• Griciukų balsų Žuvinto apylinkėse jau nebesigirdi

  0 2014-06-05

  Žuvinto biosferos rezervate šįmet nustojo perėti paprastieji griciukai. Apgailėtina, tačiau šio reto paukščio, įtraukto į pasaulyje potencialiai globaliai nykstančių rūšių sąrašą, likimą greičiausiai nulėmė pasikeitusios ūkininkavimo sąlygos perėjimo buveinėse.

  Skaityti >
 • Kas išduos leidimą įsigyti žemės?

  0 2014-06-04

  Šiandien Vyriausybėje priimtas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimo įstatymo (vadinamojo žemės rinkos saugiklių tobulinimo įstatymo) projektas. Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad leidimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išduotų savivaldybės administracijos direktorius, o ne Nacionalinė žemės tarnyba, kaip yra šiuo metu. Šia nuostata siekiama į žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo procesą įtraukti ir vietos savivaldą.

  Skaityti >
 • Konkursas „Pažangiausias ekologinis ūkis“ ruošiasi išplaukti į tarptautinius vandenis

  0 2014-06-04

  Konkurso „Pažangiausias ekologinis ūkis“ idėja – įvertinti šalies ekologinius ūkius bei įmones prieš septynerius metus kilo Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, paramos fondu „Tatulos programa“ ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros“. Šiemet nutarta išplėsti konkurso geografiją ir padaryti jį tarptautiniu – nuo 2015 m. ketinama rinkti pažangiausią Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekologinį ūkį.

  Skaityti >
 • Tikslinami apleistų žemės ūkio naudmenų plotai

  0 2014-05-29

  Informacija apie apleistų žemės ūkio naudmenų plotus paskelbta Žemės informacinės sistemos (www.zis.lt) ir Lietuvos erdvinės informacijos portalo interneto svetainėse (www.geoportal.lt arba http://goo.gl/FCL7Y), taip pat paraiškų priėmimo informacinės sistemos (http://paseliai.vic.lt) ir VĮ Registrų centro interneto (www.regia.lt)svetainėse.
  Pastebėjus netikslumų ar pasikeitimų, prašome apie tai pranešti VĮ Valstybės žemės fondui.

  Skaityti >
 • Ką daryti, kad vaikas susidomėtų sodininkyste?

  0 2014-05-27

  Sudominti vaikus sodininkyste yra nelengva užduotis. Tačiau „Žalios stotelės“ iniciatoriai pasirengę šiam iššūkiui. Mažųjų sodininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.

  Skaityti >
 • Daržai dygsta kaip grybai po lietaus

  0 2014-05-27

  Gegužės 22 d. laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškių padalinyje įkurtas naujas bendruomenės daržas. Į šventę susirinko ligoninėje esantys nuteistieji ir Žali.LT nariai: Virginija Vingrienė ir Donatas Vaičius. Didžiulį įdirbį, kad daržas čia atsirastų, atliko ir Elona Jasinauskienė, VšĮ „Elodina“ atstovė.

  Skaityti >
 • Projektas „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“

  0 2014-05-25

  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija įgyvendina pažintinį - edukacinį projektą jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Šiemet projektas vadinasi „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“. Žaliojo projekto dalyviai, Nidos vidurinės mokyklos pradinukai, jau turi sukaupę patirties daržininkystėje srityje – praėjusių metų projekto metu „Nuo pavasario iki rudens, nuo sėklos iki vaisiaus“ rūpestingai augino įvairias daržoves ir kitus augalus.

  Skaityti >
 • Norima išsaugoti paramą išskirtinės kokybės produktams

  0 2014-05-25

  Žemės ūkio ministerija derybose su socialiniais partneriais dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos remiamų priemonių siekia išsaugoti paramos galimybę išskirtinės kokybės produktams (IKP).

  Skaityti >
 • Tylusis žudikas „Roundup“ pamažu demaskuojamas: Olandija uždraudė glifosatą nekomerciniam naudojimui

  0 2014-05-21

  Nuo 2015 metų privatūs asmenys Olandijoje nebegalės naudoti herbicidų, kurių pagrindą sudaro veiklioji medžiaga glifosatas, taip pat ir pasaulyje itin populiaraus „Roundup‘o“. Tai daroma, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą.

  Skaityti >
 • Saugomose teritorijose žemės sklypus siūloma parduoti tik iki 1 ha ploto

  0 2014-05-21

  Žemės ūkio ministerija šį trečiadienį siūlo Vyriausybei svarstyti Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Pagal šiuo metu galiojantį reglamentavimą galimų įsigyti saugomose teritorijose tarp privačios žemės valdų įsiterpusių žemės plotų dydžiai yra didesni nei nesaugomose teritorijose.

  Skaityti >
 • Pravieniškių pataisos namuose bus įkurtas bendruomenės daržas

  0 2014-05-20

  Jau šį ketvirtadienį, gegužės 22 d., 13 val. laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškių padalinyje bus įkurtas bendruomenės daržas. Jo tikslas – sutelkti pataisos namų nuteistuosius bendrai veiklai, leisti įgyti naujų įgūdžių ateičiai ir praskaidrinti nuotaikas laisvės atėmimo sąlygomis.

  Skaityti >
 • Kanapės: pamaitins, aprengs ir sušildys

  0 2014-05-19

  Po ilgų diskusijų pagaliau ir Lietuvoje nuo šių metų sausio 1-os dienos galima auginti kanapes. Tikimasi, kad šiais metais kanapes augins ir ūkininkai, ir sodininkai mėgėjai. Sostinėje gyvenantis Andrius Osadcis viliasi, kad kanapės ir gaminiai iš jų ras tinkamą vietą mūsų šalies rinkoje.

  Skaityti >
 • Klaipėdoje, Sulupės seniūnaitijoje kuriamas bendruomenės daržas

  0 2014-05-19

  Sodinukams ūgtelėjus ir šiltiems orams sugrįžus į pajūrį, Žali.lt Klaipėdos komanda su Sulupės seniūnaičiu bei žaliuojantys aktyvūs bendraminčiai – pagalbininkai kviečia visus prisidėti įkuriant bendruomenės daržą Sulupės seniūnaitijoje.

  Skaityti >
 • Pasėlius purškia nepaisydami reikalavimų

  0 2014-05-15

  Raseinių rajono ūkininko Mykolo Hoferto bitės ne kartą yra nukentėjusios nuo chemikalų, kuriuos neatsakingai savo pasėliuose purškia žemdirbiai. Nieko gero nežadėjo ir šiomis dienomis jo išvystas vaizdelis: važiuodamas pirkti žemės ūkio technikos detalių, jis Gylių kaimo rapsų lauke pamatė modernų purkštuvą, purškiantį žydinčius augalus.

  Skaityti >
 • Bendruomenės daržo šventė Pilaitėje – odė mūsų planetos išsaugojimui

  0 2014-05-12

  Du metus iš eilės sėkmingai puoselėtas Pilaitės bendruomenės daržas šiemet vėl sėkmingai atveria duris naujai plėtrai. Šių metų gegužės 14 d. 18 val. Pilaitėje, Vydūno ir Smalinės gatvių sankirtoje, susivienijimas Žali.LT, kartu Pilaitės kultūros centru „Beepart“ kviečia visus pilaitiškius ir bendruomenės svečius į daržo sodinimo talką. Šių metų renginio koncepcija siejama su aplinkos išsaugojimo tema, todėl bus apjungta ne vien su daržovių sodinimu, b...

  Skaityti >
<< 1-15 ... 31-45 46-60 61-75 [76-90] 91-105 106-120 121-135 ...  136-143 >>