• Ūkininkai ir bitininkai: naujos taisyklės – žingsnis į priekį

  0 2014-05-07

  Artėjant vasarai, ūkininkai ir bitininkai Žemės ūkio ministerijoje vėl susėdo prie derybų stalo – nei viena pusė nenori, kad nuo pasėlių apdorojimo cheminiais preparatais žūtų bitės.

  Skaityti >
 • Ekologinis ūkininkavimas gelbės senstantį Lietuvos kaimą

  0 2014-05-07

  Ekologinis ūkininkavimas atlieka svarbų vaidmenį ne tik žemės ūkyje, bet ir prisideda prie sveikos mitybos bei tausaus gamtos išteklių naudojimo. Seime surengtoje diskusijoje „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“ domėtasi paramos ekologiniams ūkiams galimybėmis, jų plėtra, valdžios atstovų pozicija užtikrinant šiai žemės ūkio veiklai lygiavertes konkurencijos sąlygas.

  Skaityti >
 • Išmetamas maistas ir iš to sekantys ekonominiai nuostoliai – dar vienas Jungtinių Tautų signalas visuomenei

  0 2014-05-05

  Didžiulio tarptautinės visuomenės dėmesio sulaukusi Jungtinių Tautų ataskaita apie klimato kaitą, jos žalą, prognozuojamą ateities perspektyvą – ne vienintelė šiuo metu aktuali tema, iškelta kaip probleminė tarptautiniuose įvairių diskusijų formatuose.

  Skaityti >
 • Seime vyks diskusija „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“

  0 2014-05-02

  2014 m. gegužės 7 d., trečiadienį, 11 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks Seimo Kaimo reikalų komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro rengiama „Europos savaitė 2014“ diskusija „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“.

  Skaityti >
 • Bendruomenės daržas skleisis Panevėžio pataisos namuose

  0 2014-04-30

  Gegužės 2 d. 14 val. Panevėžio pataisos namuose bus įkurtas bendruomenės daržas, kurio tikslas suburti nuteistas moteris bendrai veiklai, suteikti žinių apie ekologinę žemdirbystę bei ugdyti naujus, ateičiai naudingus įgūdžius.

  Skaityti >
 • Seimas įtvirtino saugiklius įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę

  3 2014-04-24

  Seimas plenariniame posėdyje reglamentavo apribojimus įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę. Už Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-1587(3) balsavo 78, prieš – 7, susilaikė 5 Seimo nariai.

  Skaityti >
 • Liberalai prašo Prezidentės vetuoti žemės įsigijimo „trukdiklių“ paketą

  0 2014-04-24

  Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi į šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę – prašoma vetuoti šiandien Seimo priimtas įstatymų pataisas, galimai prieštaraujančias Konstitucijai ir ribojančias teisę į nuosavybę įsigyjant žemės ūkio paskirties žemės. Liberalų manymu, tokiu būdu pažeidžiami teisėti Lietuvos ir užsienio šalių piliečių interesai.

  Skaityti >
 • Smaližiams – išskirtinė ūkininkų produkcija

  0 2014-04-24

  Diplomuoti agronomai Genovaitė ir Mindaugas Sakalauskai ekologinio ūkininkavimo keliu pasuko prieš vienuolika metų, kai įkūrė uogininkystės ūkį. Jie ne tik augina įvairias uogas, bet ir spaudžia sultis, gamina tyres, verda uogienę. Svarbiausi motyvai, paskatinę Sakalauskus ekologiškai ūkininkauti, – sveikas maistas savo šeimai, noras atrasti išskirtinį vartotoją, kuriam svarbu ekologija, produktai be cheminių priedų.

  Skaityti >
 • Ieškoma būdų, kaip užkirsti kelią bičių nykimui

  0 2014-04-23

  Europos Sąjungoje (ES) jau ne vienerius metus fiksuojant bičių mirtingumo didėjimą, 17 šalių, tarp jų ir Lietuva, dalyvavo pirmoje aktyvioje epidemiologinėje studijoje, skirtoje išsiaiškinti šios grėsmingos problemos mastą ir priežastis. Paaiškėjo, kad vasarą daugiausiai bičių žūsta Vakarinėje Europoje, o žiemą – šiaurinėje žemyno dalyje.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo. Pavasarį visi geidžia „išeiti ant žolės“

  0 2014-04-22

  Kovo 17-oji
  Pasirodė varnėnai. Trumpai pabuvo kieme, palandžiojo į atnaujintus inkilus ir dingo. Bet tuoj pat atlėkė pulkas svirbelių, nutūpė ant viršutinių seno kaštono šakų ir svirbia. Visą žiemą Liškiavos apylinkėse nemačiau nė vieno svirbelio, o dabar atsirado.

  Skaityti >
 • A. Svirskis: Lietuvos šeimos ūkiai į Raudonąją knygą?

  0 2014-04-18

  Lietuva atsidūrusi neeilinėje kaimo ateities kryžkelėje. Per Nepriklausomybės laikotarpį nebuvo nieko padaryta, kad išsaugotume smulkius šeimos ūkius. Rezultatas – šimtai tūkstančių bedarbių kaime, uždarytos mokyklos, kultūros namai ir t. t. Jei taip tęsis dar kelis metus, žemę Lietuvoje valdys koks 10 proc. žemvaldžių, kurie naudosis visa ES skiriama parama ir nespręs jokių ekonominių, ekologinių ir socialinių kaimo problemų. Praėjusieji metai buvo paskelbti ko...

  Skaityti >
 • Artėjant laisvos prekybos sutarčiai tarp Europos Sąjungos ir Amerikos svarbiausia – būti pasirengusiems

  0 2014-04-17

  2014 m. balandžio 17 d. LR žemės ūkio rūmuose įvyko išplėstinis ŽŪR Tarptautinių ryšių komiteto posėdis, kuriame buvo aptartos Europos Sąjungos derybos su JAV dėl laisvosios prekybos sutarties ir Lietuvos derybinė pozicija, vyko diskusijos su LR žemės ūkio rūmų nariais apie galimą laisvosios prekybos sutartį su JAV ir jos pasekmes Lietuvos žemės ūkiui.

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo naujus saugiklius įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę

  0 2014-04-16

  Seimo Kaimo reikalų komitetas šios dienos posėdyje pritarė komiteto sudarytos darbo grupės, Seimo narių grupės ir Vyriausybės parengtiems įstatymų projektams Nr. XIIP-1587, XIIP-1498(2) ir XIIP-1638 bei vadovaujantis Seimo statuto 137 straipsnio 4 dalimi nusprendė juos sujungti ir teikti Seimui svarstyti patobulintą įstatymo projekto variantą Nr. XIIP-1587(2).

  Skaityti >
 • Seimui pristatyti Vyriausybės siūlymai dėl saugiklių įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę

  0 2014-04-10

  Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna Seimui pristatė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus (projektą Nr. XIIP-1638), kuriais siūloma įtvirtinti papildomus saugiklius įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę. Įstatymų projektais siekiama riboti asmenų, nedirbusių žemės ūkyje ir neketinančių verstis žemės ūkio veikla, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo galimybes, kad būtų išsaugoti dirbamos žemės...

  Skaityti >
 • Briuselis šokdina ūkininkus

  0 2014-04-09

  Europos Sąjungos strategų paradoksai: vienais sprendimais atveriami keliai genetiškai modifikuotiems augalams, kurie gamtai ir žmonių sveikatai gali būti pražūtingi, o kitais sprendimais įvedami griežti žalinimo reikalavimai, dėl kurių mažės ir brangs produkcijos gamyba. Žalinimo reikalavimai įsigalios kitais metais, tačiau jau šiemet pasėlius deklaruoti besiruošiantiems ūkininkams neramu, nes išskirti ekologiniu požiūriu svarbias vietoves bus ne taip paprasta. O sank...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 46-60 61-75 76-90 [91-105] 106-120 121-135 136-143 >>