Kadangi sėklos nėra sertifikuotos, patikrintos, nežinomas daigumas, jų negalima pardavinėti. Tačiau juk mes į parduotuves jų netiekiame ir neplanuojame to daryti.

  Skaityti >
 • Paradoksalios Lietuvos žalinimo priemonės: melioracijos griovius gelbėsim su „Roundup“?

  0 2014-03-22

  Lietuva nuo seno garsėja kaip gražus ir žalias kraštas. Mano amžiaus žmonės dar mena tuos laikus, kai kiekviename upelyje gyveno ir veisėsi vėžiai, vėgėlės, vijūnai ir kiti gyvūnai. Upeliuose ir pelkutėse augo ajerai, puplaiškiai, vilkdalgiai, pelkiniai švyliai ir daugelis kitų retų ir vertingų augalų. Natūralios pievos buvo puikios ganyklos kamanėms, drugiams ir bitėms, o mes, vaikai, rinkdavome gardžiausias žemuoges. Dabar gi gamta tampa priešu, o kovai prieš j...

  Skaityti >
 • Kur dėtis nemoderniems piliečiams vis labiau modernėjančioje Lietuvoje?

  0 2014-03-18

  Turbūt kai kuriems žmonėms, ypač laisvosios rinkos mylėtojams, tai bus naujiena, bet modernius piliečius ir tarptautinius svečius koncentruojanti mūsų sostinė nėra visa Lietuva. Tikriausiai sunku įsivaizduoti, bet be Vilniaus miesto Lietuva turi dar bent 59 savivaldybes. Nors per Nepriklausomybės laikotarpį emigravo pusė milijono Lietuvos žmonių, dar liko beveik trys milijonai. Deja, atrodo, kad valdžia kažkaip nepastebi, jog beveik du milijonai Lietuvos gyventojų gyvena n...

  Skaityti >
 • LLRI: žemės įsigijimo ribojimai labiausiai pakenks patiems lietuviams

  1 2014-03-12

  Lietuvių galimybės užsiimti žemės ūkiu gali būti smarkiai apribotos. Tokios išvados Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) priėjo išnagrinėjęs taip vadinamą žemės įsigijimo „saugiklių“ įstatymą. Projekto autoriai siekia nustatyti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo sąlygas nuo šių metų gegužės, kai šalies žemės rinka atsivers ir kitų šalių piliečiams, tačiau nukentėtų pirmiausia lietuviai.

  Skaityti >
 • Europarlamentarai nepritarė "sėklų" reglamentui

  0 2014-03-12

  Antradienį Europos Parlamentas nepritarė Europos Komisijos pasiūlymui dėl augalų dauginamosios medžiagos auginimo, kuris dar žinomas kaip "sėklų" reglamentas (15 balsų už pradinį pasiūlymą ir 650 prieš). EP nariai nuogąstavo, kad šios taisyklės suteiks per daug galių Komisijai ir neužtikrins galimybės ES valstybėms šias taisykles pritaikyti savo poreikiams. Europos Komisijai nesutikus pateikti naujo pasiūlymo, Europos Parlamentas užbaigė klausimo pirmąjį skaitymą.

  Skaityti >
 • Karo pramone paremtas žemės ūkis – pražūtingas

  0 2014-03-07

  Mums sakė, kad išėjus iš planinės ekonomikos gyvensime geriau, laisvoji rinka ir privatizacija viską sustatys į vietas… Dabar mums sako, kad turime parduoti savo žemę užsieniečiams. Mūsų šalis neturi stiprios pramoninės gamybos, neturi gausių gamtinių resursų, nėra iš ko mokėti dotacijų žemės ūkiui.

  Skaityti >
 • Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo pakeitimo

  0 2014-03-06

  Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija parengė Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo Nr. IX-1314 pakeitimo įstatymo projektą. Įstatymo projekto tikslas – riboti asmenų, nedirbusių žemės ūkyje ir neketinančių verstis žemės ūkio veikla, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo galimybes, kad būtų išsaugoti dirbamos žemės plotai, vietinių gyventojų galimybė pasilikti gyventi ir užsidirbti kaime.

  Skaityti >
 • Kita sėklų istorija

  1 2014-03-06

  „Rasos“ jau rašė apie didžiulį sėklų pasirinkimą, jų sertifikavimo ir kokybės kontrolės tvarką. Tarsi ir gerai – jokios saviveiklinės prekybos sėklomis, kurios nėra tinkamai paženklintos ar ištirtos bei registruotos.
  Bet yra ir kita sėklų istorija. Jau bene dešimtmetį vyksta tylūs sėklų mainai, kuriuose dalyvauja jas auginantys mažų žemės sklypelių savininkai.

  Skaityti >
 • Lietuviai pasisako už Europos Sąjungą, bet prieš žemės pardavimą užsieniečiams, rodo KTU tyrimas

  0 2014-02-28

  Duomenys apie lietuvių požiūrį į žemės pardavimą užsieniečiams pagaliau prasismelkė ir į valdžiai paslaugią oficialiąją žiniasklaidą. Iki šiol tokius Lietuvoje atliekamų apklausų rezultatus skelbė tik užsienio agentūros.

  Skaityti >
 • Tyrimas: dirvožemis kinta ir yra skurdinamas

  0 2014-02-27

  Praėjusiais metais Lietuvos geologijos tarnyba atliko laukų dirvožemio būklės ir pasklidosios dirvožemio taršos stebėjimus. Jie parodė, kad šalies dirvožemis yra skurdinamas.
  Atlikti stebėjimai parodė, kad Lietuvos dirvožemyje vyrauja daugumos elementų, taip pat ir reikalingų augalams, išplovimas ir išnešimas iš viršutinio derlingojo dirvožemio sluoksnio.

  Skaityti >
 • Žemės pardavimo saugikliai: ribojo užsieniečiams, bet apribojo paprastiems lietuviams

  6 2014-02-24

  Referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatyvai surinkus daugiau nei 300 000 piliečių parašų staiga susigriebta, kad nuo 2014 m. gegužės 1 d., kai baigsis draudimo parduoti žemę užsieniečiams laikotarpis, nenumatyti realūs saugikliai, kurie galėtų apsaugoti, kad sąlyginai pigios Lietuvos žemės negalėtų nusipirkti bet kas, kad jos neišpirktų neaiškūs spekuliuoti žeme norintys užsieniečiai ir užsienio kompanijos. Kaip žinia, vakarų europiečių ir liet...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 61-75 76-90 91-105 [106-120] 121-135 136-143 >>