• Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų

  0 2014-10-01

  Ieškodami ypatingos aplinkos savo vaikams, kurioje jie galėtų atsiskleisti, dažnai neįvertiname to, jog vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų. Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia galima kurti, fantazuoti bei atskleisti save.

  Skaityti >
 • Jurgita Mačiūnaitė. Kodėl verta rinktis Fairtrade produktus

  0 2014-09-30

  Spalio 14 d. į Vilnių atvyksta „Šokomobilis“ – tarptautinio ChocoMobil turo ekipažas. Šia kampanija siekiama atkreipti dėmesį į kakavos augintojų ir darbininkų gyvenimo bei darbo sąlygas trečiojo pasaulio šalyse, taip pat didelis dėmesys skiriamas ekologijai bei skatinama Fairtrade prekybos sistema. Turas, prasidėjęs rugpjūčio 1 d. Berlyne, truks tris mėnesius. Jo metu bus aplankyta 14 šalių, 26 miestai, įveikta 10 000 km.

  Skaityti >
 • Kaip vaiką sudominti daržo lysvėmis? Suteikite laisvę! II dalis

  0 2014-09-30

  Užsienio patirtis rodo, kad vaikų, įsitraukusių į bendras daržininkystės veiklas, rezultatai mokykloje yra geresni negu kitų projektuose nedalyvaujančių moksleivių. Pastebima, kad daržininkaujantys vaikai yra labiau atsipalaidavę, ramesni, kartu kapstydamiesi daržo lysvėse jie stebi augalo augimą, todėl turi galimybes matyti procesą ir orientuojasi ne vien tik į rezultatus.

  Skaityti >
 • Biodinaminius produktus sunku pagaminti, ne lengviau – ir parduoti

  0 2014-09-30

  Lietuvoje daugėja ūkininkų, besidominčių biodinaminiu ūkininkavimu, – aukščiausia ekologinio ūkininkavimo pakopa. Taip pagaminti produktai Vakarų rinkoje labai paklausūs, vertinami ir už juos mokama aukščiausia kaina. Vis dėlto biodinaminius produktus ne tik sunku pagaminti, bet ir parduoti.

  Skaityti >
 • Vieno kvadratinio metro sodininkavimo judėjimas Lietuvos ugdymo įstaigose

  0 2014-09-29

  Siekdami sudominti vaikus gyvuoju augalų pasauliu, projekto „Žalia stotelė“ iniciatoriai ir pedagogai 34-iose Lietuvos ugdymo įstaigose pradėjo įgyvendinti vieno kvadratinio metro (arba vienos kvadratinės pėdos) sodininkavimo idėją. Pagal šią sistemą mokyklų, darželių ir globos namų auklėtiniai kūrė bei planavo savo teminius sodelius ir jau dabar džiaugiasi pirmaisiais rezultatais.

  Skaityti >
 • „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ iš Latvijos rado būdą pažaboti Baltijos taršą

  0 2014-09-29

  Konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas 2014“ laurus šiemet pelnė ūkininkų pora iš Latvijos Juris Cīrulis ir Vija Cīrule. Stambaus tradicinio augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio šeimininkai apdovanoti už tai, kad ūkyje vysto uždaro maistinių medžiagų ciklo gamybos sistemą – čia apgalvotai ir tausiai panaudojami visi ištekliai. Jų pastangos sumažinti azoto ir fosforo junginių nuotėkį iš ūkio itin vertingos siekiant apsaugoti Baltijos jūrą nuo pražūtin...

  Skaityti >
 • Visi pluoštinių kanapių mėginiai dėl narkotinių medžiagų – neigiami

  0 2014-09-29

  Pluoštinės kanapės yra nauja verslo niša ūkininkams. Šių augalų auginimo priežiūrą ir produktų tiekimo rinkai kontrolę vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ištyrė mėginius, paimtus iš kiekvieno lauko, ir užtikrina, kad Lietuvos ūkiuose auginamose pluoštinėse kanapėse leistinas narkotinės medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis neviršija 0,2 proc.

  Skaityti >
 • Seimo Kaimo reikalų komitetas kritiškai vertina numatomą ekologinio ūkininkavimo reglamentavimą

  0 2014-09-25

  Seimo Kaimo reikalų komitetas rugsėjo 24 d. aktyviai svarstė svarbiausią šių metų Europos Komisijos iniciatyvą žemės ūkyje – ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo reglamento projektą. Gausiai posėdyje dalyvavę ekologinio ūkininkavimo atstovai pareiškė savo nuogąstavimus dėl naujų teisinių nuostatų, kurios iš esmės sugriežtina ir taip sudėtingą ekologinį ūkininkavimą.

  Skaityti >
 • Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo „Taip ir dusinamės: vis tą patį ir tą patį...“

  0 2014-09-24

  Rugpjūčio 26-oji
  Peržvelgiau savo dokumentinių novelių ciklą „Senbuviai ir atėjūnai“. Paskutinės šių poringių pastraipos – apie rugpjūčio naktį du tūkstančiai ketvirtaisiais metais. Praėjo lygiai dešimt metų. Laikas rašyti epilogą, nes visi senstam, ir Viešpaties keliai nežinomi.

  Skaityti >
 • Aplinkos ministerija: Norintiems keisti žemės ūkio paskirties žemės paskirtį jau neverta tapti „popieriniais“ ūkininkais

  0 2014-09-17

  Šiemet įsigaliojus pagrindinei žemės naudojimo paskirties nustatymo ir keitimo tvarkai, pasikeitė pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimo tvarka ir sąlygos. „Dabar norintiems be didelių keblumų pakeisti žemės ūkio paskirties sklypo paskirtį nebeverta tapti „popieriniais“ ūkininkais“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

  Skaityti >
 • Malda Žemynai šiandien neaktuali

  0 2014-09-11

  Europa lenkia žemdirbius naikinti išaugintą derlių, kad, Rusijai atsisakius pirkti mūsų išaugintus grūdus ir daržoves, rinkoje nebūtų jų pertekliaus ir nekristų maisto kainos. Žada už tai ir sumokėti. O knygynų lentynose guli daugiau kaip 500 puslapių knyga „Žemyna ir jos mitinis pasaulis“, kurią parašė etnologė, tautosakininkė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Nijolė Laurinkienė. Joje išsamiai paaiškinta, ką lietuviui reiškia žemė ir jos dovanos...

  Skaityti >
 • Rudens gėrybių krepšelyje – ir norma nuodų?

  0 2014-09-11

  Ar sveiki produktai – vaisiai ir daržovės, nuo kurių gausos, atėjus derliaus metui, lūžta prekybos centrų lentynos ir turgaus prekystaliai, iš tiesų yra sveiki? Vieno atsakymo nėra – tiktai klausimų daugėja.

  Skaityti >
 • Projekto „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“ užbaigimas

  0 2014-09-10

  Atėjus rudeniui, atėjo laikas užbaigti projektą „Auginame vaistažoles ir prieskonines žoleles“.

  Skaityti >
 • Monopolizuodamos dirbamą žemę korporacijos perima pasaulio maisto tiekimą

  0 2014-09-06

  Ūkininkų žemės, kažkada valdytos ūkininkų šeimų ar bendruomenių susivienijimų, paskutiniu metu yra nesustabdomai perimamos korporacijų žinion ir paverčiamos į dideles šiuolaikines plantacijas.
  Kai turtingiausios korporacijos supirkinėja žemes, taip pat ir sėklų bei maisto kontrolę, paprasto žmogaus pasirinkimas sumažėja iki minimumo – tiek, kiek industrijai naudinga.

  Skaityti >
 • Projekto BalticEco įgyvendinimas jau įpusėjo

  0 2014-09-02

  Ekologinė žemės ūkio gamyba tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione yra perspektyvi ir galėtų užimti labai svarbią vietą tarp kitų žemės ūkio šakų. Lietuvos žemės ūkio ministerija vadovauja vienerių metų trukmės ES Baltijos jūros regiono strategijos projektui BalticEco – „Ekologinio ūkininkavimo, žemės ūkio produktų gamybos, kontrolės sektoriaus stiprinimas ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo vystymas Baltijos jūros regione“. Iki kitų metų kov...

  Skaityti >
<< 1-15 16-30 31-45 [46-60] 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  136-143 >>