• Konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas 2015"

  0 2015-03-06

  Lietuvos gamtos fondas kviečia dalyvauti konkurse „Baltiją tausojantis ūkininkas 2015”, kuriuo siekiama paskatinti ūkininkus tausoti Baltijos jūrą ir kitas vandens ekosistemas, įvertinti tausojančių ūkininkų pastangas bei įkvėpti jų pavyzdžiu sekti kitus regiono ūkininkus.

  Skaityti >
 • Žemės ūkio rūmai įgyvendina projektą „Specialių probiotinių kompozicijų naudojimas išskirtinės kokybės produktų (vaisių, daržovių ir grūdų) gamyboje“

  0 2015-02-25

  Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktai (IKP) ir jų gamybos ir (ar) perdirbimo procesas išsiskiria natūralumu, maistingumu bei aplinkos tausojimo aspektais. Juos gaminant naudojami tik minimalūs, augalų vegetacijai būtini trąšų kiekiai, apskaičiuoti pagal dirvos laboratorinių tyrimų rezultatus bei maisto medžiagų balansą, ribotai naudojamos apsaugos priemonės, nenaudojamos kenksmingos aplinkai toksiškos augalų apsaugos priemonės.

  Skaityti >
 • Žemės ūkio ministerija ir žemdirbiai taria tvirtą „ne” GMO

  0 2015-02-17

  Žemės ūkio ministerija taria tvirtą „ne” genetiškai modifikuotiems augalams Lietuvos žemės ūkyje. Šiai pozicijai vieningai pritarė ir į ministeriją susirinkę ūkininkų, žemės ūkio bendrovių, bitininkų, ekologinių ūkių ir grūdų augintojų atstovai. „Sveikas, natūralus maistas yra pagrindinis mūsų prioritetas. Lietuvai svarbu išlaikyti šalies, gaminančios natūralius produktus, reputaciją ir taip užsitikrinti geresnes lietuviškos produkcijos eksporto sąly...

  Skaityti >
 • Paskaitos apie gamtinę žemdirbystę Klaipėdoje

  0 2015-02-09

  Vasario 21 dieną (šeštadienį) ir vasario 22 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje rengiamos gamtinės žemdirbystės paskaitos. Vasario 21 dieną „Gamtinė žemdirbystė praktikoje“. Vasario 22 dieną „Sėklos: kaip užsiauginti gerų sėklų pačiam“.

  Skaityti >
 • Gamtinių žemdirbių susitikimas vasario 16 d.

  0 2015-02-05

  Vasario 16 d., pirmadienį, Vilniuje organizuojamas tradicinis gamtinių žemdirbių susitikimas.

  Skaityti >
 • Lietuvoje neauginami genetiškai modifikuoti augalai

  0 2015-02-04

  Genetiškai modifikuotų organizmų kontrolės rezultatai patvirtina, kad mūsų šalyje neauginami genetiškai modifikuoti augalai.
  Už leidimus auginti genetiškai modifikuotus augalus atsakingos Aplinkos, Žemės ūkio, Sveikatos apsaugos ministerijos. Iki šiol nėra išduota nė vieno leidimo auginti Lietuvoje genetiškai modifikuotus augalus mokslo ar tiekimo rinkai tikslais.

  Skaityti >
 • Pirmenybė – ekologiniams šeimos ūkiams

  0 2015-02-02

  Ateityje ekologiniai ūkiai bus skatinami intensyvinti savo gamybą, numatoma remti šeimos ir ekologinę gyvulininkystę plėtojančius ūkius. Šiuos ir kitus ekologinio žemės ūkio 2015–2020 m. strateginius tikslus ir jų įgyvendinimo priemonių planą aptarė Žemės ūkio ministerijoje susirinkę ekologinio žemės ūkio specialistai, mokslininkai, ūkininkai.

  Skaityti >
 • Dėl uždelsto veikimo bombos leido apsispręsti patiems

  0 2015-01-22

  Europos Sąjunga noriai reglamentuoja, kokie turėtų būti vištų ir kiaulių gardai, nustato rinkai auginamų agurkų dydį, tačiau purtosi atsakomybės dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) plėtros. Europos Parlamentas (EP) patvirtino Europos Komisijos (EK) siūlymą, kad valstybės narės galėtų pačios nuspręsti leisti ar ne savo teritorijoje auginti genetiškai modifikuotas kultūras. Vieni tokį sprendimą palaiko, kiti nuogąstauja, kad ES atsisakius vieningai saugoti v...

  Skaityti >
 • Gamtinė žemdirbystė praktikoje

  0 2015-01-14

  Kviečiame į gamtinės žemdirbystės mokymus vasario 14 d. Kaune ir vasario 15 d. Vilniuje. Paskaitas ves Laimis Žmuida. Paskaitų trukmė: nuo 10:00 iki 16:00. Tai įvadinė paskaita pradedantiems domėtis gamtine žemdirbyste. Sužinosite kaip įsirengti lysves ir kaip į jas pasėti visas daržoves, kad užaugtų gamtinės kokybės produktai.

  Skaityti >
 • Auganti eko karta

  0 2015-01-05

  Lietuvoje pirmą kartą šalies ugdymo įstaigose įgyvendinta vieno kvadratinio metro sodininkavimo iniciatyva tūkstančiams vaikų atvėrė galimybes patiems kurti bei įgyvendinti unikalius teminius sodelius. Netradiciškai pažvelgę į daržo lysves vaikai užaugino iki šiol nematytus sodelius, o įgyta patirtis atskleidė didžiulę augalų auginimo naudą.

  Skaityti >
 • Sėklos: kaip užsiauginti gerų sėklų pačiam?

  0 2015-01-05

  Artėja pavasaris, tad pats laikas pasirūpinti sėklomis. Vasario 7 d. (šeštadienį) Kaune ir vasario 8 d. (sekmadienį) Vilniuje vyks paskaitos apie daržovių ir sodo kultūrų sėklas. Paskaitas skaitys Laimis Žmuida. Paskaitų trukmė: nuo 10:00 iki 15:00 val. su pietų pertrauka. Kaina 50 litų (14 eurų).

  Skaityti >
 • Ne tik Amerikoje dėkoja už ekologišką derlių

  0 2014-12-15

  Deltuvos seniūnijos Leonpolio kaime gyvenantys ūkininkai Laima ir Vincentas Stragiai gali lengviau atsikvėpti. Daugumą darbų ekologiškame daržininkystės ūkyje jau perėmė dukra Ieva. Aleksandro Stulginskio universitete ekonomikos studijas baigusi Stragių pagrandukė – versli mergina. Ji nesitenkina tuo, ką sukūrė tėvai, o investuoja ir plečia ūkį.

  Skaityti >
 • Šiaudai privalo grįžti į dirvą

  0 2014-12-12

  Pastaruoju metu vis daugiau ūkininkų šiaudus naudoja kaip trąšą. Todėl mokslininkai žemdirbiams pataria, ką daryti, kad šiaudai dirvožemiui tikrai būtų naudingi. Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Agronomijos fakulteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius, docentas dr. Vaclovas Bogužas pabrėžė, kad augalininkystės ūkiai net neturėtų galvoti apie šiaudų panaudojimą biokurui, nes jie – vienas prieinamiausių ir pagrindinių organinės ang...

  Skaityti >
 • Stringa dirbamos žemės prekyba

  0 2014-12-11

  Įsigaliojus vadinamiesiems dirbamos žemės įsigijimo saugikliams, sumažėjo žemės pardavimo sandorių, sulėtėjo jos pirkimas ir pardavimas. Žemės rinkai gyvybės neįpūtė ir gegužę pasibaigęs draudimas užsieniečiams pirkti dirbamą žemę Lietuvoje. Tačiau žemės, ypač derlingos, paklausa nesumažėjo. Ir pernai, ir šiemet žemės ūkio paskirties žemės rinką veikė žmonių lūkesčiai. Žemės pirkėjų ir pardavėjų elgesiui įtakos turėjo draudimo užsieniečiams...

  Skaityti >
 • Ekologiniai ūkiai pasigenda valdžios dėmesio

  0 2014-11-27

  Neseniai Ukmergės rajone sukruto ekologinių ūkių savininkai. Tai padaryti juos privertė vienoje radijo laidoje politiko išsakyta mintis, kad jų rajone pasigendama ekologinių ūkių. Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis pabrėžė, kad valdžios atstovams reikėtų plačiau atverti akis ir daugiau bendrauti su vietos ūkininkais.

  Skaityti >
<< 1-15 [16-30] 31-45 46-60 61-75 76-90 91-105 106-120 ...  136-143 >>